Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van értelme ennek a "jó"...

Van értelme ennek a "jó" viszonynak? Vagy befejezzem én a színjátékukat?

Figyelt kérdés

Férjem családja sosem szeretett, mindent elkövetnek aljas módon, hogy kiidegeljenek, aminek a célja véleményem szerint hogy én a férjemmel összevesszek, aki előtt majd mindent tagadnak. Férjem pedig zsarolható lelkileg és nem akarja elhinni a családjáról, hogy nagyon nem olyanok ahogy ő hinni szeretné. A saját szemének sem akar hinni.


Férjem előtt eljátsszák, hogy ők engem kedvelnek. Amikor elfordul, viszont nem mindig olyan aranyosak.

A férjem huga hazugságokat állít rólam, persze a család védi ezerrel ellenem. Így eléri, hogy egyátalán ne is lehetnék sosem jóban senkivel, mert gyenge jellemek is és nem mernek ellent mondani neki sem... Na meg jó engem hibáztatni MINDENÉRT, mert ugye alapjáraton ellenségként kezeltek ahogy a lábam betettem hozzájuk...


Ami az én problémám most.

Rohadtul unom ezt a színjátékot. Férjem miatt próbálok a sok rossz ellenére jóban lenni a családjával. Az anyjával beszélgetek, nem vagyok bunkó, pedig nagyon csúnyán bánt velem. Rengetegszer sértegetett szándékosan. Igazából a fiával is olyan, csak neki nem tűnik fel! Mert ezzel, hogy engem bántanak, látszik hogy őt sem szeretik és volt egyéb téteménye is...

Legutóbb is kedvesen csevegtem anyukával amikor náluk voltunk... Erre mit látok utána kb. 1 héttel: letilt a francba a neten. Illetve nem láthatok bizonyos dolgait. A lényeg ebben a gesztus, hogy letilt! Nem érdekel, mit tesz fel, csak magáról posztol szelfiket... Előzmény, hogy a huga már jó előtte letiltott, én meg őt viszont letiltottam (nárcisztikus, én pedig nem szolgáltam ki kénye kedve szerint, ezért levegőnek néz évek óta). Kötve hiszem, hogy anyósom magától tálalta ki a tiltást, de biztos örömmel tette. Elmondtam a férjemnek, hogy na ennyire szeretnek! Meg is mutattam neki, hogy saját szemével lássa, nem hazudok! Nehogy aztán rám kenjenek majd mindent! A férjem szeretne úgy csinálni, mintha ez nem is nagy dolog... De én nekem ez már az utolsó csepp előtti csepp.

Ha ennyire nem szeretnek, akkor ne játsszák meg magukat a fia előtt sem, ne beszélgessen velem és mondja el a nyavalyáit PONT NEKEM, aztán meg tiltogat.


A kérdésem, hogy ilyen húzások után érdemes kínlódani velük? Szakítsam meg velük ezt a nagy jó viszonyt (de akkor a neten is gondoltam letörlöm őket a francba, akkor ott se legyenek).

Csak a férjem miatt igyekeztem eddig, mert tudom neki lenne rossz. De én már meguntam, hogy előtte színészkednek, a háta mögött meg hát ilyen tiltós gesztusokkal csak erősítgetik a szar viszonyt. Szerintem azt akarják lehet pont, hogy én mondjam be az unalmast, aztán persze azt is rám kenik, hogy na látod milyen!


Hogy lehet ebből "jól" kijönni?


Amikor mindenki ott van, kérdezzünk rá, hogy tessék mondjátok mi bajotok velem!? De hát ezt is nekem kellene kezdeményezni, de a férjemnek kellene már intézkedni, mert így mindig azt látják megúszták... Ő viszont nem akar.



2019. aug. 21. 07:12
 1/9 anonymousreview60 ***** válasza:
73%
Ha a férjednek ezt nem mered elmindani, ő nem eklenőrzi vissza, és igazolt tények után nem áll ki melletted, aki elvileg élete mindene vagy (ez a Feleség), akkor te tkp. mit akarsz ettől a fiútól.
2019. aug. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta megkérdezi... De szerintem csak rámondta nekem, aztán el lesz felejtve.
2019. aug. 21. 08:00
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Jól ebből úgy jössz ki,ha a férjed is hagyod a francba. Minek neked ez az egész eg,általán? Az egy dolog,hogy a családja nem bír és áskálódnak,az már egy másik,hogy ő olyan gyenge és ostoba,hogy szemet huny,elnéz,tagad. Az egyetlen aki ebből rosszul jön ki,az te vagy,mindenhogyan.


Ha tartod a kapcsolatot a családdal,téged saraznak,a férjed semmit sem tesz.

Ha megszakítod a kapcsolatot a családdal,a férjed kiakad,a család is.


Ha viszont szakítasz,nem kell többet a lábtörlő alatt csúszkálnod. Dönts ahogy akarsz,én csak tanácsot adtam.

2019. aug. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Ebből később nagyobb problémák lesznek, főleg, ha a férjed hirtelen haragú. Egy idő után nem fog neked hinni, mert valószínűleg úgy manipulálják majd, mint az állat. Ebből mindig folyamatos sértődés lesz és szidni fognak, ellened fogják hangolni a férjedet.
2019. aug. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor lenne az az opció hogy te is külön, én is külön. De remélem nem lesz olyan, nem fogják ellenem fordítani. Ha ismer, akkor tudja hogy én tényleg be akartam kerülni a családjába. Ha meg elhiszi és csak nekik hisz, akkor tényleg belehet fejezni, akkor semmi értelme a kapcsolatnak abban az esetben.

Biztos hogy ellenem fognak dolgozni ez szent, tény... A bizonyíték is azt mutatja, hogy nyíltan kezdenek utálni, holott az ellenkezőjét bizonygatják neki. Én mindig megmondtam a férjemnek őszintén ha bajom volt, először szépen, kértem segítsen nekem ebben abban a családjával kapcsolatban. Hát nem igazán volt náluk senki a segítségemre. Persze hogy utána már nem úgy reagáltam. Nem fogok örökre kedves lenni ha velem nem azok. Nekem is van tűréshatár. Férjem előtt is cseszegettek már korábban meg leosztottak! Nem mondhatja, hogy nem volt igaz! Csak utána már csak inkább a háta mögött csinálták.

Tudom, hogy szeret, mert ha nem szeretne már sikerült volna nekik szét szedni. De azért csak tudja, hogy nekem van igazam. Csak ha látja az igazságot, homokba dugja a fejét inkább. Fél az anyjától mert mindig a szeretettel zsarolta őt. Előttem sem titkolta ezt az anyja, hogy a fiának ő kell legyen az első. Hát mondom ez nem így van egy felnőtt kapcsolatban lévő embernél aki elvileg saját családot akar, hogy örökké az anyuka lesz az első...

2019. aug. 21. 09:12
 6/9 anonymousreview60 ***** válasza:
83%

"Tudom, hogy szeret, mert ha nem szeretne már sikerült volna nekik szét szedni." Vagy legalábbis kellemes neki veled annyira, hogy a felőled és a családja felől lévő nyomásnak még ennyire ellenálljon.

"De azért csak tudja, hogy nekem van igazam." Ez feltételezés. Mi igazolja? Megmondom: Gesztusok a hétköznapokban, segítség, és KIÁLLÁS a párunk mellett!

"Csak ha látja az igazságot, homokba dugja a fejét inkább." Ez nem éppen férfias viselkedés. Nem kiállás.

"Fél az anyjától mert mindig a szeretettel zsarolta őt." Aki ezt hagyja, az nem Férfi. Ezt meg kell oldanotok!

"Előttem sem titkolta ezt az anyja, hogy a fiának ő kell legyen az első." Hát francokat. Az anyja már csak egy ideig lesz jelen az életében, te jóval tovább. Elvileg.

"Hát mondom ez nem így van egy felnőtt kapcsolatban lévő embernél aki elvileg saját családot akar, hogy örökké az anyuka lesz az első..." Jól látod, nem így van. Ha a férjed ezt nem látja be, és követi, akkor ennek a házasságnak reszeltek. A másik alternatíva a totális szétválás. Ekkor az a kérdés, hogy kapsz-e te annyit a férjedtől/a férjedből, hogy a szülőcsaládjánál lévő távolléteit megérje elviselned. Egyébként, ha megszünteted a családdal az összes kapcsolatot, nem lesz mivel áskálódni.

2019. aug. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Családom szerint vegyek popcornt a kezembe és nézzem a műsort. Elindultak a leejtőn. Nemsoká kibukik belőlük az igazi énjük.

Aztán a férjemnek is muszáj lesz belátnia a dolgokat...

2019. aug. 21. 13:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyóssal nálunk is ment a probléma egy ideig. Aztán meguntam és eszembe se jutott jópofát vágni a dolgokhoz. Innentől gyorsan nagyon elmérgesedett a helyzet. Aztán akkor úgy döntöttem az egyik akciója után,hogy akkor most és itt a vége. Férjem olyan amilyen,soha nem szólt bele,nem reagált dolgokra,inkább próbált láthatatlanná válni :) 3 éve semmilyen kapcsolatom nincs az anyóssal,nem is láttam és nem is szeretném,de még hallani se róla. Férjemnek mélyen belül biztos nem jó ez a helyzet,de azóta én is nyugodtabb vagyok, gondolom az anyja is, meg ő is mert végre nem 2 tűz között van állandóan és nem beszélve arról,hogy a gyerekeknek is sokkal jobb így,mert anyós sokszor előttük se fogta vissza magát és persze mindig forrt a levegő, amit ők is megéreztek.Továbbra is akkor mennek oda amikor akarnak,csak annyi változott,hogy azóta nélkülem.
2019. aug. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szóval a te férjed is megúszta úgymond megint, hogy ki kelljen állni érted. Az én férjem is meg akarja mindig, úgy látom most is. Rossz nekik? Nem rossz, különben csináltak volna valamit már korábban, hogy ne fajuljon idáig a helyzet. Úgy a jó, ha semmit sem kell csinálniuk. Inkább elnézik tényleg hogy jó van nem járkálunk oda csak ők, igaz hogy szeme láttára szét olt az anyja... De legalább ő neki nem kellett anyukával szembenézni, megkérdezni, leosztani!

Ez nem kapcsolatépítő számomra... hanem az ellenkezője.

2019. aug. 22. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!