Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek a következő...

Ti mit tennétek a következő helyzetben?

Figyelt kérdés
Párom szüleivel rosszban vagyok. Nem szeretem a hazug embereket. Ami még jobban zavar, hogy a páromnak (saját lányuk) is a szemébe hazudnak. A téma anyagi téma, nem élünk szerencsére velük együtt, de engem zavar hogy ebben is hazudtak. Az előzménye a dolgoknak az volt, hogy nincs tartozásuk, ezt állították, de információhoz jutottam arról, hogy ez nem igaz! Számtalan helyzetben hátráltattak vagy próbáltak meg minket hátráltatni. Párom akar velük kapcsolatot tartani már csak a pici gyerekünk végett is, én viszont abszolút nem. Nem ellenzem a páromnak, ha beszél velük, de mivel hazudtak már többedik alkalommal én nem viszem hozzájuk a páromat meg a gyerekemet és az otthonunkba sem engedem be őket. Lassan 2 éves lesz a gyerekünk. Megmondtam a páromnak ha kapcsolatot akar velük tartani időszerű lesz ha buszra, vonatra ülnek mert én nem megyek oda. 50km a táv
2020. jan. 10. 21:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
56%

"és az otthonunkba sem engedem be őket"


Ezek szerint nem a közös otthonotok, hanem a TIÉD, és ezt erőből demonstrálod is a párodnak.


Írnál egy pár szót arról, hogy ő hogy éli meg ezt a helyzetet?

2020. jan. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Valaki említette, hogyha szét akarnának minket választani, akkor értené a helyzetemet. Igen ez is téma volt sokáig, hogy a szüleinek ez a szándéka. Mert dolgozni egyik sem akar és kitalálták, ha szétszednének minket milyen jó lenne, mert a párom ott lehetne, akit rommá kihasználhatnának, és persze nekem kellene gyerektartást fizetnem, ami nekik jó lenne, mert dolgozni nem akarnak, és hát a páromnak ez havonta jó bevétel lenne. Plusz amit a mai napig nem tudok megbocsátani a szüleinek az az, hogy egyszer úgy döntöttek, hogy kidobják a páromat otthonról, holott akkor még semmi konfliktus semmi rossz helyzet nem volt. Kidobták a tél közepén, hogy költözzön hozzám, lelkiismeret furdalás nélkül. Ekkor mivel a párom még tanult, és koleszos volt, de nem volt munkája én fizettem neki a bejárást a suliba, a plusz költségeket, szalagavató, ballagás. És ekkor sehol nem voltak a drága szülei. Aztán egyszer csak előkerültek. Kaptak tőlem még egy esélyt, de azzal is visszaéltek és igen lehúztak volna anyagilag, ekkor mondtam a paromnak hogy nincs hozzájuk gyakran menet. Nekem az a bajom a szüleivel hogy egyszer csak kidobták a páromat szó nélkül, nem is kérdeztek róla, hazudtak, a gyerek nevelésünket felrúgják, dolgozni sem akarnak, és mindezek után még ők vannak felháborodva, hogy egyáltalán nem kedvelem őket. Nekem semmi kedvem odamenni. Az utóbbi 4-5 hónapban annyit voltam az náluk hogy kiraktam ott a párom a gyerekemmel eljöttem haza ott voltak 2-3 napot és hazahoztam őket! Most már ez sem lesz részemről. Egyébként a lakásunkba meg azt engedek be akit akarok. Ha idejönnek a mocskos cipővel összejárnak mindent, mert eszük nincs hogy levegyék és egy csomó koszt csinálnak még. Ha rájuk van szólva meg vannak sértődve, hogy hogy mer ilyet mondani egy x éves ember. Pedig akárhányszor felvittem a páromat a gyerekkel az volt az első hogy beléptem az ajtón és levettem a cipőmet. Megtisztelve ezzel az ő otthonukat, környezetüket. Szóval találkozni lehet, ha elutaznak hozzánk semmi baj? Jöjjenek, de ne a lakásba. Van cukrászda, kávézó, ahova be lehet ülni, és lehet beszélgetni találkozni. Aki meg azt mondta mit gondol a párom, csalódott, de nem bennem. És hogy mit teszek? Nem mérgezem azzal a mindennapjainkat, hogy felhozom ezt a témát, pusztán megosztottam vele kész tényeket! Az, hogy valaki szegény nem szégyen, én is voltam az. Az, hogy valakinek van tartozása, szintén nem nézem le végette, ha őszinte, és tudom, hogy betegségből fakad, vagy megszűnt a munkája stb. Ebben az esetben segítek szívesen, pl azzal, hogy bevásárlok neki ételeket stb, hogy ennyivel könnyebb legyen nekik. De hazug embereknek, akik dolgozni sem akarnak, és a kapcsolatomat akarják tönkretenni elnézést mindenkitől, de nem segítek nekik! Remélem így, akik ítélkeztek jobban értenek már.
2020. jan. 11. 07:43
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

"Kidobták a tél közepén, hogy költözzön hozzám, lelkiismeret furdalás nélkül. Ekkor mivel a párom még tanult, és koleszos volt, de nem volt munkája én fizettem neki a bejárást a suliba, a plusz költségeket, szalagavató, ballagás. És ekkor sehol nem voltak a drága szülei."


Szóval kidobták otthonról a 18 évesnél fiatalabb gyereküket, akiért még jogilag felelősek voltak? Ha be is töltötte ekkor a 18-at, még középiskolás volt, nem? Nem értem, hogy ezek után miért is keresi a párod a társaságukat, vagy miért tartotok kapcsolatot. A leírás alapján suttyó parasztok, én se hívnám magamhoz. Ha annyira akar menni hozzájuk, menjen, de tudni se akarnék róla, intézze szabadidőben, de az ilyen poloskafajt jobb lenne leépíteni. Mit nyújthatnak ezek a gyereküknek, unokájuknak? Muníciót a pszichológushoz, kb ennyit...azért meg felesleges hozzájuk járni!

2020. jan. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Igen, még középiskolás volt akkor.
2020. jan. 11. 08:01
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem ne szivasd a párod és a gyereket a buszozással, teljesen jó ha elviszed őket te hazamész és majd mész értük. Ha a párod találkozni akar velük, akkor nem tilthatod meg, hogy ne lássa őket, de neked nyilván nem kötelező.
2020. jan. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
15%
Ha igaz lenne amit hozzátoldottál, azt írtad volna a kérdésbe.
2020. jan. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem meg ne avatkozz bele a párod kapcsolatába a szüleivel, az ő dolguk. Neked nem kell velük jóba lenni, az ő kapcsolatuk meg nem tartozik rád.
2020. jan. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a döntést én is meghoztam nőként. Vagyis a férjem mehet, ha akar. A gyereket is viheti, de én nem megyek oda, az biztos.

És hozzánk sem jöhetnek, mert nem fogok elmenni otthonról miattuk. 50-50% a ház, éppen ezért sem csinálunk olyat, ami a másikat zavarná. Pl. nem lesz macska, mert a férjem nem szeretné, és rózsaszín sen lesz a nappali, mert az egyikünk leszavazta. Csak mert valaki írta, hogy a kérdező menjen el otthonról, teljesen jogos, ha nem fogadnak olyan vendéget, amit az egyik nem akar.


Amit tettem, hogy elmondtam a miérteket (mondjuk nem hülye, tudja miért nem vagyok hajlandó beszélni velük).

2020. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Végülis van logika az öregek hozzáállásában. A lányuk menjen haza csicskának,te meg messziről küldd a pénzt,hogy ők megéljenek. Ezek szerint nem minimálbért keresel,ha szét akarnak választani titeket. Nem semmi az sem,hogy amíg a lányuk anyagi támogatást igényelt iskolás korában,akkor kidobták,most pedig hogy a saját unokájuk által csurrana egy kis pénz,ha szétmennétek,haza csalogatják a feleségedet.

A párodat sajnos nem tudod eltiltani tőlük. Esetleg ha felnyitnád a szemét...bár gondolom ezt már próbáltad. De amit én tennék a helyedben,ha olyan munkahelyed van,hogy a párod és a családja nem lát bele a fizetési papírjaidba,én elkezdeném terjeszteni,hogy ezentúl minimálbérre leszek bejelentve. Ha gyorsan utána számolnak,hamar rájönnek,hogy abból kevês gyerektartást fogsz te fizetni. Magyarul,ha nincs pénz,leállnak azzal,hogy szétszedjenek benneteket.

2020. jan. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nekik az is elég lenne, ha csak havi 15-20 ezret kapnának, mert a havi 70 ezer cigit ez kicsit finanszírozná.
2020. jan. 11. 13:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!