Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen gyakran jártok anyosekh...

Milyen gyakran jártok anyosekhoz és mennyi időre?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal lakunk, anyosekhoz 2-3 hetente járunk úgy, hogy péntek délután munka után egyből indulunk és vasárnap délután érünk oda.

Hozzáteszem penteken munka után hiába megyünk egyből oda akkor is le vagyunk tolva, hogy "hogyhogy ilyen későn mentünk csak?!?" Már 100x elmondtuk, hogy azért nem dolgozunk pénteken is!!! Vasárnap délután megint, hogy miért megyünk ilyen korán?!? Mert nekem még foznom kell, hisz vasárnap van és másnap tudjunk mi is vinni magunkkal ebédet. A takaritasrol ne is beszéljünk, ilyenkor mivel 2 hetente nem vagyunk otthon elég utolerjem magam. Mindig hétvégente takarítok. Jogosan merülne fel a kérdés, hogy miért nem anyukám csinálja meg ezeket, azért mert ő nagyon idős (kései gyerek vagyok) és nem is várom el tőle, hogy O fozzon ránk vagy takarítson utánunk.


2020. márc. 6. 07:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Viszonylag messze laknak, több órás út.

A párom nem szeret ott lenni. Mikor ismerkedtünk azt mondta, hogy a válása után sem ment haza, hanem inkább a külföldön élő barátja hazaban lakott addig.

A gyerek anyosomekhoz lakik közel. Miatta vállaljuk a 2 hetente nagy utat be

2020. márc. 6. 09:10
 12/16 anonim ***** válasza:
53%

Hát ne mennyitek ennyiszer, ha nektek ez sok. Hiába írom, hogy én nem mennék ennyiszer (egyáltalán nem is megyek) anyóshoz, ezt nektek kell elrendezni. Ez az ott alvós marhaság is...

Szépen kezdjétek el leépíteni a találkozásokat, mondjatok le egy-egy találkozót programra hivatkozva és ne maradjatok napokig ott, ha nem akartok.

Anyós egy pióca, a férjednek kellene végre leszakadnia róla.

2020. márc. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Húsvétkor és még max 1x úgy megyünk, hogy egyik du megyünk, másikon jövünk, karácsony 2 éjszaka, ezeken kívül max 2x megyünk pár órára.

Ők évente 2x jönnek nax 2 órára, a gyerekek szülinapjárs

2020. márc. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Párom anyukája két utcányira lakik. Ő többször megy át segíteni neki, hetente, kéthetente egyszer, kb egy órára. Én csak pár havonta megyek át. Apukája kicsit messzebb lakik, háromnegyed óra kocsival. Oda havonta, két havonta megyünk ebédelni, max három órát vagyunk ott. Az én szüleim 3 órányira laknak tőlünk. Évente háromszor megyünk, 4 napot vagyunk ott, de ez idő alatt meglátogatjuk a szüleimet (elváltak) és a nagyszüleimet.

Amit ti csináltok nekem sok lenne. Még havonta egyszer is sok az ott alvás.

2020. márc. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Semmikor, mert nem bírom őket. Sok mindent tettek a kapcsolatunk ellen már az elejétől kezdve. Anyós pajtás alapból nem kedvelt, mert elvettem tőle a fejős tehenét (a kisfiát). A fia már nem adja le neki a fizetését, nem ugrik minden szavára. Ez a legnagyobb gondja.


Én örülök neki hogy nem járunk hozzájuk, nem is hiányzik a dolog. Kis családom van, és velük se közeli a kapcsolatom...szóval nem is hiányzik ez a családosdi.

2020. márc. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Régen az anyós kérésére én mindig meggyőztem a páromat, hogy ne félévente egyszer találokozzon az anyjával, mert így természetes, hogy nincs jó kapcsolata vele.

így, havonta egyszer elmentünk, ott is aludtunk, mint ti legfőképpen azért, mert másik házasságból született egy gyermek, aki a párom féltestvére, és tekintettel szerettünk volna arra lenni, hogy találkozhassanak, és az anyós se piszkálhassa a férjem.

Aztán ezt nagyon megbántam, mert ellehetetlenítette a kapcsolatom párom egész családjával szemben hazugságokkal... Aztán igazából ennek az lett az eredménye, hogy lenyeltem a békát és beszéltünk azokkal, akiknek hazugságokat állított, hogy nem feltétlenül kellene engem elítelni, ismerjenek meg, és utána nyugodtan.

Azóta anyóssal semmit nem beszélünk (csak ha nagyon muszáj), nagyszülőkhöz pedig 3-4 havonta megyünk pár napra, vidékre.

Vannak olyan anyósok, akik kedvesek, és megbecsülik azt, amit meg tudtok tenni.

Vannak olyanok, akiknek pedig semmi sem jó.

2020. márc. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!