Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyire "egészséges" az a...

Mennyire "egészséges" az a beállítottságú ember, aki mindig leginkább egyedül szeretne lenni?

Figyelt kérdés
Szeretem az egyetemet, de úgy vagyok a tárgyak többségével, hogy otthon, egyedül tudom megtanulni, értelmezni őket a legjobban. A kolival sincs annyi problémám, szerencsére jók a szobatársaim, de egyszerűen néha nagyon vágyok legalább pár órára, amikor csak az enyém az egész szoba, és olvashatok nyugodtan pl. Néha igazából elgondolkozok azon, hogy miért vagyok ilyen beállítottságú, míg pl. szobatársam alig van itt, ahogy véget ér az órája már rögtön megy valamelyik barátnőjéhez, bulizni is jár, én meg csak így elvagyok magamnak. Ennek fényében gondolom nem meglepő, hogy még barátom sem volt sosem, és még csak azt sem tudom, hogy szeretnék, vagy inkább képes lennék-e egy párkapcsolatra.. Na jó, végeztem a hablatyolással, bőven elég csak a fenti kérdésre válaszolni. :D
2018. okt. 11. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg nincs fóbiája más emberekkel szemben és nem okoz számára szorongást, ha valamiért társaságban kell lennie, hanem egész egyszerűen jobban szeret egyedül lenni, mint másokkal, addig teljesen egészséges.
2018. okt. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egészséges, nem vagyunk egyformák! Neked most erre van igényed, míg mások most akarnak "élni", élvezni a kötetlenséget, a fiatalságot. Lehet, hogy neked erre soha nem lesz igényed, szükséged, de az is lehet, hogy majd jó pár év múlva. Ezen ne aggaszd magad és ne hasonlítsd magad másokhoz. Hidd el, hogy még sok ilyen ember van, szerencsés leszel, ha összetalálkozol egy hasonló gondolkodásúval.
2018. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az összes tárgyból úgy mentem át, hogy alig jártam be előadásra, csak ha nagyon muszáj volt a katalógus miatt. Gyakorlatokra is csak azért jártam be, mert kötelező volt.


Mindent otthon, magamtól tanultam meg. Szóval vannak ilyen emberek. Felesleges azon kattogni, hogy ez "egészséges" vagy nem.

2018. okt. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egészséges, Kérdező. Miért kéne mindenkinek extrovertáltnak, társaságinak lenni? Csak mert úgymond "az ember társas lény"? Bah. Ez egy bugyuta közhely, semmi egyéb.


Elnézve manapság, hogy az emberek legfőbb szórakozása egymás bazirgálása, és lehetőleg minél nagyobb szemétség elkövetése mások rovására, azoknak van több esze, aki elkerülné az embereket. Korunk nagy divatja a birkacsordától eltérő viselkedést patologizálni meg kriminalizálni, szánalomtenger.

2018. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egészséges, te ilyen típus vagy és kész.

Én egész nap nem látok embert (amíg haza nem jön a párom, de vele sem vagyunk folyton együtt és alap, hogy saját szobám van) s nekem ez nagyon jó.


Mindenkinek szüksége van némi egyedüllétre, művészeknek tipikusan többre is, de aki olyan típus, annak nálam is jóval többre. Nincs ezzel gond, nyilván nem mindenki egyforma és átlagos.

2018. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, 8 órát ledolgozom és utána már nem igénylek semmiféle társaságot.
2018. okt. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!