Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit mondjak anyósomnak, hogy...

Mit mondjak anyósomnak, hogy végre leszálljon erről a témáról?

Figyelt kérdés
Vidéki nő, a főzés a mindene, és úgy gondolja mindenkinek ez kell legyen az életcélja, hogy egész nap álljon a konyhában. Én ritkán főzök, mégis 15 éve minden alkalommal megkérdezi, hogy:"mit főztél?" vagy hogy:"szoktál főzni?" Én erre mondom hogy semmit, és nem. Akkor ezek után kivétel nélkül a következő kérdése:"mit csinálsz egész nap?" Merthogy aki nem főz, az nyilván unatkozik, mást el sem tud képzelni. Közben vezetek egy 300 négyzetméteres háztartást, rengeteg a házimunka, ott a férjem, van egy kutyánk is, dolgozom, intézem a család ügyeit. Hajnali négykor kelek, hogy sportolni tudjak, máskor nincs időm magamra. Fogalmam sincs mit jelent unatkozni.
2020. febr. 4. 20:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A mit esztek kérdezőknek a válaszom: nem vagyunk otthon egész nap, eszünk a munkahelyünkön, ha otthon vagyunk vagy főzök, vagy rendelünk, de hétvégén egyik nap igyekszünk közös programot csinálni, olyankor étteremben eszünk.
2020. febr. 5. 12:01
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

. És nem érdekel, hogy anyósomnak mi erről a véleménye,


Akkor mit rugózol rajta nem csak magadban, de még vadidegeneknek, nyilvánosan is?

2020. febr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
67%
Szólj be neki, hogy sajnálod, hogy neki úgy kellett leélnie az életét, hogy még a búzát is magának kellett vetnie, ha kenyeret akart enni, de változnak az idők, fejlődik a technika és az életviszonyok is, olyan lehetőségek állnak rendelkezésre, amiről 30 éve még álmodni se mertek, és Te igyekszel ennek előnyeit kihasználni, hogy a munkán kívüli időt minőségi módon tudd eltölteni a családoddal,mert te a család tagja vagy, és nem a cselédje. Nagyon jó dolog, próbálja ki ő is! Pont. Ebbe kössön bele...
2020. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
65%

Anyósom is ilyen. Szerinte amelyik nő étterembe jár, az lusta. Mondjuk én nem szeretek étterembe járni, de számomra elképesztő ez a felfogás.

Amikor elmentem pár napra otthonról, kiborult, hogy mit fog enni az élettársam. Élettársam soha nem rugózik ezen.

Volt hogy direkt mondtam neki " ó hát megint ételt rendeltünk".

De ő is ilyen ellenőrzésszerűen kérdezi, nem érdeklődve.

Szerinte ha egy nő pihen az ördögtől való. :/ Ezért el sem lehet vinni sehová, mert neki ez az élete, nem érdekli semmi más. Szomorú.

2020. febr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
54%

Én nem törekszek a jó kapcsolatra anyósommal, ezért megszoktam neki mondani. Nem mindenki van otthon egész nap, hogy csak a főzés legyen a fő gondja. Van aki dolgozik és, van élete.


A szomszédom is ilyen amúgy, az is egész napos programot csinál a főzésből. Reggeltől délutánig főz egy sima levest, a másodikat már előző nap elkezdi előkészíteni.

Én is szoktam főzni, 2-3 naponta, de nem veszi el az egész napomat. Ezeknek a főzés a legérdekesebb pont az életükben, mert semmi mást nem csinálnak.

2020. febr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!