Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ahol egyedül van anyós,...

Ahol egyedül van anyós, hogyan találjátok meg az egészséges egyensúlyt?

Figyelt kérdés

Férjemet anyósom egyedül nevelte fel, apósom még kiskorában lelépett, nem is tartják a kapcsolatot.

Anyósom minden hétvégét a szüleinél töltött, férjem is ment velük, később pedig én is. Az elején voltak vitáink, amikor azt mondtuk, már én is ott vagyok, ezért csak minden második hétvégén megyünk. Egyik hétvégén ott leszünk, de másik hétvégén az én szüleimnél leszünk. Aztán megszülettek a gyerekek, most már csak 3 hetente megyünk, minden második hétvégén otthon maradunk a gyerekekkel.

A dédimami pár éve szépen elaludt, már csak a dédipapi él. Anyósom hétköznap ügyeket intézett neki, bevásárolt, gyógyszert íratott és minden hétvégén ment látogatóba. Megfőzött neki egész hétre, kitakarított stb.

3 hete a dédipapi kórházba került és sajnos egyre romlik az állapota.

Nem tudom, hogy emiatt vagy szimplán csak nem tud mit kezdeni magával, de anyósom megállás nélkül nálunk van. Mindig van valami jó oka, ami miatt jönnie kell. Hoz 2 banánt a gyerekeknek, nekem valami kupont egy olyan boltba, ahova soha nem járok. Igyekszem türelmes lenni vele, de már kezd nagyon zavarni. Este alig tudjuk hazaküldeni, sokszor férjem mondja neki, hogy szeretnénk menni mi is aludni, menjen haza. Mert megvárja, amíg a gyerekek vacsoráznak, megnézi őket, ahogy fürdenek.

Nem siet, nyugdíjas, ráér.

Múlt hétvégén a szüleimnél voltunk. Kora reggel indulás előtt idejött, húzta az időt, hogy ne tudjunk elindulni. Mikor hazaértünk, már itt ült a kapuban, mert aggódott értünk.


Közben velem egyre rosszabb lesz a viszonya. Folyamatosan kioktat, ahogy a dédipapival teszi. Ha ovi után játszóterezni megyünk, akkor azt hallgatom, hogy nekem folyamatosan császkálnom kell a gyerekekkel, ahelyett, hogy egyből hazajönnénk. Vagy besértődik, mert X boltban vettem cukrot és nem mondtam neki, hogy kell, mert ő is ment, és hozott volna. Vagy az öblítőn akad ki, mert a másik illat olcsóbb volt, miért nem azt vettem. 

Járkál a házban, nézi, mit vettem, átpakolja a dolgokat, mert neki úgy jobban tetszik.


Tegnap vettünk egy pici szekrényt, és férjem és köztem szóba került a karácsony. Hogy arra a szekrényre rakjuk majd a fát, alá az ajándékokat stb. Erre anyósom teljesen kiborult, hogy azt úgy nem lehet. A beszélgetésből kiderült, velünk akarja tölteni a szentestét. Idén a szüleim jönnek hozzánk, akkor is itt akar lenni, közölte, őt nem zavarja, ha jönnek.


A legszörnyűbb az egészben, hogy van egy ablaktalan pici szobánk, jelenleg kamrának használjuk. Pár napja elkezdte mondogatni a gyerekeknek, hogy beszéljék meg velünk, pakoljuk ki és akkor ő is ide tudna költözni.


Félek! Úgy érzem, egyre rosszabb lesz a viszonyunk. Nem akarom magára hagyni, de azt sem szeretném, ha ideköltözne, vagy folyamatosan itt lenne. Szeretnék újra egy olyan hétvégét, amikor tovább alhatunk mert nem veri kora reggel az ajtót. Vagy egy olyan délelőttöt, amikor úgy mehetünk el valahova a gyerekekkel, hogy ő ne legyen ott.

Hogyan lehetne megtalálni az egészséges egyensúlyt? Nem akarok rossz viszonyt, de a jelenlegi állapotot sem bírom sokáig. És úgy érzem, csak egyre rosszabb lesz a helyzet.


2019. okt. 2. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Hozzátok össze valami jóképű apos jeloltel.
2019. okt. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Itt a párodnak kell helyretenni a mamát, közölni, hogy a ti lakásotokban te vagy a fönök, ne ö akarjon dirigálni, illetve a ti lakásotok a tiétek, nem az övé, és nem is akarja, hoyg iodaköltözzön hozzátok, illetve a karácsony is kettötök ügye, öt majd meglátogatjátok karácsny valamelyik napján, a szenteste a tietek.
2019. okt. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Erre én is kíváncsi vagyok, habár szerencsémre csak repülővel tud jönni az én anyósom amióta meghalt a férje, de nem dolgozik, havonta-kéthavonta jön 1-1 hétre s oktat, a saját testvérei/rokonai nem tartják a kapcsolatot vele annyira kibírhatatlan, én még hallgatok, mert valóban rossz lehet most neki, de a karácsonyt előre szóltam a férjemnek nem hagyom, az a miénk marad. Mikor ő megérkezik hozzánk azon a héten se a szüleim se apósomék, se ismerősök, senki nem jön/keres mert ő mindenkivel összeveszik, mindenkinek megmondja a tutit, vérig sérti őket, a másfél éves fiamnak egész nap mondja, hogy igen mert anyád nem akar elköltözni, hogy közelebb legyünk, gyere elviszlek bőröndben akkor, sokszor a férjem 2-3 nap után már kikészülve ordít neki, hogy csillapodjon vagy menjen haza, de úgy is marad s egyre többször jön.
2019. okt. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

1. A párod, a fia tegye rendbe az anyját.

2. A lakásotokra tegyetek zárat és ne engedjétek be állandóan.

3. Ha nap közben beállít, akkor közöljétek vele, hoyg fél órátok van rá, utána menjen haza.

4. Este nem engedném, hogy a gyerekek ürügyén az egész esténket elrontsa, megmondanám, hogy most a szük családdal vagyunk, ö nem tartozik bele.

5. Ha megpróbálna bármit is átrendezni, abban a pillanatban hazaküldeném.


De ahogy írtam, ezt elsösorban a párodnak kell intézni, az ö anyjáról van szó - meg a ti családi életetekröl, ami így hamarosan megszünne!

2019. okt. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Ezt nem bántásként irom, képzeld el magadat a helyébe!
2019. okt. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Nagyon sajnállak és megértlek Kérdező!.. de a csóri anyóst is sajnálom, hogy most így kiürült az élete és kapaszkodik belétek.

Nem irigyellek, nehéz meccs lesz...

2019. okt. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
A parod beszeljen vele. Ez nyilvan nem oke, hogy folyton a nyakatokon van es rendezkedik, ez nekem sem tetszene. Viszont szerintem az durva, hogy kepes lennel szenteste egyedul hagyni, ugy, hogy a szuleid nalatok lesznek. Ehhez nem lenne lelkiismeretem.
2019. okt. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

Sajnállak, mert tuti olyan vagy, mint a legtöbb nő, és meg fogod sajnálni, és ott lesz továbbra is mindig. Az életed meg egy savanyú uborka lesz.


Én nem tudom azt sajnálni, aki egy élet alatt nem tudta magát annyira fejleszteni, hogy ne bírjon egyedül lenni.

2019. okt. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

Itt tobb problema is van parhuzamosan es mindegyiknek mas lenne a megoldasa es hat eleg ramaty helyzetbe kerultel.

1. Alap a rossz viszony es hogy eddig is szeretett beleszolni mindenbe.

2. Ugy erzi ideje hozzatok koltoznie...

3. Hamarosan elveszitheti az edespjat is es gyaszolni fog.


A 3.-bol kovetkezik a 2., mint sajat otlete, azaz fel egyedul maradn teljesen es valoszinu a gyasszal se biztos hogy majd jol meg tud kuzdeni.

Normal esetben a gyaszidoszakban segitjuk a legutaltabb embert is. Igen neha ilyenkor a fiatalok magukhoz koltoztetik az idos embert, de ez nem feltezlenul jon be mindenkinek a gyaszfeldolgozashoz.

Egy otlet: szokott e nalatok aludni a kedves mama? Ha nem akkor lelekben es szoban a paroddal beszeljetek errol, hogyha tenyleg meghal az apukaja is, akkor mi lenne ha heti egy ejszakara befogadnatok valami oylan uruggyel hogy a gyerekekre kell ejjel vigyzania mert ti olyankor mennetek el mindig moziba vagy barazokhoz. Es akkor fontosnak is erezheti magat konkret nap van kijelolve es nem akarmikor akarmeddig kell.jonnie lennie.

Az 1. Pont azonban hiaba lesz gyasz hiaba sajnaljatok idovel egyre nagyobb konfliktust okozhat. De szerintem ezt is lehet rendezni hasoloan az elobbi otlethez. Igenis konkret feldatot kell neki.kitalalni amiben fontoskodhat amiben ugy erezheti az az o terepe. De ez ne a haztartasod legyen...adhato feladaok: pentekenkent o megy a gyerekekert hazahozza oket elotte joidoben megall a jatszin rossz idoben hazahozza oket es tarsasozik veluk vagy rajzol veluk. Minden masodik szombaton keszitsen o csaladi ebedet es elmentek hozza fozzon annyit hogy nektek vasanapra is jusson.

Havi egyszer olyna bevasalas amikor tartos elelmiszereket vesztek es kerd a tanacsat hova menjetek?


Nekem sajat anyammal volt iylen prpblema amiket irsz de a heti egy teljesen rabizott gyermek: oviba erte jatszi vigye haza vacsoraztassa furdesse fektesse mert en csak este 10-re erek majd haza...nagyon bevalt. A ne rendezkedjen pakoljon mkatt ki kellett tobbszor osztanom de ezt is lehetett ugy menedzselni hogy neha hivtam jojjon nagytakaritasban segiteni (vagy addig vigye ki a gyereket).

Ha van penzetek akkor a gyasz stb idejen mehettek kozos hetvegere ne hozza ne hozzatok aztan ott rendezkedhet a szallason😀. Meg lesz elmenye es talan kibirja hogy ne akarjon annyira koltozni. Csak kulon szobat foglaljatok neki vagy legyen neki szabad szoba az aparzmannban.

2019. okt. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Én ezt úgy csinálnám,hogy hétköznap nem engedném oda,pont van elég dolog a gyerekekkel,saját családi életet kell élni.Férjemnek mondanám hogy hétköznap látogassa meg az anyját akkor amikor akarja.Szombaton átjöhetne megnézni a gyerekeket,viszont a vasárnap kizárólag csak saját családi nap lenne.

Fel kell hogy találja magát egyedül,mert a végén tényleg az lesz,hogy oda akar költözni.Határokat kell szabni,és ahhoz tartani magad,ha tetszik neki,ha nem.

Karácsonyt meg úgy csinálnám,hogy ne legyen harag,szenteste legyen ott mindenki,másnap reggel anyós tipli haza,és karácsony első napján maradjanak ott a szüleid,hogy ők is tudjanak egyedül foglalkozni az unokákkal,anyóspajti nélkül.

2019. okt. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!