Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért mindig a nők ápolják a...

Miért mindig a nők ápolják a párjuk anyósát, apósát, a nők miért érzik ezt kötelességnek, meg fog változni ez a tendencia a közeljövőben,?

Figyelt kérdés
A környezetemben, meg itt a gyik-en csomószor találkozom azzal, hogy a nő ápolja az anyósát, apósát is a férj helyett, meg a többi vérszerinti gyerek helyett (akik férfiak). De még akkor is, ha azt meg sem érdemli anyós, mert bunkó, alkoholista stb. Hány ilyen kérdés volt itt. A családomban is az unokatesóm kötelességének érezte, hogy pelenkázza, ellássa azt az anyósát munka mellett, holott egy csomószor leköpte őt, hozzávágta a kaját, meg elhordta mindennek, pedig unokatesóm egy angyallelkű személy. Mindketten ugyanannyit kerestek a férjével, tehát még az sem lehetett mondani, hogy a férj jóval többet keresett és anyagilag megérte. Itt nem arról van szó, hogy nem segítünk, de olyan mintha itthon megrekedt volna a gondolkodásmód. Ez olyan, mint amikor automatikus, hogy a nő marad otthon mindig a beteg gyerekkel. Nem kellene ezt is felváltva? Persze látok kivételt szerencsére, de az elenyésző. A férfiaknak vajon egy sérti az egóját? Mindig rávágják, hogy dehát az a nő dolga. Miért, egy férfi nem tud etetni, pelenkázni? Valahol még a saját gyereküket sem pelenkázzák, mert hát az a nő dolga. Ugyanakkor egyre többen a lakásfelújítást, meg úgymond a férfias munkákat sem csinálják, mert nem tudják. Nem az van már, hogy a férfiak kimennek vadra vadászni, meg fát vágni. Érdekelne, hogy megfog-e változni a mostani fiatalok szemlélete, és most nem arról van szó, hogy le..ják a szüleiket, csak igazságosnak kellene lenni a közös teherviselésnek.

2019. dec. 18. 09:38
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
40%

Mindenkinek egyéni joga eldönteni, hogy érez, de személy szerint én nem adnám a szüleimet öregek otthonába. Mondta már nekem is apám még fiatalon, hogy ő nem akar senki terhére lenni, én meg lehurrogtam és mondtam neki, hogy ne mondjon hülyeséget.


Nyilván idő míg ilyen helyzetbe az ember megtanulja kezelni a helyzetet, de semmi pénzért se, inkább online tanulnék egészségügyi tanfolyamot, csak hogy tudjak nekik segíteni, és nem azért mert ilyen pályán akarnék dolgozni, hanem hogy segíteni tudjak nekik. Ha szerencsém van lesznek majd ilyen jó ismerőseim akiktől alkalomadtán tudok tanácsot vagy segítséget kérni. Az injekció beadasat is megtanultam műtét után,amit hosszabb ideig kellett adnom anyukámnak és bár féltem tőle nagyon, mert féltem hogy bendzsa leszek és fájni fog neki, de a szülőm mondta, hogy úgy adtam be az injekciós kezelés alatt, hogy egyszer sem vette észre és nem fájt neki. Aminek nagyon örültem, és én magam is meglepődtem rajta. És ez nem lemondás, hanem természetes érzés mivel bár nem gyerekek, de a szüleim, akik szintén ápoltak, mikor én voltam sz.rba felnőtten, nem fogom cserben hagyni őket még akkor sem mikor nekem lesz családom. És ha anyósnak vagy apósnak kell segíteni, akkor majd nekik is segítek. A mi családunkba is volt ilyen, hogy segítettek nagybátyámnak az egyik menye, mikor nagynéném nagyon beteg volt, mert a lányon érződött, mikor nálunk voltak, hogy szereti az apósát és anyósát.


Én amúgy is úgy alakítom az életem, hogy szabadon tudjak majd bármit tenni a jövőbe. És szerintem igenis meg lehet tanulni, hogy egy idő után könnyedén, és egyszerűen egyensúlyozza az ember a helyzetet, úgy, hogy ez önmagának sem okoz gondot. De a mi családunkba ez már gyerekkorunkban így volt a természetes, nagyszülő, és ha kellett a szüleim is mentek mikor az egyik nagybátyámnak segíteni kellett, ők ugrottak, és nem kényszerből, hanem ez volt nekik is a természetes. És akkor is ment volna anyukám segíteni, mikor nagynénémet kellett ápolnia nagybátyámnak, csak akkor én is beteg voltam. És ez a helyzet megint csak olyan helyzet, hogy a házastárs családjának a testvérének a felesége.


Én nem tudnám elviselni hogy a szüleim egy öregek otthonába legyenek lepakolva mint valami csomag, amire már nincs szüksége a gyereknek. Nem! Inkább nálam legyenek mint ott, hiszen ők is ugyanígy megtettek minden tőlük telhetőt, nemcsak értünk, de a tágabb család tagjaiért is.


De mint írtam és bár tudom, vannak itt akik ezt értelmetlennek gondolják, de hát nem vagyunk egyformák, én úgy gondolom, hogy nem értelmetlen, hanem természetes, hogy a gyerek gondoskodik a szüleiről mikor majd szükségük lesz rá.


Na megyek kikapcsolódni!

2019. dec. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
14%
Én tudom mit jelent az off ebben a kontextusban, direkt írtam így.
2019. dec. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem meg nem mindig. A férjem az élő példa rá. Anyósomon átment egy betonkeverő kb. 5 éve. 1 évig ápolta a férjem. Cserélte a pelenkáját, fürdette, etette stb. mire újra nagyjából önellátó lett. Egy udvarban lakunk vittem át neki ételt,begyújtottam nála,megnéztem, hogy bevette-e a gyógyszereit,de ennyi. Sosem kérte a férjem, hogy bármit is csináljak vele,mert nem az én anyám. Hálás vagyok neki, hogy nem terhelte rám a dolgokat,mert, akkor született meg a kislányunk ráadásul a császár miatt nehezen mozogtam.
2019. dec. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
33%

"Ahogy a gyerekeddel bántál, ő úgy fog bánni veled."


Ez igaz, viszont az is igaz, hogy a gyereked úgy fog bánni veled, ahogy te bántál az idős, beteg hozzátartozóiddal, hiszen ezt látta, ezt tanulta tőled, szabaduljunk meg az öregektől, mert csak terhünkre vannak.

2019. dec. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
57%
Mi a franc közöd van ahhoz, hogy én azt tartom normálisnak, hogy a férjem családja az én gondom is és viszont?
2019. dec. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
62%
Én senkit nem ápolnék, saját anyámat sem. Viszont segítenék egy öregotthonban elhelyezni, erre megy rá a lakása majd, ha ott tart a dolog, de így beszéltük meg.
2019. dec. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%
25-ös ezt kinek írta?
2019. dec. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
16%
26-os ezt már mondtad,a te egyéni szoc.problémád. Anyukádat viszont sajnálom.
2019. dec. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
83%
Azt azért tudjátok, hogy anyós /após ápolása mit jelent? Azt is, hogy pl ha maga alá sz@rik/hugyozik, akkor ki kell takarítani a ruháját, az ágyneműt, matracot, a seggét?
2019. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
89%
A férjemen kivül senkit sem ápolnék,de tőlem aztán mindenki csinál amit akar,akár a szomszédot is ápolhatja akinek van hozzá kedve.
2019. dec. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!