Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ezt most tudtam meg, de nem...

Ezt most tudtam meg, de nem értek vele egyet. Mit mondjak?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy a lassan két éves kislányomról az anyósom, a férjem volt barátnőjének, meg annak az anyjának küldözgetett képeket, videókat. Ugyanis ők jó viszonyban maradtak.

Még én magam sem rakok ki soha semmit a kislányomról a közösségi oldalra, küldeni max a szűk rokonságnak szoktam, de jobban szeretek képet előhívatni, és úgy oda adni. Jogilag tudom, hogyan ezt nem tehette volna meg, de erkölcsileg nagyon bosszant! Semmi köze a férjem egyik exének, hogy a kislányom hogyan bilizik, hogyan strandol, hogyan eszik stb! Ezek a képeket tudtom nélkül készítette, vagy a férjem pl a nyaralást, és küldte az anyjának. De miért küldi tovább kvázi idegeneknek?

Anyósommal nincs jó viszonyom, köszönünk és ennyi. Én már nem megyek hozzájuk, férjem viszi a picit, illetve akkor jönnek, amikor én esti suliban vagyok, tehát nem vagyok itthon.

Nem akarom leugatni a fejét, de nyomatékosan szeretném közölni vele, hogy ehhez a küldözgetéshez nincs joga! Férjem szerint hagyjam, csak örömében küldözgetni. Az lehet, de akkor is engem zavar, pláne egy exnek és annak az anyjának!! Ti hogy kezelnétek?


2019. aug. 26. 12:59
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
21%

A férjed exe és annak anyja gondolom anyós barátai, tehát ő a barátainak mutogatja.


Meg lehet neki mondani, hogy vagy befejezi, vagy nem kap több fotót a gyerekről és nem fotózhatja.


Nekem is max annyi fér bele, hogy a telefonról mutogatom másnak, esetleg akiben megbízom, annak átküldök párat, de véletlen sem kompromitálót

2019. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
39%

Le sem fotózhatná a banya:

Az érintett hozzájárulása


Az ember képmása a személyiség megjelenésének és megkülönböztetésének egyik alapvető eleme. Képmás alatt a személy külső megjelenésének valamely eszköz útján való rögzítését értjük, amelynek egyik legjellemzőbb módja a fényképfelvétel készítése.


A képmás elkészítéséhez az érintett személy hozzájárulása szükséges. Tehát alapvető szabály, hogy a felvételt elkészíteni sem lehet az érintett beleegyezése nélkül. Alapvetően olyan esetben van szükség hozzájárulásra, ha a képen szereplő személy felismerhető, különösen ha a felvétel az illető egyéni ábrázolására alkalmas.


A hozzájárulás megadható szóban vagy írásban, de akár ráutaló magatartással is. Ráutaló magatartás például, ha valaki a fényképen pózol. Rendszerint megadottnak tekinti a bíróság a hozzájárulást akkor is, ha valaki olyan helyiségbe belép, ahol tudja, hogy róla képfelvétel készül vagy készülhet.

2019. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
68%

Semmit ha egy csepp eszed is van. Magad alatt vágod a fát.


Az anyósod egy ismerősének/barátjának küldi tovább a képet és nem a párod exének. A képeket nem tőled hanem a párodtól kapja.

Megkérheted a párod/anyósod hogy ez fejeződjön be de ők jó eséllyel azt fogják gondolni, hogy túlreagálod. (ha nem így lenne akkor a férjed szólna az anyjának saját felindulásból, hogy ne küldözgessen képeket)

Ha feltétlen keverni akarod a kakit akkor csak úgy mellékesen megjegyezheted a párodnak, hogy megtudtad, hogy az anyja az exének küldött képeket, esetleg elmondhatod neki, hogy ez téged zavar de ha csak egy csepp eszed is van nem kéred, hogy emiatt ő bármit is tegyen. Ez legyen az ő döntése.

2019. aug. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
49%
Túl van ez lihegve. Nem kicsit.
2019. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

22-es! Amit írtál, gondolom a betöltött 18 évesekre vonatkozik. A gyerekem nincs két éves még, tehát én vagyok a törvényes képviselője, meg a férjem. Tehát a férjem, mivel küldött át az anyjának képeket, azokkal bármit megtehet? Igen, a volt barátnővel meg annak az anyjával baráti a viszonyuk.

Pár kedves utolsó válaszoló! Nem, egyáltalán nem kell csendben maradnom, azt meghagyom nektek, gondolom ti pitiztek anyós kegyeiért. Én nem, és nem is fogok, sőt, ha még egyszer megtudom, hogy kifejezetten a kérésem ellenére tett, a gyereket nem fogom engedni hozzá. Azért álljon meg a menet, az anyós miért tegyen olyat, amit én nem szeretnék? Milyen jogon tesz ellenem? Mert ő az anyós? És akkor mi van? Neki bármit szabad, én meg kussoljak, mert ő az anyós? Hát nem.

Szépen elmondom neki, hogy ez ehhez nincs joga, és engem zavar, úgyhogy fejezze be, mert ő jár rosszabbul.

2019. aug. 26. 20:21
 26/41 anonim ***** válasza:
82%

A férjed se fogja engedni hozzá? A ti kapcsolatotokra, hogy fog hatni ha még a mostaninál is jobban összerúgod a port az anyjával?

Honnan tudja szerencsétlen anyós, hogy ez ellened van? Eleve nem is tőled kapja, meg gondolom ha a férjed nem olyan mint te akkor nem úgy adja a képeket, hogy közben az anyja lelkére köti, hogy nehogy kiadja a kezéből, mert hétpecsétes titok, hogy a gyereke bilizik.


Lehet izmozni csak előbb utóbb ezekre a fölösleges drámákra rá fog menni a családod. Aztán majd 40 évesen egyedül a gyerekkel boldogan hajthatod álomra a fejed, hogy te senki előtt nem hunyászkodtál meg.


Ha zavar beszéld meg a férjeddel, kérd meg hogy kösse az anyja szívére, hogy ezek a képek csak a szűk családnak szólnak de ne hisztizz mint valami fogyatékos p...a, mert az nem tesz jót se neked, se a párodnak, se a gyerekednek.


Amúgy meg tedd a kezed a szívedre és gondold végig, hogy ha mondjuk a te anyád küldözgetné a barátainak a képeket az is ekkora baj lenne? Eleve, hogy az anyós barátnőjére úgy hivatkozol, hogy az a pasid exe még akkor is ha tényleg az volt x éve mutatja, hogy teljesen bizonytalan vagy.

2019. aug. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
69%
Nem bántani akarlak, de ez az ellenségeskedés nem biztos hogy jóra vezet. A férjed simán besokallhat belőle. Sztem higgadj le és gondold át a dolgokat.
2019. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Igen, a saját anyámat is megkérném, hogy ne tegye! De eddig nem jutott tudomásomra, sőt, édesanyám tudja, hogy hogyan állok ehhez a kérdéshez, biztos vagyok benne, hogy tiszteletben tartaná. Mint eddig bármit kértem.

Mivel anyósom álszent, folyton szid, hogy miért így nevelem, miért úgy etetek, miért úgy altatok, minden rossz, akármit csinálok. Érdekes, anyósom miért nem tudja elfogadni, hogy változik a világ, az elmúlt 30-40 évben rengeteg minden változott, mások az ajánlások, meg különben is mit szól bele, hogy miért szoptatok, az akkor épp 8 hónaposomat? Érdekes, nála okosabbak ajánlását olvasva (WHO) szerint egy éves korig elegendő az anyatej, de utána sem szükséges erőszakosan elválasztani a babát! Anyós miért tudja jobban, hogy az én tejem nem tápláló hat hónapos kor után, adjak sima tehéntejet (?) a kisgyerek meg gyönyörűen gyarapodott.

Mindenbe bele akart ugatni, mert én nem értek hozzá, de ezt a fényképezős dolgot sem fogom ráhagyni, ugyanis az nem röhej tárgya, hogy az én gyerekem még pelenkába kakil e vagy sem! Mert az ő fia (férjem) már fél éves korában bilibe kakilt.... Igen, mert fizikai erőszakkal a bilire ültette, ott tartotta, és pont akkor kakilt bele egyszer...

2019. aug. 26. 21:53
 29/41 anonim ***** válasza:
63%

Hát nem tudom! Ha nem valami deformált, ortopéd gyerekem van még büszke is lennék rá, hogy nesze neked, ez a miénk!

Egy 2 évesen meg minek szégyellni a pelenkát?

2019. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
81%
Először azt írod, hogy csak köszönő viszonyban vagytok, majd azt, hogy mindenbe beleszól. A nagymamának volt régen egy fénykép albuma. Ott volt benne az összes unoka babakortól felfelé. Megmutogatta mindenkinek. Sosem zavarta az anyámat. Mondjuk ő intelligens nő volt.
2019. aug. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!