Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetek ebben a helyzetben...

Mit tehetek ebben a helyzetben anyósommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a viszonyom anyósommal, nem csak nekem, hanem a férjemnek is. Engem a kapcsolatunk eleje óta gyűlöl, mert elvettem tőle az egy szem fiát. Mindig szétakart minket szedni. Élvezte ha bajt csinálhat köztünk. Szid úton útfélen, amikor terhes lettem azt kiabálta vetessem el a babákat. Zaklatta a családomat is telefonon, hogy beszéljenek velem az abortuszról. Mikor megszülettek a gyerekek játszotta a nagymamát. A férjemmel is nagyon aljas módon viselkedett, kiderült, hogy kitagadta az örökségből, mindent a lányainak iratott oda. Tőlünk mindig pénzt akart kérni. Az unokáinak sose vett semmit. Ezek ellenére jönne hozzánk, nem hagy bèkén bennünket, hívogat, váratlanul az ajtónkba áll, kopog, veri is az ajtót. Nagyon akaratos, erőszakos, egyszerűen levakarhatatlan. A fiát se szereti, gyűlöli a menyét, hogy szerethetné a gyerekeinket? Mit lehet tenni ellene? A férjem mellettünk áll, nagyon sokszor adta a tudtára, hogy hagyjon bennünket békén, de egyiken be, másikon ki. Egy -egy ilyen ajtóverős esetnél kihívhatjuk a rendőrséget? Úgy tudom van kötelező nagyszülői láthatás, ha a gyámügyön kérvényezi a láthatást. Sokat vagyok ideges és kimerült az aljas húzásai miatt. Rengeteget tudnék még felsorolni, hogy miket művelt velünk, de reggelig írhatnám. Van valami esélyünk kizárni az életünkből?

2019. aug. 25. 16:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
A rendőrt kihívjátok, megkapja a magáét. A nagyszülői láthatást ilyen esetben nem biztos, hogy megkapja. Amúgy azt bíróság szokta megítélni, havi egy óra. És nem vagy köteles beengedni a lakásodba akkor sem.
2019. aug. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%
A férjed nagyon gyenge férfi, ha a saját családját nem tudja megvédeni az anyjától. Mondd meg a mamzinak, milyen érzés lesz öreg korában a saját fekáliájában feküdni tök egyedül, miközben vad idegenek kétnaponta ganézzák? Mert ha így folytatja ez lesz.
2019. aug. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Én kihivnám a rendőrséget amikor döngeti az ajtót.Ha igy viselkedik,akkor valami nincs rendben vele.
2019. aug. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
9%
Nem akarok ellened beszélni,de jó lenne a nagymama érveit is ismerni.
2019. aug. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Kedves utolsó! Már vártam egy ilyen hozzászólást. Mondok Neked valamit, nagymama pszichiátriai kezelés alatt állt. Az érvei egyszerűek, egy önző, megkeseredett, beteg ember. Akinek nem tetszik a fia boldogsága, de a lányaié igen! Annyi a bűnünk, hogy egymásra találtunk a fiával. Megmondta az egyik sógornőm, hogy a fiát otthon akarta magának tartani magnak.
2019. aug. 25. 17:19
 6/24 szántóvető ***** válasza:
26%
nem kell ide hivatal.mikor átmegy akkor behívod és jól elvered,de úgy de úgy istenigazából.
2019. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Ha pszichiátriai kezelés alatt áll, akkor valószínűleg mentális beteg, a viselkedése is ezt támasztja alá! Ha fenyegető a viselkedése, akkor szerintem inkább mentőt hívjatok rá. Szerintem, ha mentőt hívtok rá (rohama van a mentálisan beteg nagymamának), akkor az rátok kevésbé vet rossz fényt mások szemében, neki viszont sokkal kellemetlenebb, és esélyesebb, hogy észbe kap. Ha dühöngő őrültként viselkedik, akkor olyan kezelést is kapjon!
2019. aug. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
47%

"kiderült, hogy kitagadta az örökségből, mindent a lányainak iratott oda. "


Hiába. A köteles részt megítéli a bíróság.

2019. aug. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%

"kiderült, hogy kitagadta az örökségből, mindent a lányainak iratott oda. "


Hiába. A köteles részt megítéli a bíróság."


EBBEN az esetben NINCS köteles rész, mert az örökség - ami még nem az, hanem a saját vagyona - már a lányai tulajdona, azaz ha meghal a mama, akkor már nincs MIT örökölni töle.

2019. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%

#9 ez akkor, ha mindent a lányai nevére íratott és neki nincs semmi hagyatéka.

Amúgy valóban jár a köteles rész. Kitagadni csak komoly indokkal lehet. Pl. Életére tört, drogos, qva stb.

2019. aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!