Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósnak nem kéne valamit...

Anyósnak nem kéne valamit beleadnia a dolgainkba? Anyagilag / másképp?

Figyelt kérdés

Szóval, röviden: párom és én jelenleg nálunk élünk (én vagyok a lány.), mert nálunk megoldott, hogy elférjünk, és ne kelljen albérletben tengődnünk 150 ezrekért. Itthon csak a rezsit kell állnunk, illetve 1-2 kaja költségbe beszállni, amúgy teljesen hagynak élni a szüleim, anyagilag 'függetlenek' vagyunk. Spórolunk, a szüleim adnak bele a lakástakarékomba is, hogy majd tudjunk házat venni, illetve a saját kocsiba is beleszállnak (amit nekik törleszteni kell majd vissza, de inkább nekik mint a banknak)

Anyósék elváltak (én szüleim is), após nagyon beteg, tőle nem is szeretnénk semmit sem elfogadni, mert a rokkantnyugdíj.. kevés. Viszont anyós rendben van, dolgozik és éli a maga kis világát, kb 2 éve nem is beszéltünk.

Azon gondolkoztam, illetve egy ismerősöm is felhívta rá a figyelmemet, hogy nem kéne anyósnak is valamit, akár csak egy 10 ezrest beleadnia a dolgainkba? Tök jó, hogy ilyen segítőkész szüleim vannak, viszont így nem érzem fernek, hogy az a nő pedig ül otthon, messze tőlünk és mossa kezeit, hogy más segít a gyereke életének elkezdésében, otthona vagy akár a dolgai megteremtésében.


2019. aug. 13. 17:31
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
95%
Az én szüleim is segítettek nekem elindulni az életben és ha nekem lesz gyerekem én is segítek majd neki. De ettől függetlenül teljesen irracionálisnak tartom hogy te elvarod az anyosodtol hogy penzeljen titeket. Ha valaki segíti a gyereket elindulni az életben akkor segíti ha nem nem. Az ő döntése. Ez már nem alap kötelesség mint a felneveles. Amúgy meg a szüleid azt a pénzt nyilván elsősorban NEKED adják szóval.... Nem is értem hogy fordul meg ilyesmi a fejedben.
2019. aug. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogtalan az elvárásod. Így is nagyon jó helyzetben vagy másokhoz képest, mert nem kell albérletet fizetned, szüleid segítenek, ahogy tudnak. És még az anyósodról is le akarsz húzni még egy bőrt ráadásul úgy hogy 2 éve nem is tartjátok vele a kapcsolatot. Hát ne haragudj kérdező de nagyon számító vagy.
2019. aug. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
37%
Ez jó 🤣
2019. aug. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!