Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom nem segít semmiben...

Anyósom nem segít semmiben mióta megszültem. Szerintetek én várok el túl sokat?

Figyelt kérdés

Szülés után kezdődött mindem.

Császárral szültem. Anyukám velem volt az első hétben, hozzáteszem 2000km-ről utazott hozzánk. Ezután anyósom jött volna unokázni és picit segíteni nekünk, ahogyan ezt még a szülés előtt megbeszéltük. Kivett 2 hét szabit, ez alatt egyszer jött át hozzánk kb 3 órára, majd hivogatott, hogy üljek fel a buszra és menjek át hozzá, hogy babázhasson... Nyilván nem mentem (ha akartam sem tudtam volna). Minden esetre ez tüskét hagyott bennem, ja és persze azóta sem jött. Mindíg mi mentünk látogatóba.

Nemrég ismét műtöttek. Mikor hazajöttünk a kórházból, elkezdett rettenetesen fájni a fejem (epidurális érzéstelenítő volt). Olyannyira, hogy a babámat is csak minimálisam tudtam ellátni. Folyamatosan hánytam a fájdalomtól és szédültem. Persze itt sem jött, pedig csak két napról lett volna szó, ahol táppénzre ment volna, aztán utolsó pillanatban felhívott, hogy ha jobban vagyok akkor inkább megy dolgozni.


Nincs senkim a párom családján kívül itt. Persze ha lenne, nem érdekelne anyósom, viszont így nagyon bosszant.

Vagy velem van a gond? Mit gondoltok?



2019. okt. 17. 20:26
1 2
 11/14 anonim válasza:
93%

Persze hogy nem vàrhatò el hogy segítsen. Itt az a gond, hogy felajànlotta hogy segít, így a kérdezö szàmolt azzal hogy lesz egy kis segítsége. Gondolom nem azzal szàmolt hogy az anyòs örökre ott marad, és minden gondot levesz a vàllàròl. Ha valaki nem

100 szàzalék biztos a dolgàban,akkor ne igergessen. Az ilyen emberek megbizhatatlanok màs téren is.

2019. okt. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
86%

Meg ígérte nem jött,ebből vond le tanulságot,nem lehet számítani rá.

Ezek után minden ígéretét ennyire vedd komolyan.

2019. okt. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
59%

A kérdezőnem kioktatást kért, hogy magának és a férjének szülte a gyereket, mert ez evidens. A férje pedig mivel nyilván dolgozik napközben, nem tud segíteni neki. Nem is ez volt a kérdés. A kérdező három kérdést tett fel:

1. Szerintetek én várok el túl sokat?

2. Vagy velem van a gond?

3. Mit gondoltok?

A három kérdésből érdemben csak a 3.számúra érkezett válasz, mindenki elmondta, mit gondol.

1. kérdés: Nem vársz el túl sokat, csak annyit, amennyit megígért. És mivel megígérte,teljes joggal várhattad volna el tőle. Nem tudom, hogy ezek után képes leszel-e benne megbízni, vagy egyáltalán bármit is adni a szavára.

2. kérdés: Semmi gond nincs veled. Sőt még a második műtét után is biztosan megpróbálod ellátni a babád, nem irigyellek, engem lumbáltak, tudom milyen fejfájást lehet kapni tőle.

3. kérdés: A magam részéről pedig azt gondolom, amit többen is írtak, nem neked kell újszülött babával buszozni. Vond le azt a tanulságot, hogy anyósodra nem számíthatsz kb. semmiben. Az meg még gusztustalanabb volt, hogy a második műtét után felhívott, hogy ha jobban vagytok, akkor megy dolgozni. De ha nem ment el hozzád, akkor a szabadsága alatt mit csinált? Elment wellnessezni? Egyáltalán annyi esze volt, hogy megkérdezte, hogy hogy vagytok? Az hétszentség, hogy nagyon meggondolnám, ha a jövőben esetleg látni szeretné az unokáját, akkor beengedném-e a lakásba.

Remélem, azóta már valamelyest jobban érzed magad, és mielőbbi gyógyulást kívánok neked, és jó egészséget a babádnak.

2019. okt. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
81%

Utolsóval teljesen egyetértve pár mondat azbén anyósomrol:

Szintén császár+egy hasi műtét egybekötve, majd begyulladt a heg, antibiotikum, fejfájás, begyulladt mell, magas láz. Nem kértem senkitől semmit. 2.baba, kemény vagyok, megoldom. Ferjem egy hetet tudott itthon maradni utána este 7-8 volt mire hazaért. Anyós mindent megígért, jön babázni, főzni, mit kívánsz kuscsillag, mi legyen a menü? Ez 2x történt meg. Egyik alkalommal sem laktam jól, mivel enni alig bírtam a műtétek miatt ő pedig televágta chilivel a pörköltet! 😡 Szülés előtt alaposan minden ki lett takarítva, olyan mocsok fogadott a konyhában mikor kimentem egy pohár vízért, hogy sírva fakadtam. A fűszertartók zsíros véres maszatos kézzel összefogdosva, a konyha szekrény ajtón folyt a trutyi, itt bontott szét egy csirkét, a májcafatokat mikor megláttam a csempén totál szétcsúsztam. Akkor este mondtam férjemnek hogy neeeeem! Egy tányér kaja (amiből nem istudok enni) nekem 2het takarítást jelent. Azért volt nagy tajarítas szülés előtt h az első hetekben ne kelljen ezzel foglalkozni most meg ott tartok, hogy soha nem volt ilyen retek nálunk. Szóval mondtuk h van kajank nem kell jonni főzni, vagy ha akar hozzon otthonról. (Abból sem szívesen eszek, tudván hogy mi retek van nála) Na szóval az unoka iránti lelkesedés erre a 2aljalomra le is korlátozódott. El kell érte menni háta kell vinni. Egyszer ferjem nem tudott elmenni, megvolt a nagy veszekedés hogy mit képzel magáról kötelessége érte menni nert ő az anyja! Felhívtam h ne veszekedjenek már. A végén megkaptam h én testem tönkre a Fiat mert egy selejt vagyok még szülni sem vagyok képes! Ugye nem kell reszleteznem, hogy milyen hangon közöltem vele, hogy ide a lábat be ne tegye mert az ajtóval csapom hazáig! Ezt szó szerint vedd!

Summa: nem veled van a baj, nem vartal volna sokat, hisz ő ajánlotta fel, te csak bíztal benne és szamitottal rá. Ez egy normális emberi reakció. Ő ellenben a szabit kivette és minden más fontosabb volt neki mint az amit ígért.

2019. okt. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!