Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezt most tudtam meg, de nem...

Ezt most tudtam meg, de nem értek vele egyet. Mit mondjak?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy a lassan két éves kislányomról az anyósom, a férjem volt barátnőjének, meg annak az anyjának küldözgetett képeket, videókat. Ugyanis ők jó viszonyban maradtak.

Még én magam sem rakok ki soha semmit a kislányomról a közösségi oldalra, küldeni max a szűk rokonságnak szoktam, de jobban szeretek képet előhívatni, és úgy oda adni. Jogilag tudom, hogyan ezt nem tehette volna meg, de erkölcsileg nagyon bosszant! Semmi köze a férjem egyik exének, hogy a kislányom hogyan bilizik, hogyan strandol, hogyan eszik stb! Ezek a képeket tudtom nélkül készítette, vagy a férjem pl a nyaralást, és küldte az anyjának. De miért küldi tovább kvázi idegeneknek?

Anyósommal nincs jó viszonyom, köszönünk és ennyi. Én már nem megyek hozzájuk, férjem viszi a picit, illetve akkor jönnek, amikor én esti suliban vagyok, tehát nem vagyok itthon.

Nem akarom leugatni a fejét, de nyomatékosan szeretném közölni vele, hogy ehhez a küldözgetéshez nincs joga! Férjem szerint hagyjam, csak örömében küldözgetni. Az lehet, de akkor is engem zavar, pláne egy exnek és annak az anyjának!! Ti hogy kezelnétek?


2019. aug. 26. 12:59
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
66%
Az én lányom 3 évesen hagyta el a pelust, pisilni sikerült bilibe, kakilni ovis koráig csak pelusba volt hajlando. Semmi kivetnivalót nem találtam benne. Az orvos, védőnő szerint tökéletes volt a fejlődése. Engem a játszótéri anyukák találtak meg folyton, h hú a tiéd még nem tudja ezt vagy azt? Én mindig elmondtam h nem, még nem tudja, de nincs ezzel semmi baj. Nekem is okoskodott anyós, h ezt így vagy úgy kéne, én szelíden mindig leszereltem, h neki volt lehetősége a saját gyerekén ezeket kiprobalni, én meg az enyémet szeretném úgy nevelni és gondozni ahogy jónak látom. Nem mindig egyszerű velük, de én pl mindig törekedtem arra, h békésen intézzem a dolgokat. Következetesen, de békésen. Pl sztem baromira nem mindegy, h letamadod, h anyuka megtiltom h fotozza a gyereket, vagy azt mondod neki h örülsz h büszke az unokajara, mutogat róla fotókat, de ha lehet ne küldje őket tovább senkinek, mert nem tudhatjátok mihez kezd vele az illető, és ugye ő, mint felelős nagymama nyilván n nem akar ártani az unokájának. Hátha ez hat.
2019. aug. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

Igen, egy normális anyóssal lehetne jó viszony, korábbi kapcsolataimban soha egy anyós - jelöltemmel nem volt gondom. De a férjem anyja valami borzalom! Én is próbáltam az elején szemerhunyi sok dolog felett, lehet ez volt a baj, és már azt hitte, hogy mindenbe beledumálhat, ez addig fajult, hogy már, jelenleg csak köszönőviszony áll fent. Az én anyukám pénztárcájában vannak pici képek, mutatja igen, de az nem jut más birtokába!! És ez a lényeg!

A bilizéssel tudom, hogy ráéet, mi csak próbálkozunk, anyós röhög azon a férjem volt csajával meg az anyjával, hogy magyarul fogalmazva: én nem tudom tanítani bilire a picit, béna vagyok. Én tudom, hogy ez érési folyamat, nem lehet és nem is szabad erőltetni a pelenkaelhagyást.

2019. aug. 27. 09:02
 33/41 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Teljesen egyetértek veled. Én is a szűk családi körnek küldök csak, és igen, mindenkinek elmondom, meg kollégáknak is, hogy mutatni szabad, de tovább küldeni nem! Ha úgy is vissza jut a híre, vagy látom, hogy valakinek küldtek az votl az utolsó, hogy hagytam a fotót. Az én anyukám is megkerdezi, hogy el küldhet e egy képet az unokatesonknak stb..

Mondjuk nálunk az idióta nővérem tette fel instagramra a babámat... Igaz privát fiók, de akkor is, senki nem engedte meg neki, mikor leirtam, szépen, hogy nem szeretném a neten látni, semmit nem is reagált, csak a másik tesonknak magyarázott, meg szakítottam vele a kapcsolatot (egyéb okok is voltak a döntésem mellett). Szóval szólj neki szépen, ha nem hat, akkor a férjeddel is beszéld meg, hogy ez neked nem oké.


Mert ugyebár, ami az internetre kerül, az ott is marad. A másiknak is ellophatjak, el tűnhet a telefonja, ki tudja kinek a kezébe kerül... De mondok jobb példát.

Ott ül a bilin a kislányod, évek múltán, ha felno, lesz neki is internet hozzáférése, ki tudja, hogy ha olyan ember kezébe kerül a kép és meglatja mit érez majd, hogy ő róla kiknel van kép ilyen intim szituban. Mielőtt valaki belekot: tudom, nem a netre lett feltéve, de bármikor bárhogy bárki által felkerulhet.

2019. aug. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Pontosan, ahogy írtad!

Egyszerűen nem értem meg a sok válaszolót, miért kéne szerintük mindent benyelni anyósnak? Az anyósok is benyelhetnének sok mindent a menyüktől, akik valószínűleg naprakészebb információkkal rendelkeznek, mint 20-30-40 évvel ezelőtt. El kéne fogadniuk, hogy nem az lesz, amit ők akarnak, a menyeknek igenis joguk van a saját döntéseikhez! Hunyászkodjon meg az anyós, tűrjön csendben az anyós ha jó viszonyt akar!

2019. aug. 27. 13:18
 35/41 anonim ***** válasza:
38%
Rizsa, rizsa... Neked az a bajod, hogy utálod ezt a nőt meg az anyóst is...
2019. aug. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Persze, ez igaz. És akkor mi van?

Attól még rettentően bosszant, hogy az én gyerekem képe egy idegen nő birtokában van, az elmúlt két évben.

2019. aug. 27. 16:19
 37/41 anonim ***** válasza:
19%
Szia! Mivel te vagy a gyermek jogi képviselője így megtilthatod azt hogy fényképezze a kicsit és interneten bármilyen formában azt közzétegye, akár publikus akár privát üzenet formályában mivel sérti a kicsi személyi jogait. Főleg hogy intim képeket mutogat, gondolom biliztetés közben latszik a nemet meghatározó jellege is a kicsinek. Fordulj gyamugyhoz és érdeklődj mit tudsz tenni. Kérvényezheted esetleg azt is hogy az anyósod csak egy meghatarozott időpontban csak a te jelenlétedbe talalkozhat a gyermekkel.
2019. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
37-es. Ok, ez jogilag így klappol is. De a férje anyáról beszélünk. Belegondoltál abba milyen hatással lenne a házasságára, ha esetleg gyámügyhöz megy, meg esetleg feljelenti a saját anyósát? Azért gondolkodjunk már kicsit ésszel. Ok, megertem h fúj a volt barátnőre. De azért ez sztem nem a legokosabb megoldás... Pláne, h a kérdésből egyértelműen kiderült, apuka abszolút nem partner anyóspajti korlátozásában.
2019. aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

Nem szeretem én magam a közösségi médiát! Az én és férjem felületén rólunk sincs kép, nemhogy a piciről! Anyós ne küldje senkinek, pláne ne a volt barátnőnek meg az anyjának.

Vagy azt csinálom, hogy amikor anyós épp kellemetlen helyzetben van, pl váratlanul rátörök, amikor otthoni ruhában van, smink nélkül, és kócos hajjal, lefotózom és kiteszem a Facebookra, hogy drága mama reggel is csinos :D

Tudom, hogy ebbe belebolondulna, ha úgy látja bárki, hogy nincs becsavarva a haja xD

2019. aug. 30. 08:25
 40/41 anonim ***** válasza:
66%
#38 egyetértek.. Ez már nem normális...
2019. aug. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!