Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak hogyha anyósom...

Mit csináljak hogyha anyósom állandóan hülye tanácsokkal jön erőszakosan, mi nem fogadjuk meg, majd ezen megsértődik?

Figyelt kérdés
2019. dec. 10. 12:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Semmit. Mondd meg neki, hogy maradjon magának.
2019. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
AZ én anyósom is ilyen. Én egyszer határozottan megmondtam neki, hogy ne adjon kéretlen tanácsokat én se erőltetem rá a saját ízlésemet és szerencsére megértette, azóta nem teszi ezt.
2019. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
de ha "megfogadjuk" hogy megnyugodjon és kiderül hogy nem fogadtuk meg a tanácsát akkor teljesen begőzöl.
2019. dec. 10. 12:47
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

Fura ez a világ.

Az anyukák sosem mondanak hülye tanácsokat erőszakosan, és sosem sértődnek meg, ha nem fogadják meg.

Csak és kizárólag az anyósok. A másik anyja. Ők mindig erőszakosak, mindig beleavatkoznak, mindig megsértődnek. Mindig alkalmatlankodnak, mindig helytelenül etetik a gyereket, mindig rosszul fogják a babát, mindig fölösleges dolgokat vesznek neki, mindig helytelen nevelési elképzeléseik vannak stb.

Bezzeg az anyukák! Ők igazi segítőtársak, nagy tapasztalatukat mindig szívesen megosztják lányukkal, és így mindig összhangban működnek vele.

2019. dec. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonymousreview60 ***** válasza:
87%
#3: Legyél egyenes! Mondd meg, nem kéred a tanácsot. Pont. Ha majd kell tanács, kérsz.
2019. dec. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Bezzeg az anyukák! Ők igazi segítőtársak, nagy tapasztalatukat mindig szívesen megosztják lányukkal, és így mindig összhangban működnek vele."


Egyrészt hímnemű vagyok, másrészt az én anyám is állandóan hülyeségeket beszél, de őt azonnal le tudom állítani.

2019. dec. 10. 12:57
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
#4, én már többször olvastam itt olyan kérdést, ahol valakinek a saját édesanyjával volt hasonló problémája. Az meg teljesen érthető, hogy az anyósával nehezebb az embernek kommunikálni, mint az anyukájával, így gyakoribb ebben a viszonyban a konfliktus.
2019. dec. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Azért nem kell nekiesni a másiknak. Nekem anyám is meg anyósom is tud olyanokat mondani, ami már 30 éve is hülyeség volt, de attól még mögöttük van egy élet bölcsessége, és nagyon hasznos dolgokat is hallottam már tőlük. Senki sem mindentudó. A menyek és a vejek sem. Az interneten képzett önjelölt szakértők pedig végképp nem.
2019. dec. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Az hogy valaki tanàcsot ad okés kedves utolsò.

En csak akkor adok tanàcsot ha kerik,egyebkent meg semmi jogom mas dolgaiba bele ütnöm az orrom.

Ha nem kérdeznek nem kell kéretlen tanàcsot adni.

Az meg hogy megsertödik?neharagudj hol vagyunk az ovodaban!

Konkretan iranyitani akarja öket ha valamit ö megmond es ugy is lesz gondolom megy az anyos szaja h én megmondtam.

Nem,nem szabad keretlenül magyarazni akar jobol akar rosszbol tesszük.

En is sok embert meghallgatok de sosem hurrogom le azt nem ugy kellett volna mert szerintem ....

2019. dec. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Akkor a párodnak kell határozottabbnak lennie. Ha pl anyósom hülyeséggel jön, akkor a kedvesemmel megbeszéljünk, hogy ez nem fér bele, akkor ő beszéli meg az anyjával én pedig csak megerősítem. Szerencsére ki tud állni a szüleivel szemben az igazáért, akár csak én.
2019. dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!