Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kellene szülnöm egyik...

Nem kellene szülnöm egyik barátnőm szerint a következő okok miatt, volt már valaki ilyen helyzetben, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

35 éves epilepsziás nő vagyok, aki rohammentesen él lassan 2 éve. Barátom bátyjának egyik gyereke autista, a másik is kisebb fogyatékossággal bír. A mi családunkban van két pánikbeteg is depresszióval párosulva. Egyik barátnőm szerint felelőtlenség lenne eleve 37-38 évesen szülni (akkora tervezzük), mert valószínűleg beteg gyerekeink lennének ha az én és az ő családjában is ennyi a beteg ember. Ezzel őszintén megbántott ha nem is szándékosan, csak ahogy ő mondta félt engem. Az ő gyereke hiperaktív és rengeteget kínlódik vele. Nade, a mai orvostudomány azért sok mindnet ki tud már küszöbölni,azaz gyógyszerekkel is teljes életet élhet például egy epilepsziás mint én. Ha mindenki úgy gondolkodna ahogy ő,akkor fele ennyien sem élnénk a bolygón. Ha feltérképeztetné mindenki a saját DNS szekvenciáit (egészséges gyereket szült nők is), a mutációkat, a betegségekre való hajlamokat akkor rengetegen találnának "hibákat" a sejtjeikben.

Mi a véleményetek? Én lennék felelőtlen?



2017. júl. 24. 18:44
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
97%

Ha több fogyatékos gyerek is lenne a családban, főleg mindkét részről- akkor erősen meggondolnám. A szülő felelőssége hogy ne hozzon tudatosan beteg ember a világra, főleg ha az a gyerek egész életében kiszolgáltatott lesz. A minimum hogy kivizsgáltatnám mennyire van meg az esély a betegségre, és ha biztosan fogyatékos lesz a gyerek nem hordanám ki. Azért végig kell gondolni minek teszi ki az ember azt a jövendő gyereket.


[link]

2017. júl. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem a legtöbb családban nem halmozódnak ennyire a problémák. Érdemes lenne utána érdeklődni, orvosnál, hogy előzetesen milyen vizsgálatok vannak, amik segíthetnek abban, hogy tudjátok, hogy mire számíthattok.

Szerintem 2 év tünetmentesség még nagyon kevés. Ha korábban gyakran voltak gondok.

2017. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
49%

Itt mindkét oldalt megértem bizonyos mértékben, bár a barátnőd bizonyára lehetne finomabb és megértőbb... A leírtak alapján nagyobb esélyed van beteg gyermekre, mintha remek genetikájú lenne a két család, de ez nem feltétlenül elegendő ok arra, hogy ne szülj. Az életkorod nem vészes, a rohammentes epilepsziát sem tartom annak (persze nem vagyok szakértő)... A családban előforduló betegségek semolyan iszonyúak, hogy azonnal megvétózza a családalapítást. Szerintem nektek kell eldöntenetek, hogy vállaljátok-e a kockázatot s azért nem árt vizsgálatokat végezni, hogy ha valami igazán súlyos dolog van, az hamar kiderüljön.


Amúgy sokkal jobb lenne a Földnek, ha feleennyien, de inkább századennyien laknánk a bolygón, az ember nagyon kártékony állat és így is túlszaporodott. Attól még pompás egyedek vannak, az én mizantrópiám sem általános, sokakat kedvelek. De egyre nagyobb gond a túlnépesedés még a mi fajunknak is, nemhogy a többinek.

2017. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon kényes és nehéz kérdés.

Nekem PCOS-em van, hirsutizmusom, magas vérnyomás, rövidlátás és kettes típusú cukorbetegség. Szeretek élni? Igen. Örülök, hogy anyukámék vállaltak, holott a PCOS és a hirsutizmus kivételével tudták, hogy van esély, hogy örököljem? Igen. Nagyon szeretek élni ezek ellenére is. Viszont szeretném-e, hogy meglegyen a kockázata annak, hogy a lányomnak is fültől fülig kelljen borotválnia/gyantáznia az állát és a nyakát, folyamatosan szénhidrátot számolnia vagy aggódnia, hogy már megint 4 hónapja semmi jele a menstruációjának? Hát nem tudom. Nem biztos, hogy én ezt megrizikóznám...

Neked kell eldöntened, hogy bevállalod-e. Én alapból nem szülnék majdnem 35 fölött. Alapból elég kockázatos egészségügyi szempontból, másrészt majdnem 60 éves leszel, mire a gyerek 20. Ez megint csak egyéni döntés kérdése, hogy neked belefér-e.

2017. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekvállalás előtt mindenesetre vegyetek részt genetikai tanácsadáson. Ha ennek alapján nagy az esélye annak, hogy beteg gyermeketek születik, akkor azért erősen érdemes elgondolkozni rajta, hogy így is belevágtok-e.
2017. júl. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
88%
37 évesen már enélkül is elég nagy a kockázat. Előtte konzultáljatok genetikussal.
2017. júl. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
66%

Nem szeretnék. Én is epilepsziás vagyok és a mellé társuló összes többi betegség is. Sose tudtam milyen normálisnak lenni. Egész életemben gyógyszereken éltem. Most és egész életemben. Nem szeretném ha a leendő gyermekemnek is szenvednie kelljen ( ha örökli)

Emellett ideges típus vagyok. A többit inkább le se írom.

De ha vki betegen akar, vállaljon, de a következményeivel!

2017. júl. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
81%

Semmiképp nem vállalnék gyereket ilyen helyzetben.

Azt akarod, hogy gyógyszereken éljen?

2017. júl. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem forduljatok genetikushoz,akár ne is csak egyhez menjetek el.Fogadjátok majd meg az orvos tanácsát,jól gondoljátok át a dolgot,hogy ne kelljen később megbánni a döntést.
2017. júl. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
93%

A mostani gyógyszereidet, amitől tünetmentes vagy, például szedhetnéd terhesség alatt?

Egyébként 40-hez közel egyébként is nagyobb az esélye minden problémának, még akkor is, ha nincsenek ilyen problémák egy családban.

2017. júl. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!