Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is gáz, ha valaki...

Szerintetek is gáz, ha valaki a vejétől akar albérleti díjat kérni?

Figyelt kérdés

Az egyik haveromról van szó, inkább jó barátomnak mondanám,mesélte, hogy apósáék akarnak tőle meg a lányuktól alberleti dijat, amiert a házukba laknak. Külföldön dolgoznak egyébként aposáék.

Szerintetek is gáz ez? Mi azt beszéltük, hogy a saját lányukat lehúznák havi közel 100ezerrel. Persze a rezsit a baratomék fizetik, mivel ők lakják a házat, de azonfelül akarnak tőlük penzt kerni. Mikor pont hogy arra gyüjtenek hogy 4 ev utan vegre összetudjanak házasodni meg saját házat venni. Ti is kérnétek a sajat gyereketektol és a vőlegényetől penzt?


2019. szept. 27. 17:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
67%
Az úgy rendben van, hogy kérnek pénzt, mert azért használódik az a lakás, viszont így őrizve is van, szóval teljességgel irreális ez az összeg. 20-30 ezer + rezsi teljesen rendben lenne, jelképes összeg. Szóval én akkor költöznék a helyében, ha ez a legalacsonyabb ár. Adják ki másnak... Ez így vállalhatatlan.
2019. szept. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom elképzelni, miylen vita fajulhat odáig, hogy 100 ezer Ft albérlet lesz a vége, de amíg nem ismerjük a másik fél álláspontját ebben, addig nem kellene ítélkezni. Azért a szülő sem azért szülő, mert mindent el kellene tűrnie, és ez igaz a gyerek oldalon is.

Ha ennyire eldurvult a helyzet, akkor én nem mélyíteném tovább a konfliktust, megköszönném az eddigi ingyen lakhatást, és elmennék egy olyan kis albérletbe, amit meg tudok fizetni, és ami melett tovább tudok gyűjteni...Persze ennek meg lenne aza következménye is, hogy a szülők meg oldják meg a házzal kapcsolatos dolgaikat (leolvasások, karbantartás), ahogy akarják,adják akkor ki vadidegennek, rám ezentúl pont úgy ne számítsanak családtagként, ahogy én nem számítok nekik annak.

2019. szept. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
85%
Nem kérnék.Fizessék a rezsit és ennyi.
2019. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért az sem mindegy,hogy pestről vagy vidékről van szó... ha pest és a pár miatt buknak havi 150-200 ezret akkor simán elkérnék én is minimum 100 ezret..
2019. szept. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
63%
Kecskeméten is havi 100-120 ezer ami kiesne ha ingyen használna valaki egy kiadható lakást.
2019. szept. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Olyan 50 négyzetméteres családi ház egy veszprém megyei 2000 fős faluban ahonnan fél órákat kell ingázni hogy egyáltalán dolgozni tudjanak valahol

Nem hiszem hogy ér ennyit a keco

2019. szept. 29. 22:42
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kérdező, de minek ártod bele magad annyira hogy egy rakás idegennek kiteregeted a szennyest? Ez az adott család gondja.
2019. szept. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy , hohy mennyit ér. Ő enyhit kér érte. Az o dolga. Ha megfelel, fizetni kell, ha nem felel meg, költözzenek el. Ennyi
2019. szept. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
90%
Egy falusi családi haz ennyit nem er. Viszont ha ilyen 'olcso' kornyeken elnek (pesthez kepest), akkor miert kell a szulei hazat hasznalni? Azert 2 fizubol mar ki lehet fizetni egy veszpremi vagx fehervari albit.
2019. szept. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Menyként mondom, aki az anyósék különálló, kiadható pecójában lakom a férjemmel; sztem normális. Csak egy kicsit kell belegondolni, h mekkora állandó és biztos passzív jövedelemtől esnek el azáltal, h nem adják ki a lakást vadidegeneknek jópénzér’, hanem mi lakhatunk benne kb. feleannyiért, mint amit kereshetnének rajta... így mindenki jól jár - illetve csak mi, anyósék kevésé, de ezzel is támogatnak minket, h nem kell az egyikünk egész fizuját kicsengetni albira... nem értem, mi a gond ezzel - sőt, gyakran még nekem van lelkiismeret-furdalásom, mert miattunk csak feleannyi bevételhez jutnak a lakásukból, mint amekkora összegre lehetőségük volna../
2019. okt. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!