Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim mindig kérnek tőlem...

A szüleim mindig kérnek tőlem pénzt, eddig szívesen is adtam, de nem szeretem ha kihasználnak, amióta leérettségiztem, és dolgozok ők semmiben nem támogatnak, összevesztem velük. Kinek van igaza szerintetek?

Figyelt kérdés

2017. júl. 29. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Ti mar külön éltek? Ha nem akkor max a rezsit vagy a költségek rád eső részét fizetned illik, de amúgy ha külön akkor nem. Max ha tudsz mert annyit keresel. Persze szep dolog de neked fel kell építeni meg a saját életedet. Mire kérnék, nem dolgoznak? Az hogy kinek van igaza itt azért az sok tényezőtol függ.
2017. júl. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Szülőként én adnék pénzt a gyermekemnek, előtte áll az élet, neki van szüksége rá, nem nekem...

Rezsit kérni azért, mert ott lakik a szülői házban? Ezt sem tudom felfogni...

De akik rezsit kérnek a gyereküktől, azok ne csodálkozzanak, ha majd öregkorukra nem akarja majd a gyerek meglátogatni az öregeket.

2017. júl. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%
Ha tudsz adj, ha nem tudsz nem adj. Meg kellene érteniük hogy nincs. Ha meg van akkor neked.
2017. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

Jó lenne tudni, hogy otthon laksz-e vagy sem, ez ugyanis nagyban megkönnyíti, vagy éppen megnehezíti a saját életed, élettered kialakítását és fenntartását, amit már nem a szülőkkel osztasz meg.


Ha külön élsz, egyszerű a történet: téged is hiányolnak a vízművek, gázművek és elektromos művek, neked is jön egy rakás számla, neked is kell kaját venni valamiből, neked is fel kell öltözni valamiből, nekik pedig ezt meg kell érteni, és annak ellenére, hogy dolgozol, nekik kellene támogatniuk téged ha anyagilag nem tudnak, legalább egyéb gesztusokkal, mint hogy nem szedik el, amit megkeresel.


Na most, ha otthon laksz velük, akkor a fentieket felejtsd el. A helyedben a következőt tenném: rezsi rám eső hányada, plusz bevásárlások megosztása, minden más magadnak saját keresetből, így te korrekten adtál, nekik nem kell eltartani, ők meg kaptak, mindenki jól járt.


Hogy mennyire tartom undorítónak egy szülőtől elszedni a gyerek pénzét, legyen akármilyen is az, az egy teljesen másik történet.

2017. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!