Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért várja el anyósom, hogy...

Miért várja el anyósom, hogy én dolgozzak, meg vállalkozzak gyerek mellett, ha ő sem tesz arrébb egy fadarabot sem?

Figyelt kérdés

Gyesen vagyok a másfél éves fiammal és rajta vagyunk a 2.gyereken is már pár hete próbálkozunk. A gyermekemet tisztességesen nevelem, viszem mindenféle, főzök neki. Foglalkozom vele, szeretem. Ellátom a, házimunkát, naponta főzök a férjemnek és nekem. Egy kisebb kertünk is van amiben magunknak vannak gyümölcsök, gyümölcsfák, zöldségek.

Anyósom 46 éves, 20 éves kora óta otthon van. Annyi a dolga, hogy főz a férjének(meg régen a gyerekeknek, de azt már nem kell) meg enni ad az állatoknak. Meg maguknak termel egész évre zöldséget, gyümölcsöt (nem eladásra csak egész évre betermeli)

Mindig mikor eljönnek látogatóba arra tereli a szót, hogy milyen kevés fizetést kapok, miért nem kezdek valamit magammal míg otthon vagyok. Pl. Termeljek ezt vagy azt.kezdjek valami vállalkozást.

Hozzateszem ő durván költi apósom keresetét. Havi 2x minimum megy fodrászhoz, műkörme van, meg kozmetikushoz és masszőrhöz is jár minden hónapban.

Van munkahelyem, diplomám és nem áll szándékomban otthon maradni a 2 gyerek után.

A fizetésből nagyon szépen kijövünk tudok félre pakolni belőle, csak ezt azért az ember nem köti az orrára mindenkinek. Én is járok kozmetikushoz 1x havonta meg 1x a körmöm megcsinálta tani, de ennyi.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Miért vár el tőlem olyat amit ő maga soha nem tett meg?

Köszönöm a válaszokat.



2019. szept. 16. 13:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy ugyanaz a helyzet! Az anyós háztartásbeli, a kérdező meg gyes-en van, utána visszamegy dolgozni, hiszen van munkahelye és diplomája is.


Szóval, Kérdező, ha előjön a téma, mondd neki, hogy a gyerek fontosabb, de vissza is kérdezhetsz, hogy miért kérdezi? Másfél éves gyereknek még az anyja mellett van a helye, jól teszed, ha otthon vagy.

2019. szept. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen egyszerű...

Az,hogy anyósod a te dolgoddal van elfoglalva még nem jelenti azt,hogy neked is az ő dolgával kellene foglalkoznod,sőt azzal se kell amit mond neked. Abszolút nem kellene ilyen felesleges dolgokon idegeskedned!

Próbáld ki, nyugodtabb lesz életed egyből.

2019. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

Mond meg neki "kedves mama, én is otthon fogok maradni ezentúl örökre, nyugdíjig :D mint ahogyan maga is! Szerencsére jó példát mutat nekem kedved mama :) jaa és kijövünk a pénzből, nyugodjon meg!


kíváncsi lennék milyen fejet vágna :D

2019. szept. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%
Elolvastam. azon kívül én mit tudok tenni? Neked kell "leugatni", hogy népiesen mondjam. A férjed egyébként hogy áll az egészhez?
2019. szept. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, ha egész nap a fenekedet vakarnád, pénzért felvett bébicsősz vigyázna a gyerekedre, és bejárónő főzne és takarítana, anyósodnak akkor sem lenne SEMMI köze ehhez. Ez akkor is a Te és a férjed dolga lenne.

Mondd meg a férjednek, hogy állítsa le az anyját.

2019. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
30%

ja, nem csinál anyós semmit, csak állatokat nevel, zöldséget-gyümölcsöt termeszt, meg háztartást vezet...


nem kéne belepofázzatok egymás életébe

2019. szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
2%
amúgy az esetleg felmerült benned, hogy segíteni akar?
2019. szept. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%

"amúgy az esetleg felmerült benned, hogy segíteni akar?"


De ne segítsen, ha nem kérték.

Én egyszer segíteni akartam a menyemnek. Eleve azzal kezdtem, hogy ha úgy gondolja, hogy elmenne dolgozni, (3 és 5 éves gyerekekről volt szó, tehát már nem volt gyesen), akkor szívesen elhozom az óvodából a gyerekeket, nálunk lehetnek addig velem,(nyugdíjas vagyok) és ide jönne érte az, aki jön (menyem vagy fiam).

Menyem annyit mondott, hogy köszöni a lehetőséget, de ők ezt így beszélték meg (férjével), hogy ő otthon lesz.

Ennyi. Utána én már nem hoztam szóba, nem erőlködtem, hogy de miért nem megy el dolgozni/miért nem vállalkozik, stb.

2019. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Állat alatt 2 kutyát értek. Nem tart állatot és a termelést sokan félre értették. Nem ipari mennyiséget. Nem kell azért túlfélteni, mert arra van ideje hogy unatkozzon. Számtalanszor van hogy nincs mit csinálnia ezt ő maga mondta a férjemnek.

Én nagyon is békén hagynám sőt én nem tolakodom bele a magánéletükbe.

Csak nem értem a logikát, hogy én ugyanazt megteszek mint ő, plusz még a picit is nevelem, de őt a kutya se piszkálja h egy forintot nem visz haza, engem meg ő nyaggat, hogy csináljak valamit holott nekem havonta utálják a számlámra a pénzt. Ennyi.

Nem kell többet belemagyarázni.

2019. szept. 16. 21:09
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Off: hány évesek vagytok, kerdezo? Csak kíváncsiságból, én 44 és a kisfiam 3 éves. Fura, persze a nagyapám ennyi idős volt (44), amikor az első unokája született, de akkor is. (Persze, tudom, én szültem “későn”, de akkor is...)
2019. szept. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!