Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a barátnőm...

Hogyan értessem meg a barátnőmmel azt, hogy majd akkor veszem feleségül, ha meglesz mindenünk?

Figyelt kérdés

Úgy értem szeretném ha beköltözhetnénk a lakásomba(jelenleg ki van adva albérletbe), szeretnék anyagilag helyrerázódni, szeretnék megteremteni neki mindent. Ő most fejezte be az egyetemen a tanulmányait, és jelenleg munkanélküli. Meg van sértődve ha azt mondom neki, hogy majd akkor veszem feleségül, ha lesz munkája. Ő meg van győződve arról, hogy nem az anyagiakat kell nézni, ha két ember össze akarja kötni az életét! Én viszont nem így látom! Szeretem, és tényleg feleségül akarom venni, de majd akkor, ha úgy érzem...

Mit tehetnék, hogy ezt megértse? (már lassan 6 éve vagyunk együtt)


2012. júl. 7. 23:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
66%
Hát azért az gyenge kifogás , hogy majd ha lesz munkája...ezt egy nőnek mondani...húú..bátor. Kívülről tényleg kifogásnak hangzik, mert ha te akarsz neki biztosítani dolgokat és meg akarsz adni mindent akkor miért neki kell munkát találnia? 6 év hosszú idő, és tény hogy a nőknek az érzelem a fontos nem az anyagiak és ebben látok igazságot, mert mi lesz ha 5 évnyi házasság után mindketten munkanélküliek lesztek? elválsz? Házasság alatt is lehet fejlődni közösen, nem csak anélkül.
2012. júl. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
63%

Lehet, hogy neki is így fogalmazod meg, hogy majd ha lesz munkája? Kb. mintha azt mondanád, hogy dolgozz meg azért, hogy feleségül vegyelek és bizonyítsd be, hogy nem egy pénzéhes ribi vagy.

Én pl. megérteném, ha úgy adnád elő, ahogy az első mondatokban leírtad, de ha azt kapnám, hogy "majd ha lesz munkád", hát lehet hogy már nem akarnék házasságot.

2012. júl. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
A lakásomon devizahitel van, rengeteg a fizetnivaló! Én csak azt nem akarom, hogy anyagilag a padlón legyünk. Így is együtt éltünk 3,5 évet, csak megemelkedett a törlesztőrészlet, így kiadtam a lakást albérletbe. Azt nem akarom, hogy megint el keljen költöznünk. Ezért akarom, hogy úgy vegyem feleségül, hogy munkahelye is legyen.
2012. júl. 7. 23:40
 4/33 anonim ***** válasza:
54%

Tudod az egyetemi tanulmányok befejeztével az ember lánya úgy érzi, hogy most már szabad a pálya a magánélet előtt. Sokan reménykednek benne, hogy a diplomaosztó után kis idővel megkérik a kezüket, hiszen olyankor már úgymond "felnőttek". Barátnőd is így gondolkodhat, főleg, hogy már 6 éve vagytok együtt, azaz mindketten komolyan terveztek a másikkal. Ez a gondolkodásmód belénk van kódolva sajnos. :)

De én úgy gondolom, hogy ha leültök és megbeszélitek, hogy először megpróbáljátok közösen összeszedni azt a pénzt, amiből később összeköltözhettek, összeházasodhattok, akkor nem lesz probléma. Igaza van az előttem válaszolónak (azt hiszem 2. volt): ne úgy mondd neki, hogy "majd ha lesz munkád", hanem úgy, ahogy a kérdésed elején leírtad.

2012. júl. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
61%

Ez világnézeti különbség. Szerinted a házasság nem érzelmi, hanem anyagi kötelék? Gondolkozz el ezen!


(Egy kijelentő, egy kérdő és egy felszólító mondat. :))) )

2012. júl. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Az esküvőre a pénz már megvan, azzal nem lenne probléma, úgy volt, hogy idén július 14.-én lesz az esküvőnk, de ilyen körülmények között lemondtam. Sokszor leültünk már beszélni róla, de nem hajlandó megérteni, hogy ha nem vagyunk anyagi stabilitásban, akkor nincs értelme összeházasodni.
2012. júl. 8. 00:03
 7/33 anonim ***** válasza:
71%
Te lemondtad az esküvőt? Ki az a szerencsétlen lány, aki még ezek után melletted van?
2012. júl. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
73%

"ha te akarsz neki biztosítani dolgokat és meg akarsz adni mindent akkor miért neki kell munkát találnia?"


Mert mondjuk a kérdező KÖZÖSEN képzeli el a családhoz szükséges körülmények megteremtését, nem pedig egyedül. Ezt igazán nem lehet felróni neki.


"Szerinted a házasság nem érzelmi, hanem anyagi kötelék? Gondolkozz el ezen!"


Érzelmi ÉS anyagi kötelék. Gondolkozz el ezen...

2012. júl. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
De most komolyan, mi értelme lenne most összeházasodnunk, ha nem tudunk együtt hol lakni? Én is visszaköltöztem anyámhoz, ő is a sajátjához. Egyikőnk sem tudna a másikhoz költözni, mert nem olyanok a körülmények. Csak akkor tudnánk az otthonukba visszaköltözni, ha talál munkahelyet! Akkor addig minek összeházasodni? Egyszerűen nem érzem, hogy a házasságra most jött el a megfelelő alkalom!
2012. júl. 8. 00:08
 10/33 anonim ***** válasza:
95%
00:06-os vagyok. Most olvasom hogy lemondtad az esküvőt. Magából a tervezett esküvő tényéből feltételezem hogy korábban rábólintottál, erre most meg lemondod. Ez viszont már túlzás, csak játszol a barátnőd reményeivel.
2012. júl. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!