Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit mondjak anyósomnak, hogy...

Mit mondjak anyósomnak, hogy végre leszálljon erről a témáról?

Figyelt kérdés
Vidéki nő, a főzés a mindene, és úgy gondolja mindenkinek ez kell legyen az életcélja, hogy egész nap álljon a konyhában. Én ritkán főzök, mégis 15 éve minden alkalommal megkérdezi, hogy:"mit főztél?" vagy hogy:"szoktál főzni?" Én erre mondom hogy semmit, és nem. Akkor ezek után kivétel nélkül a következő kérdése:"mit csinálsz egész nap?" Merthogy aki nem főz, az nyilván unatkozik, mást el sem tud képzelni. Közben vezetek egy 300 négyzetméteres háztartást, rengeteg a házimunka, ott a férjem, van egy kutyánk is, dolgozom, intézem a család ügyeit. Hajnali négykor kelek, hogy sportolni tudjak, máskor nincs időm magamra. Fogalmam sincs mit jelent unatkozni.
2020. febr. 4. 20:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Nagymamámmal ez így néz ki:

-Mit főztél?

-Semmit.

-Akkor mit esztek?!?!?!

:))))))))

Egyik füleden be, a másikon ki. Mondjuk ha jól értem, nem dolgozol, szóval kicsit engem is érdekelne, hogy mit csinálsz egész nap hajnali 4-től odahaza, hogy nincs időd mellette főzni.... 3:)

2020. febr. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A mit esztek kérdés nálunk is alap. De dolgozom, írtam is. Ezért kelek négykor, hogy leedzzek mire elindul a nap. Máshova nem tudom beiktatni.
2020. febr. 4. 20:41
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
És mit esztek?
2020. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
En anno megmondtam anyosnak, hogy amint a fia el tudja tartani a családot és nem kell dolgozzak - túlórázzak, abban a pillanatban átvedlek nagyon szivesen tündi-bündi házitündérré és sütöm a sutiket hétvégente, de amíg dolgozok, gyereket nevelek, takarítok, addig baszogassa a fiát azzal, hogy mit főzött.. Neki is annyi mint nekem
2020. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17%
Ha ennyi dolgod van, akkor csak képes vagy válaszolni arra, hogy mit csináltál.
2020. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is mindig ezen kérődzik anyósom, meg az ő anyja is. Nem is értem... mintha a világ legégetőbb gondja lenne...

Én szoktam főzni, de úgy általában marhára nem érdekel ez az egész főzés téma. Sokszor csak annyit mondok, még nem tudom, mit fogok főzni. Vagy: nem olyan nagy gond ez, majd valamit. (Főleg a párom nagymamája vázolja úgy fel, mintha a nap legnagyobb feladata lenne :D...

2020. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
Na és mit esztek??
2020. febr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

Hehe, eszembe jutott sobertnorbi.

Tudod, nekem két ismerősöm vált nemrég, egyik se volt elhízott, mindkettő előbb ment edzeni, minthogy főzött volna a gyerekeknek valamit, aztán ezt megunta a férj.


Ezek nyilván nem azt mondom, hogy kötelező főzni, mert nem az, csak eszembe jutott. Felnőtt vagy, a te döntésed, hogy főzöl vagy nem, de te viseled a következményeket is, most azt, hogy másnak erről véleménye van (joga van hozzá), és el is mondja (mert ehhez is joga van). Én ha valamit teszek, mert azt gondolom jónak, megfelelőnek, nem érdekel, ki mit mond. Akkor szokott zavarni vélemény, ha érzem, hogy van benne igazság és agyalok azon, hogy jogos lehet a beszólás.

2020. febr. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Na, ne csináljátok már, hogy a 21. században, ahol két gombnyomással annyi és olyanféle kaját tudsz rendelni 1 órán belülre, amennyit minimum fél nap konyhában állással lehetne elérni (és akkor a hozzávalók beszerzésének idejét nem is számolom), akkor a nőn kell számonkérni, hogy a saját állása mellett miért nincs a szent főzésre is gondja?! Nő a nővel miért ilyen kegyetlenül kritikus? Miért elvárás, hogy egy dolgozó ember idején és energiáján keresztül legyen megspórolva a kajarendelés, a takarítónő, meg még a fene tudja, mi?! Ha nem telik ezekre, akkor meg kell osztani, nem az egyik félre nyomni, vagy gondolkodni kellene, és nem kell akkora fészket rakni, amivel nem bírnak el! Szereti az egyáltalán a másikat, aki elnézi, sőt, elvárja, hogy munka után még második műszakban facsarja ki magát?
2020. febr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A férjem nem ilyen vaskalapos, őt ez egyáltalán nem zavarja. És nem érdekel, hogy anyósomnak mi erről a véleménye, csak az, hogy állandóan ezzel csesztet. hiába mondtam már el neki milliószor, akkor is.

Kilences jól írja. egyetértek vele. Nem fogok megszakadni a konyhában. mikor Budapesten élünk, itt minden elérhető, és azért városban mások a prioritások, mint vidéken. Anyósóm elvárná, hogy a csirkét is magam vágjam le, kopasszam, a tésztát is magam nyújtsam, mert csak akkor valamirevaló egy nő...

2020. febr. 5. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!