Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan esik rosszul?

Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Anyóssal élünk egy telken...De külön ház. Ma főztem egy nagy adag rizses húst... kitettem az edényt a közös teraszra hogy majd vigyék be szedjenek maguknak vacsorát mert dolgoztak ma.

Kiszóltam hogy kitettem a kaját...erre az a válasz érkezett flegmán hogy JÓ....lassan már úgy érzem hogy nekem kell megköszönni hogy megkínálom őket és ők méltoztatnak enni belőle. Nekem ez kifejezetten rosszul esett...Nem a talpamat kellett volna végig csókolni de esetleg köszönjük vagy egy jó is megfelel egy esetleges mosolyjal kifejezve. Szerintem ez elvárható lenne...


2019. aug. 24. 19:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%

Mit hisztizel kérdező?

Kiraktad a teraszra, hogy ha akarnak egyenek belőle. Ez nem megkínálás. Te is flegmán “kiszóltál”, hogy kint van a kaja a teraszon. Most erre mit mondjanak? Dícsérjenek agyon vagy mit vársz?

Szerintem az lenne elvárható, hogy ne hisztizzen az ember mindenféle szarságon, és ne játsza a mártírt ilyen hülyeségek miatt...

2019. aug. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Mivel ha eddig bevittem az volt a baj hogy ne rakjam ide ne rakjam oda és még nem is fognak enni. Addig idézőjelben ne kerülgessék. Illetve nálunk teljesen normális hogy oda tesszük ki az ételt amíg nem rakjuk el hűtőbe persze nem a 40fokban.

Hozzáteszem én kedvesen mondtam és aszerint is várom el azt a bizonyos jót! Ha eddig nem tudtam kivinni mivel hozzáteszem kis gyerekem is van akkor az volt a probléma hogy már ettek volna és akkor mondták jönnek mint egy koldus.... szóval ha 3 "kínálási" lehetőségből 1 sem felel meg akkor nem tudom már hogyan lehetne. Hozzáteszem hogyha nálunk tányérra kiszedve várnám őket hogy együtt vacsorázzunk akkor 1 órát kellene várni rájuk és ezt mindenféle túlzás nélkül írom.

Ez pedig nem mártírkodás a részemről mert én szívesen adok mindenből szándékosan nagy adaggal készülök hogy munka után csak mellé kelljen szinte ülni....jaj igen jönnek majd a kommentek hogy kikell szedni maguknak és elkell utána mosogatni de részemről szerintem mindent megteszek hogy ne kelljen nekik nekiállni főzni annak ellenére is hogy a rosszat mindig szóvá teszik a rosszat keresik mindenben legyen az bármi viszont dicséret sose hagyta el szinte sosem a szájukat. Mondjuk igen a bizonyos pohár is kezd emiatt betelni de annak ellenére nem azért írtam ezt ki magamból

2019. aug. 24. 21:26
 13/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem tudsz szívből adni, ne adj sehogy.
2019. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%
Itt egyesek úgy csinálnak, mintha a kötelező lenne főzni az anyósékra.
2019. aug. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
69%
Én azt sem értem minek kell őket rizses hússal kínálgatni...
2019. aug. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%
Én meg azt nem, hogy egyáltalán minek főzöl rájuk? Sőt, továbbmegyek, minek kell egy telken lakni??? Mártírkodj csak, szidjad itt őket, gondolom szemtől szemben megmukkani nem mersz. Szánalmas vagy!
2019. aug. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%
Én sem főznék rájuk. Felnőtt emberek, nem is öregek, ha dolgozni járnak. Oldják meg. Ha távol laknátok, akkor is megoldanák. Amúgy az "vicces", hogy ha még nem volt időd a kaját kitenni a teraszra, azon is morognak, ha be kell menni hozzátok a kajáért, "mint a koldusoknak". Pofám leszakadna, ha 50-60 évesen rendszeresen menyem főzne rám és férjemre. Nem is hagynám. Szerintem beszéljétek meg velük, hogy nem csinálod tovább. Napi nyűgtől szabadulsz meg.
2019. aug. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
66%

Ne főzz nekik többet!

1-gondolom ezt akartad hallani.

2-nem kötelező. Majd főznek maguknak.

3-szerintem te már unod őket.

2019. aug. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem jó A közös konyha senkivel.Mindenki főzzön magának amit akar és amit szeret.Igy el lehet kerülni a súrlódásokat.
2019. aug. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
24%
Én azt nem értem, miért rizses húst főztél, miért nem töltött káposztát? Dühítő vagy, ne haragudj!
2019. aug. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!