Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ha a szülők...

Mit lehet tenni ha a szülők semmiben nem támogatnak illetve nem fejezik ki hogy szeretnének?

Figyelt kérdés

Tudom, biztos nagyon általános dolog ez. De igazából csak jól fog esni kiírni ezt magamból. Szóval a helyzet az hogy két testvrem van és én vagyok a közpső. Velem soha senki nem foglalkozott és most hogy végre lett valakim, aki szeret és akitől megkapom a figyelmet a szüleim felfogyeltek rám de rossz értelemben. Állandóan zaklatnak, fitogtatják hatalmukat mivel még kiskorú vagyok ők mondanak meg mindent. Úgy vagyok vele hogy mt csak másfél év és nem szólhatnak bele semmibe de kezdem elég nehezen bírni. Anyám mindennel emgem zaklat és engem hibáztat mindenért, semmirekellőnek nevez és kiabál velem bármi ötletet felvetel neki. Igazából évek óta ez megy, amióta a kisebb tesóm megszületett. Semmit nem mondok el nekik és valójában semmi kapcsolatom nincs a szüleimmel. Az állandó tiltásokkal elérik hogy amint lehet elmenjek otthonról és el is fogok. Azt is elérte hogy párommal veszeledjünk és majdnem szét is mentünk miattam, miattuk. Nem fogják fel mekkora lelki terrorban érzem magam és bár egyetlenegyszer beszélgettünk erről, amikor azt mondták változás lesz, persze nem lett. Szóval csak annyi, hogy most ilyenkor mit lehet tenni? Vagy ezt inkább költői kérdésként kéne feltennem?

Köszi ha elolvastad, vagy ha nem, igazából mindegy.


2017. ápr. 27. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Velem ugyanez a helyzet,ám én már 19vagyok. Amíg ott laksz,ők diktálnak. Sajnállak,tudom milyen. De ha lesz annyi kereseted,költözz el,nem tarthatnak terrorban,kiskorút semmirekellőnek hívni.kitartást!
2017. ápr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia! Hát nemtudom,mert nem ismerem őkettalán nem elég ha szépen beszélitek meg. Lehet egy kicsit kéne színészkedned és jobban mutatni a banatodat,néha még sírhatsz is,de mivel amúgy is ezt érzed,így nem kell színezkedned. Vagy csak egyszerűen ne szólj hozzájuk. Tesóiddal beszéltél erről?
2017. ápr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tesóimat jobban szeretik főleg hugomat, báryámmal azért foglalkoztak mert ő az első. De semmi nem hat rájuk, ha sirok csak igyergetnek hogy majd figyelnek, ha pedig lázadok csak rosszabbodik a helyzet sokkal jobban. Nem nagyon szólok már így se nagyon hozzájuk amúgy.
2017. ápr. 27. 22:08
 4/4 anonim ***** válasza:

szia, sajnos tudom miről beszélsz, annak ellenére hogy egyke vagyok.

37 éves vagyok, és 19 éves korom óta külön élek tőlük abszolút, mégis azt hallgatom ha felhívom anyámat, hogy én vagyok élete legnagyobb csalódása.

pedig soha nem buktam meg, soha semmiféle rendőrségi ügyem nem volt, leérettségiztem, két szakmám van, és 17 éve egy melóhelyen dolgozok, és egy egészséges serdülő lányom van, akivel jól kijövünk és saját házam van hitel nélkül.

ez a lemez soha nem fog lejárni, anyámnak örökre egy kis szardarab maradok, egyszerű a megoldás, nem hívom fel soha többé.

ha akar valamit majd beszél a gyerekemmel - ha az felveszi a telefont neki egyáltalán....

ez van.

2017. ápr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!