Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van értelme azon lenni hogy...

Van értelme azon lenni hogy javítsam a kapcsolatom anyósomékkal vagy engedjem el, és ne foglalkozzak vele hogy kinéznek?

Figyelt kérdés

Nagyon bánt hogy nem olyan a viszony anyósékkal mint szerettem volna. Az elején kedvesek voltak, néha már túlságosan is. Ahogy elkezdtük a közös életet, összehazasodtunk, jött az első baba megváltozott minden. Nem örültek neki, már én se voltam jó. Minden házimunkát megcsináltam terhesen de csak kötekedtek. A gyerek nevelésbe is bele akartak szólni, mert hogy ők már felnevelték a gyerekeiket jobban tudják, de a férjem eligazította őket.

Ugyanez a másik gyerek esetén is. Én Pesti voltam, iskolázott nő, ott dolgoztam, de a párom miatt kiköltöztünk, amit imádok. De még ez is gond hogy én Pesten laktam, mert azért vagyok ilyen.

Az ilyen alatt azt értem, hogy felnőtt, önálló, határozott nő, aki nem szorul mások babusgatására.

Anyósom utál már most egyre kevésbé titkolja, megjegyzéseket tesz a hátam mögött, kibeszél a családban. Mindig úgy állítja be hogy a férjemről én nem gondoskodom megfelelően vagy kioktat hogy neki mi a jó, mert azt ő tudja csak teljesíteni.

Ő világ életben otthon volt főzött és rendben tartotta a házat, soha nem dolgozott nem is akart. Délután ő mindig alszik 1-2 órát, de nincs semmi, most is ezt "teszi" 51 évesen és megszól engem hogy 2 gyerekkel gyesen vagyok otthon még.

Egy utcában élünk de soha nem jön át az unokaira nem hogy vigyázni, de meglátogatni sem. Mindig kitalál vmi mesét hogy neki mennyi dolga volt, illetve hogy én nem viszem a gyereket mert azt nekem kellene. A gyerekek még picik de látszik hogy semmi kötődés nincs az irányába. Após meg rengeteget dolgozik vele így ezért nem találkozik sokat, hiszen ő tartja el úgymond anyóst. Gyerekük még 2 egyetemista van, de ők már nem élnek otthon.

Próbálkoztam kedves lenni, aranyos de 1-2nap után újra volt vmi szemétkedés ami miatt tele volt a fejem megint.

Van értelme egy ilyen kapcsolatot megpróbálni helyrehozni vagy hagyjam?

Volt masnis hasonlóan kedves élménye az anyóssal/apóssal?

Köszönöm szépen a a válaszokat!



2019. jún. 24. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem kellene rágörcsölni a témára, ne keresd a kegyeit, de ne is ellenségeskedj!

A pletykákkal ne foglalkozz, ne is engedd, hogy megosszák veled, mert az esetek 90%-ban a pletykahozó adja a saját véleményét más szájába. Ne felejtsd el, aki pletykát hoz, az pletykát visz!

Esetleg egy nyugodt időszakodban beszélgess el az anyóssal, hogy mi a problémája veled, elvégre a férjed anyja és nyilván szereti is, tehát miatta is jó lenne egy egészséges viszony.

Ha utána sem változik semmi, akkor engedd el a problémát, egy közömbös ismeretség irányába!

2019. jún. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Szia! Nem szeretném tele beszélni a fejed de én az ilyen anyost hanyagolnam! Boldog vagy a ferjeddel és a gyermekeiddel úgy hogy az anyósról nem is beszéltek? Mert ha igen akkor hanyagold. Mármint ha nem muszáj ne is foglalkozz vele. Majd megbékél ha még akar. Nekem is van már párom már úgy 3 éve de még nem vagyunk házasok. Sajnos az anyósnak valómmal én nem találom meg a hangot. Mármint ő is mindig úgy szeretné ahogy /amit mond. Ha nem mosom meg a gyümölcsöt és úgy eszem meg akkor szó szerint addig csesztet! Elmondja úgy 2 órán keresztül hogy látta a hírekben hogy a peremét miatt majd gyerekem sem lehet meg ilyenek...
2019. jún. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3%
Hát lehet, hogy pesti voltál meg iskolázott, de a helyesírás szabályait nem tanultad meg. Amúgy meg nayon egyszerű a képlet. Nem kell foglalkozni az anyóssal. Ha mindent így a szívedre veszel, akkor ki fog csinálni.
2019. jún. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Felesleges agyalnod azon, hogy anyós fejében mi játszódik le. A legegyszerűbb az, hogy ha nálatok van, akkor megbecsülten kezeled, de nem szervilisen. Ha meg fárasztó mondókába belekezd, akkor csak szépen hallgatod egy-két percig, majd mondod, hogy jól van anyuka, máskor ezt még folytathatjuk, aztán simán faképnél hagyod.
2019. jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem próbáld meg elengedni. Sajnos a nők többsége ilyen anyósokat fog ki, ahogy én is. Másfél éven keresztül azt hittem, hogy elfogadtak és szeret a párom családja, majd borult a bili, amikor is elhordtak mindennek, holott a rajongásig imádom a páromat és mindent megtennék érte.

Mi azóta nem beszélünk egyáltalán, valahol engem is bánt, de úgy vagyok vele, hogy én elfogadtam őket olyannak amilyenek és soha egy megjegyzést nem tettem, ők viszont végig a képembe hazudtak.

Meg kell tanulnunk az ilyeneket elengedni, mert felemészt. Nem csak minket, de a párkapcsolatunkat is. Ha boldog vagy a férjeddel és a gyerekeiddel, akkor az sokkal fontosabb, mint rágódni egy boszorkán. :)

2019. jún. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%
Az nem annyira jó, hogy egy utcában laktok.
2019. jún. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!