Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak, ha a barátom...

Mit csináljak, ha a barátom anyja heti rendszerességgel, kéretlenül beállít hozzánk?

Figyelt kérdés

Még mielőtt bármit is írnék ez azért van, mert az ő lakásában lakunk, van kulcsa. Igen, tudom, nem kötelező itt lakni, meg el lehet költözni ha nem tetszik valami stb.

3 éve élek együtt a párommal. Pár hónapja költöztünk ide. És igen, tudom, hogy kedves tőle, hogy nem albérletben kell laknunk, de lassan úgy érzem már az is jobb lenne.

SOSEM szól ide előre mikor jön, mindig csak annyit látok, hogy integet az ablakból a debil mosolyával, vagy hallom a zárban a kulcsot. Multkor akkor jött ide amikor éppen aludni akartam, vagy amikor egy szál semmiben feküdtem a kanapén, vagy mikor épp egy nagy szendvicset toltam be a számba, vagy amikor éppen rumli volt és ittam a reggeli kávémat (igen szombat délelőtt 10-ig mertem aludni) és még sokáig sorolhatnám, ugyanis kb 3 hónap alatt heti legalább 2x meglátogat minket "csak úgy". általában ezek a látogatások addig tartanak, amíg gyorsan körül néz a házban (benéz a szekrényekbe, a gardróbba, a fürdőbe) elmondja hogy ne itt tároljam a lisztet, a pulcsikat ne ebbe a szekrénybe tegyem, és hogy hol tartsam a mosóport...elhord minden lusta igénytelen sz***nak amiért nem takarítok a fia után (szoktam takarítani rendszeresen, de elég nehéz 2 ember után állandóan rámolni)

Már kértem a barátomat beszéljen vele ez mennyire kellemetlen, de vagy nem mert vele beszélni, vagy az anyját egyáltalán nem érdekli... Gyakran veszekszünk miatta. Az én szüleim jó ha évente kb 1-2x meglátogatnak (szülinap, karácsony) nem szólnak bele a dolgokba.

Teljesen idegbeteg a nő, állandóan zabálja a nyugtatókat (Frontin Xanax) de ha éppen nincsen benyugtatózva elviselhetetlen. Napi többször is nyugtatókat szed.

Mi a tippetek? Sajnos a zár csere azért nem opció, mert az ő nevén van a lakás


2019. nov. 20. 18:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
53%
Almáspitét, azt biztos szereti.
2019. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Te is írtad, hogy már az albérlet is jobb lenne. Akkor menj. Más lehetőség nincs, ha nem lehet beszélni vele.
2019. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
Tudom, nem végleges megoldás, de hagyd a kulcsotokat a zárban, hogy legalább az abszolút szituációkat elkerüld.
2019. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
67%
Nah ezért szépen elköltözni a szülőktől mindenféle formában. :D
2019. nov. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
anyósomék ugyanilyenek, sajnos csak egy megoldás van, ami valamennyire használ, de ez nálatok nem megy, hogy a pasid beszél vele. Nem egyszer, hanem minden egyes nyavalyás alkalommal, amikor elfelejti, és megint odaeszi a fene kéretlenül. Nálunk úgy 6-7 év után felfogták valamennyire... :D Aztán elvette tőlük a férjem a kulcsot. Máshogy ezt nem fogod megoldani.
2019. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm!!!
2019. nov. 20. 18:54
 7/27 anonim ***** válasza:
93%
Együttérzek veled, volt ilyen minden lében kanál lakástulajom... Sajnos a költözésen kívül nincs más megoldás, bár ha harcias vagy, fel tudod venni a harcot (kulcs a zárban hagyva, ha rákérdez, akkor "éppen dugtunk a Petivel" válasz, stb.)
2019. nov. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
57%

A világon semmi nincs ingyen, ezt jegyezd meg!

Te a heti látogatások elviselésével "fizetsz", bár egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogyha 150+rezsi albérletbe mennétek, oda nem menne.

És mehetne, mert a gyerekéhez megy, aki NEM KIFOGÁSOLJA EZT!

Sőt, ott is jönne a tulaj - igaz megbeszélve - és ugyanezeket elmondaná neked.

Te azonkívül, hogy balhézol a pasival, sokat nem tudsz tenni és még a kapcsolatotokat is mérgezed, ami nem szokott jóra vezetni.

2019. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Azért akik itt a kérdezőt fikázzátok: ti is csak úgy tudnátok adni bármit is, hogy közben szemét módon visszaéltek a dologgal? Tehát oké, hogy jogilag rendben van így (mert megteheti), de emberileg is rendben van? Ha ez itt a többség szerint így teljesen rendben van, akkor több kérdésem nincs.

Kérdező, a párod pedig elég puhap..öcs, hogy ezt tűri.

2019. nov. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%
10-es nekem is ez jutott eszembe. Az itt fikázók közül tényleg senki nem tartja pofátlanságnak azt, ha valaki megbeszélés nélkül csak úgy beállít valakihez? Ti valami barlangban nőttetek fel, hogy normálisnak tartjátok?
2019. nov. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!