Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezt most tudtam meg, de nem...

Ezt most tudtam meg, de nem értek vele egyet. Mit mondjak?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy a lassan két éves kislányomról az anyósom, a férjem volt barátnőjének, meg annak az anyjának küldözgetett képeket, videókat. Ugyanis ők jó viszonyban maradtak.

Még én magam sem rakok ki soha semmit a kislányomról a közösségi oldalra, küldeni max a szűk rokonságnak szoktam, de jobban szeretek képet előhívatni, és úgy oda adni. Jogilag tudom, hogyan ezt nem tehette volna meg, de erkölcsileg nagyon bosszant! Semmi köze a férjem egyik exének, hogy a kislányom hogyan bilizik, hogyan strandol, hogyan eszik stb! Ezek a képeket tudtom nélkül készítette, vagy a férjem pl a nyaralást, és küldte az anyjának. De miért küldi tovább kvázi idegeneknek?

Anyósommal nincs jó viszonyom, köszönünk és ennyi. Én már nem megyek hozzájuk, férjem viszi a picit, illetve akkor jönnek, amikor én esti suliban vagyok, tehát nem vagyok itthon.

Nem akarom leugatni a fejét, de nyomatékosan szeretném közölni vele, hogy ehhez a küldözgetéshez nincs joga! Férjem szerint hagyjam, csak örömében küldözgetni. Az lehet, de akkor is engem zavar, pláne egy exnek és annak az anyjának!! Ti hogy kezelnétek?


2019. aug. 26. 12:59
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
89%
A másik oldalról meg: ki a szart érdekel mások gyereke? Ha nekem mutatnának nénik gyerekképeket, illedelmesen vigyorognék, hogy hadd mondja az öregasszony.
2019. aug. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Persze, az ex, meg annak az anyja azon élvezkednek, hogy mi mikor vitázunk a férjemmel, mikor költözünk, mikor szülök és hogyan, mi a gyerekem neve stb. Az ex kozmetikusként dolgozik, igazi pletykafészek, csak pont "rossz " ember előtt nem bírja befogni a száját, történetesen az egyik ismerősöm jár hozzá, aki nekem visszamondta ezeket. Nem is vagyunk barátnők ezzel az ismerősömmel, de szólt, hogy miket beszél az ex, és amiket elmondott, azok mind igazak, tud róla.
2019. aug. 26. 13:44
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

12: mindenkiről pletykálnak. Na, nem mindenkiről pont az ex. De mindenki környezetében van olyan, aki össze-vissza pletykál. Ezt nem lehet befolyásolni. De nem is kell vele foglalkozni. Normális ember úgysem foglalkozik a pletykákkal.

Rólam is pletykált már olyan, akit én nem is ismerek, de van közös ismerősünk. :D

2019. aug. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Biztos velem van a a baj, de engem pl sose zavart, hogy a férjem a volt nejének mutatott képeket a gyerekünkről. Sőt, tovább is küldték azt a lany külföldön élő rokonainak, akik ajándékot is küldtek a gyermekünknek. Elváltak. Én szültem neki. Velem él. Szted érdekel bármilyen mértékben is, hogy ki mit pletykal rólunk, pláne egy ex? Legyen tartasod, önbecsülés és sz.rd le ezeket a dolgokat. Az ilyen fecsegő ismerősökkel meg csak óvatosan, sosem a jószándék vezérli őket, és a mondanivalójuk valóságtartalma sem biztos hogy 100%-os. Ne foglalkozz ilyenekkel, pláne neveszekedj ilyen piti dolog miatt a férjeddel, ne szerezd meg nekik ezt az örömet.
2019. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Hát azért (nálatok) a volt feleség és csak egy sima barátnő között nem húznék párhuzamot.

Eddig nem foglalkoztam a pletykálásokkal, de ez a fotó küldés már a gyerekemet is érinti, sajnálom, engem ez zavar. Ráadásul nem tudtam róla...

Szólni fogok anyósnak, hogy ehhez nem járulok hozzá, mert törvényileg tényleg az én felelősségem.

2019. aug. 26. 13:56
 16/41 A kérdező kommentje:

Még 14-esnek. Ti nálatok rokonnak lett küldve, nem pedig egy pár hónapos kapcsolat exének.

Illetve, lehet ez az ismerősöm rossz szándékkal szólt, de az biztos, hogy igazat mondott, mert máshonnan nem tudhat olyan dolgokról, hogy pl milyen figurás a bili, amin ül a kislányom! Csak az anyóstól, aki ezt az ex nőt akarta menyének.

2019. aug. 26. 13:59
 17/41 anonim ***** válasza:
58%

A fia előtt szembesíteném az anyóst a dologgal és nyomatékosan közölném vele, hogy többet elő ne forduljon.

Mivel nem fogja valószínű abbahagyni, így a férjemmel is többször közölném, hogy ezt nem akarom, tegyen ellene.


Véleményem szerint az ex(ek)nek semmi köze az aktuális kapcsolathoz.


Egyetlen exemmel sem tartom és nem is tartottam soha sem a kapcsolatot. Nem is érdekel, hogy azóta mi van velük, pláne nem családi, meg gyerekes képek.

2019. aug. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
77%
Írod, hogy nincs jó viszonyok anyósoddal. Nyilvan emiatt is érint mélyen a dolog. A képekkel kapcsolatos konfrontálódas nyilván nem fog ezen enyhíteni, sőt.. De ezt te is tudod. Gondolj csak bele a férjed helyzetébe. Ott áll két nő között akiket szeret, nyilván egyiket sem akarja megbántani, azonkívül lehet ő is úgy érzi, túlreagálod a dolgot, mert már abszolút nem érdekli az exe. Sztem próbálj lehiggadni, gondolkodj okosan, nehogy a házasságodra is rányomja hosszútávon a bélyegét az anyosod és közted lévő rossz viszony.
2019. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
93%

Mivel te nem beszélsz anyossal és nem te küldöd neki ezeket a képeket,igy erröl a férjednek kell beszélnie az anyjával.


DE a férjednek ugyan olyan felügyeleti és szülöi jogai vannak mint neked. Ha neki ez tetszik és ö bele egyezik ebbe akkor ez van. A férjed is gondolkodó ember, és gondolom azért mentél hozzá mert egyet értesz a gondolataival.

2019. aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
37%

Az biztos, hogy az ilyen bilizős gyerekképekkel nagyon durván túllőtt a célon a vénasszony. A férjed mit szól ehhez? Saját anyámnak nem engedném, hogy engedély nélkül küldjön képet bárkinek nemhogy ez? Ha nem javul akkor korlátoznám a látogatást ez esetben.

Menj velük amikor viszi a férjed a gyereket, szólj rá, ha fotózza, l és ne küldjön a férjed sem képet.

Vagy fotózd őt megalázó helyzetben, lássuk mit szólna ő, ha megsérted a személyi jogait. Primitív vénaszony! Talán másból nem érint meg.

2019. aug. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!