Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen módon értessem meg...

Milyen módon értessem meg barátnőmmel, hogy nem akarom ennyit itt látni az anyját?

Figyelt kérdés
Apósom 3 hónapja belevágott egy nagyobb beruházásba ami azt jelenti, hogy nagyon keveset van otthon. Anyósom meg valószínűleg unatkozik tehát az új hobbija a hozzánk járkálás heti 4-6 alkalommal. Természetesen mivel a kicsi lányához jön így nem jelenti be előre csak mikor kedve van random csönget. Ez az állapot már 2 hete tart és nem bírom tovább idegileg. A legrosszabb mikor elhiszi, hogy nálunk ő teljesen otthon van és elkezd rendezkedni. Múltkor a éppen dolgoztam mikor kinéztem az ablakon a kutyám pedig visszanézett az udvarról. A kutyám akit a reggel hatos séta után mostam, szárítottam és fésültem végre tisztára. Mint kiderült anyósom már 11 óra körül ott kávézott a nappalinkban és osztotta az észt a telefonban. Barátnőm éppen hajat mosott, őt meg zavarta a kutyám a nappalimban szóval kizárta mert a kutya elszórakozik a kertben. Mikor megkérdeztem mi lett a kutyával elmondta egy rövid monológban, hogy zavarta de a kutya amúgy is a kertbe való. Utána tájékoztattam, hogy a MI házunkban a kutya bentre való. 3 napra rá éppen főztem egy adag Bolognai ragut mikor leültünk HÁRMAN ebédelni akkor feltűnt, hogy itt valamit nagyon elmértem mert iszonyat rossz lett fűszerezése a ragunak. Mint kiderült anyósom meg paprikázta meg dobált bele mindent amit ért a keze mer há főz vagy 40 éve csak tudja mi a jó. Állandóan takarítani akar ami azért nagy baj mert nála a takarítás a kémedést jelenti és soha semmit nem pakol vissza oda ahol volt. Az utolsó utáni csepp az volt mikor tegnap mondta barátnőmnek, hogy másoltasson neki kulcsot mert akkor bármikor áttud majd szaladni. Tegnap egész este veszekednem kellett a barátnőmmel, hogy takarítsa ki az anyját az életünk ilyen mélységeiből mert én a falra fogok mászni hamarosan. Ő megígérte, hogy beszél vele de hát ő csak az anyja. Az a baj, hogy anyósom nagyon elnyomta barátnőmet gyerekkorában. rajta élte ki azokat a célokat amiket ő anno nem tudott megvalósítani és nem volt ellenkezés vele. Sajnos ha ma sem érti meg anyósom, hogy ide nem kell befészkelnie magát akkor én fogom kitakarítani innen. Ezt nem akarom mert félek, hogy kifogok fakadni rá és évekkel ezelőtt megbeszéltük mindenki a saját szüleit intézi

2019. nov. 28. 13:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Edzd magad előre a beszélgetésre, próbálj higgadt maradni, azzal többre mész!

Ha megbeszéltétek, hogy mindenki a saját szüleit rendezi, de erre a barátnőd képtelen, vagy az anyja semmibe se veszi, akkor nyugodtan a kezedbe veheted a dolgok intézését.

Csak higgadtan, de hathatósan!

2019. nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég durva... Viszont a leírtak alapján neked kell majd beszélned az anyjával...
2019. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Első lépésként legközelebb amikor jön, kedvesen de határozottan kérd meg, hogy most menjen haza, nem jókor jött (okot kitalálod, pl. dolgoznod kell és zavar a jelenléte, mentek éppen valahová, kimerült vagy és pihenned kell, stb.). Ha egy kicsit is értelmes asszony, akkor veszi a lapot, és legközelebb előbb telefonál.

A pároddal pedig beszéld meg, mennyi a heti max., ami nem akasztja meg az életeteket.

2019. nov. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Beszéljetétek meg, hogy mi az a mennyiség, ami neked is elfogadható, ha ezen felül is találkozni akar az anyjával, akkor menjen át hozzá ő.
2019. nov. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem elég csak csökkenteni a látogatásait, azt is tisztázd vele, hogy amikor jön mit tehet és mit nem!

Tudatosítsd vele, hogy ő nálatok CSAK VENDÉG, ehhez képest viselkedjen és ne rendezkedjen!

Ételetekhez, kutyátokhoz (aki vele ellentétben ott van otthon!) szekrényetekhez, lakásotokhoz semmi köze, kulcsot pedig ne reméljen, mert azt egy VENDÉGNEK sem adtok!

2019. nov. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Függetlenül attól, hogy 100%-ig veled értek egyet, megkérdezném, hogy kié a lakás?

Mert ha bármi köze van hozzá, azt hiszi, hogy joga van otthonosan mozogni benne.

2019. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Mondd meg anyósodnak, hogy

a) előzetes bejelentkezés nélkül SOHA ne jöjjön;

b) a főzésbe, takarításba SOHA ne avatkozzon bele;

c) a kutyának ott van a helye, ahová te engeded, úgyhogy ezen ne változtasson;

d) ha előbbieket nem tartja be, akkor úgy fogod kivágni a házból, hogy lába nem éri a földet.


Utána meg a barátnődnek mondd meg, hogy vagy együtt visszaszorítjátok az anyját, vagy éljen az anyjával párkapcsolatban.

Kompromisszumként vesd föl, hogy inkább őt hívja át magához az anyja, úgy könnyebb lenne mindenkinek.

2019. nov. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Mond meg barátnődnek, hogy igen, lehet, hogy az anyja, de vagy most a sarkára áll, és kiosztja, vagy pedig az egész további életét meg fogja keseríteni! Nem lesz egy nyugodt perceket kettesben, ha gyereketek lesz, ő fogja nevelni, sőt, még inkább a nyakatokban lesz, totális kontroll alatt tartja majd! Gondolkozzon el és döntsön mit szeretne!
2019. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Beszéljen a barátnőd az anyjaval, ha az sem használ utana Te. Higgadtan de határozottan. Arra fel kell keszülni hogy ő lesz a sértett mártír. Kivancsi lennék mit csinálna ha Ti kezdenétek az ő házában pakolászni. Ha semmi nem válik be, ezt el lehetne játszani. A barátnőd meg döntse el hogy örök gyerek marad vagy felnöttként is tud viselkedni. Gáz lenne ha kb 40 évesen is széttrollkodná anyuka az életét.
2019. nov. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Nővéremnél is, anyost megspèkelve após is megy.

Nyudijasok,unalmas az életük igy a kisfiuktol vàrják el hogy boldoggà tegye őket.

Rengeteget veszekednek,màr ott tart a dolog h éppen vàlnak.

A pasi képtelen felfogni mi is baj.detto azzal érvel:de hàt a szülei.

Nem értem az ilyen embereket sem ilyen szülőket.

Tonkreteszik màs èletèt.

Tudod en megmondanam a baràtnődnek vagy intézkedik vagy mehet Isten hîrével az anyjàhoz.

El sem tudom hinni hogy egy ilyen kislányra és anyjára pazarlod az időd!

Mond meg a nődnek válasszon

A nővérem mit meg nem adna egy ilyen férfiért mint te

aki nem anyuci kisfia

2019. nov. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!