Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért várja el anyósom, hogy...

Miért várja el anyósom, hogy én dolgozzak, meg vállalkozzak gyerek mellett, ha ő sem tesz arrébb egy fadarabot sem?

Figyelt kérdés

Gyesen vagyok a másfél éves fiammal és rajta vagyunk a 2.gyereken is már pár hete próbálkozunk. A gyermekemet tisztességesen nevelem, viszem mindenféle, főzök neki. Foglalkozom vele, szeretem. Ellátom a, házimunkát, naponta főzök a férjemnek és nekem. Egy kisebb kertünk is van amiben magunknak vannak gyümölcsök, gyümölcsfák, zöldségek.

Anyósom 46 éves, 20 éves kora óta otthon van. Annyi a dolga, hogy főz a férjének(meg régen a gyerekeknek, de azt már nem kell) meg enni ad az állatoknak. Meg maguknak termel egész évre zöldséget, gyümölcsöt (nem eladásra csak egész évre betermeli)

Mindig mikor eljönnek látogatóba arra tereli a szót, hogy milyen kevés fizetést kapok, miért nem kezdek valamit magammal míg otthon vagyok. Pl. Termeljek ezt vagy azt.kezdjek valami vállalkozást.

Hozzateszem ő durván költi apósom keresetét. Havi 2x minimum megy fodrászhoz, műkörme van, meg kozmetikushoz és masszőrhöz is jár minden hónapban.

Van munkahelyem, diplomám és nem áll szándékomban otthon maradni a 2 gyerek után.

A fizetésből nagyon szépen kijövünk tudok félre pakolni belőle, csak ezt azért az ember nem köti az orrára mindenkinek. Én is járok kozmetikushoz 1x havonta meg 1x a körmöm megcsinálta tani, de ennyi.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Miért vár el tőlem olyat amit ő maga soha nem tett meg?

Köszönöm a válaszokat.



2019. szept. 16. 13:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

honnan tudja, hogy mennyi a jövedelmed, mi köze hozzá?

A szülők támogatni szokták a gyerekeket, nem bírálni.

Családot bővíteni csak nyugodt lelkiállapotban lehet, a vállalkozás, stb. most nem fér bele!

2019. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
A te dolgaidhoz semmiköze,egyik füleden be,a másikon ki.Viszont ahogy leírtad,ő is rendesen hozzátesz a közöshöz,ha egész évben nem kell húsra,zöldségre,gyümölcsre költeni,gondolom befőttet,savanyúságot is csinál.Ezzel ugyan pénzt nem keres,de ha ezeket meg kellene venni,az egy fizetés lenne.Úgyhogy nehogy már ne érdemeljen meg fodrászt,kozmetikust,körmöst.Nem az apósod pénzét költi,hanem közöset.Na ez a megnyilvánulás mi a részedről,ha nem rosszindulat?
2019. szept. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Mond meg neki, h nektem bőven megtesz az, amit kerestek, tesztek, a gyereked most fontosann, h megkapja a kellő figyelmet, ami kihat a felnőtt korára is.
2019. szept. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
* Majd dolgozol, ha nagyobbak lesznek a gyerekek. És lépjetek ezen tovább!
2019. szept. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Két hülye nő egymást lesi acsarkodva, hogy melyik mennyir költ fodrászra, és kölcsönösen beszólogatnak. Tényleg az anyját kereste a feleségében a férjed, és meg is találta. Tök egyformák vagytok anyósoddal.
2019. szept. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy leírtad, tök ugyanazt csináljátok anyósoddal, mégis fújsz rá :D Ez vicces.
2019. szept. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem írtad el, és a másfél éves gyerekedre, csak GYES-t kapsz, ami ugye 26 ezer, akkor igaza van!!!
2019. szept. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%
Semmi köze hozzá,ha anyagilag nem kell támogasson.
2019. szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Mielőtt mindenki letámad, hogy én milyen negatív vagyok annyit mondanék. Hogy 6 éve mikor a család a kerültem kedvesen, jóindulatúan nyitottam feléjük. Anyósom akkor is már rideg és kétszínű volt. Mindenkinek kibeszélt és mindig úgy állította be, hogy én utálom őt. Holott én kedves voltam. Azt is megbocsátottam, hogy a gyermekemet se akarta hogy megszülessen, mert akkor a fia véglegesen felnőtt lesz.

Megérdemeli a kozmetikushoz műkörmöshöz járást, de mi köze az én fizetésemhez. Vagy hogy mit hova pakolok a lakásban. Meg egy csomó minden dologba csak az a jó amit ő gondol, gyerek nevelés téren dettó. Nem rosszindulatú akartam lenni csak ő soha nem akart vissza menni dolgozni. És bennem mindig bűntudatot jelt hogy nem dolgozok eleget. Holott ugyanúgy főzök takarítok mint ő és még gyereket is nevelek, amit soha el nem ismert, hogy a gyermekünk azért ilyen kis ügyes mert én foglalkoztam vele.

2019. szept. 16. 14:52
 10/21 A kérdező kommentje:
120at kapok plusz családi pótlék. Gyedet kapok bocsi elirtam
2019. szept. 16. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!