Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetek ebben a helyzetben...

Mit tehetek ebben a helyzetben anyósommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a viszonyom anyósommal, nem csak nekem, hanem a férjemnek is. Engem a kapcsolatunk eleje óta gyűlöl, mert elvettem tőle az egy szem fiát. Mindig szétakart minket szedni. Élvezte ha bajt csinálhat köztünk. Szid úton útfélen, amikor terhes lettem azt kiabálta vetessem el a babákat. Zaklatta a családomat is telefonon, hogy beszéljenek velem az abortuszról. Mikor megszülettek a gyerekek játszotta a nagymamát. A férjemmel is nagyon aljas módon viselkedett, kiderült, hogy kitagadta az örökségből, mindent a lányainak iratott oda. Tőlünk mindig pénzt akart kérni. Az unokáinak sose vett semmit. Ezek ellenére jönne hozzánk, nem hagy bèkén bennünket, hívogat, váratlanul az ajtónkba áll, kopog, veri is az ajtót. Nagyon akaratos, erőszakos, egyszerűen levakarhatatlan. A fiát se szereti, gyűlöli a menyét, hogy szerethetné a gyerekeinket? Mit lehet tenni ellene? A férjem mellettünk áll, nagyon sokszor adta a tudtára, hogy hagyjon bennünket békén, de egyiken be, másikon ki. Egy -egy ilyen ajtóverős esetnél kihívhatjuk a rendőrséget? Úgy tudom van kötelező nagyszülői láthatás, ha a gyámügyön kérvényezi a láthatást. Sokat vagyok ideges és kimerült az aljas húzásai miatt. Rengeteget tudnék még felsorolni, hogy miket művelt velünk, de reggelig írhatnám. Van valami esélyünk kizárni az életünkből?

2019. aug. 25. 16:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%

10-es: az tudom, ha csak végrendelet lenne, akkor lenne köteles rész, ebben tökéletesen igazad van.

Kitagadásról szó sincs, az egész más jogi eljárás lenne, aminek komoly feltételei vannak, amik ebben az esetben nem adottak.

De a kérdezö egyértelmüen azt írta, hogy a lányaira iratott mindent, azaz ebben az esetben nincs köteles rész, mert jogilag nem kitagadásról van szó, hanem ajándékozásról vagy adás-vételröl.

2019. aug. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 qkker1 ***** válasza:
79%

" szántóvető nevű felhasználó válasza:


nem kell ide hivatal.mikor átmegy akkor behívod és jól elvered,de úgy de úgy istenigazából."


Tudjuk, hogy nálad mindig az erőszak a megoldás, de az nem vezet jóra, ha elveri, nagyon megütheti a bokáját, nem egyszerű megindokolni, hogy miért verte el, miután beengedte /az más lenne, ha betörne/!

2019. aug. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 qkker1 ***** válasza:
68%
Amikor hangoskodik, dörömböl, zaklat, azonnal kihívni a rendőrséget, nem árt ha azt mondod, hogy úgy látod bot vagy egyéb "célszárszám" van nála.Nyoma legyen annak, amit művel, így bukhatja a nagyszülői láthatást is.
2019. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
70%

Sokan a végrendeletet is úgy tekintik, mintha ráíratta volna mindenét. Hollywood ❤

Azért írtam, hogy ha nincs semmi az ő nevén, akkor nincs hagyaték. Ha az ő nevén van, de a végrendeletben "ráíratta", akkor az teljesen más.


A kérdésre is válaszolva. Ne enged be. Verje az ajtót nyugodtan. Esetleg a szomszéddal megbeszélni, hogy hívjon ő rendőrt.

Ha megoldható telefonszám csere, költözés??? Vagy akár egy ismerőst elhívni és nyisson ő ajtót, hogy elkoltoztetek.

Legyél kreatív, ha a szép szó nem segít.

2019. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
94%
Ha ajándékozással íratta minden vagyonát a lányaira, akkor jó tudni, hogy az ezt a pillanatot követő tíz évig az még mindig a köteles rész alapját képezi. Ha az anyós az ajándékozás napjától számítva tíz éven belül meghal, akkor a köteles részre a férjed igényt tarthat, hacsak az anyja írásban és kellő indokkal nem tagadta ki. Ha ezt a napot követően tíz év után hal meg az anyós, akkor viszont nem tarthat igényt a vagyonból a köteles részre. (A jelenlegi szabályozás szerint).
2019. aug. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat! Nem tudjuk mikor irathatta oda nekik pontosan a lakását. Egyébként a Földhivatalban van ugye “betekintés”, meglehetne kérdezni, de ez már semmin sem változtat. Megverni nem verhetem meg, mert én ütném meg a bokámat. Már régen letiltottuk a számát a névjegyzékben, hívni nem tud. Váratlanul és váratlan időpontokban jön hozzánk. Van, hogy egyedül vagyok a gyerekekkel, van hogy a férjem itthon van, olyankor elhajtja, az összes szomszéd jön ingyen mozizni, nagyon kellemetlen. Nem lehet neki nemet mondani, párja nincs szerintem a Világon. Sajnos nem a jószándék vezérli. Ő az az ember, akit ha kidobsz az ajtón visszamászik az ablakon. Lehet túl sokat is foglalkozok a dologgal, de azt érzem, hogy félek egésznap, hogy mikor jön ide. Azt várom, hogy hazajöjjön a férjem és ne legyünk “egyedül”. Köszönöm, hogy kiírhattam ezt magamból. Mentek a zöld kezek.
2019. aug. 25. 20:04
 17/24 anonim ***** válasza:
50%

Az a baj hogy nagyon nyomós indok kell egy távoltartási végzéséhez. A helyedben elkezdeném fotózni és felvenni az akcióit, aztán elmennék egy ügyvédhez, hogy ez elég e.

Egyébként, nem tudtok esetleg elköltözni? De úgy hogy a sógorék se tudják hogy pontosan hova, így tőlük sem tudhatja meg.

2019. aug. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Tervben van a költözés, talán jövő év elején sikerülhet. A férjem testvéreivel, családjával nem járunk már össze. Azon az oldalon is megcsinálta a vénasszony a bajt. Leegyszerűsítve a 3 testvér nincs jóban egymással, de mindkét lány gyermeke látogatja. Azok családi életébe viszont nem mer már avatkozni, mióta az egyik veje nagyon kiosztotta. Neki sikerült, mi hiába osztottuk ki, nem foglalkozott vele. Holnap beszélek az ügyvéd ismerősömmel, megkérdezem lehet e küldeni neki egy felszólítást ügyvéd által? Ha nem, akkor gyűjtöm majd még az akcióiról a bizonyítékokat.
2019. aug. 25. 22:48
 19/24 anonim ***** válasza:
70%

A másik esetben azért húzta meg magát, mert 1 a lánya sem védte meg 2 egy kvázi idegen férfi osztotta ki.

Nálatok viszont te csak a nő vagy aki elvette a játékát (férjed), a férjed pedig nem férfi a szemében hanem gyerek.


Ezért van az, hogy ti nem tudjátok úgy kiosztani, hogy észrevegye magát.

Bár megpróbálhatnál egyszer te jó látványosan kiakadni, és amikor elég ember nézi akkor ellőni, hogy visszaviteted a sárga házba, mert látszik, hogy még mindig beteg. Talán ez már elég kínos lenne.


Az meg, hogy a gyerekei között is viszályt szított az egyébként tényleg szánalmas. Azért csinálja amúgy mert azt hiszi, hogy akkor a férjed majd hazamegy bocsánatért könyörögni, ha már az egész család ellene van.

2019. aug. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
56%

Ez egy nagyon nehéz élethelyzet, sajnos az azon anyucik, akik nem tudják elfogadni,hogy a pici fiúk felnőtt és már nem a szoknyájuk mellett éli életét, sok nehézséget tudnak okozni. Ezt csak azok a nők tudják, akiket ilyen anyóssal áldott meg az ég.

Úgy gondolom a ti helyzetetekben a férjednek kell a mamát nagyon határozottan kezelni és van az a pont, ami szerintem már eljött, amikor neked sem kell mindent eltűrni.

A költözés megoldás lehet, a távolság segít, ezt tapasztalatból írom! Kitartást és sok sikert!

2019. aug. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!