Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most komolyan ennyire megterhe...

Most komolyan ennyire megterhelő egy 60 évesnek félévente egyszer 2 órás vonatút?

Figyelt kérdés

Már nagyon elegem van anyósomékból, 10 év alatt 3x jöttek fel hozzánk Bpre, holott mindig kérjük őket. Nem betegek, járnak buszos nyaralásokra is, pl korfura is úgy mentek.


De ugye mi menjünk folyton, csak mert anno, mikor még egyetemre jártunk, ez volt a megszokott, akkor mentünk szinte minden hétvégén.


De most már nem egyetemisták vagyunk, férjem sokat dolgozik hétköznap, én 2 kicsit nevelek itthon, és 2 kutyát is!


Soha nem jönnek, az unokákat se látnák ha mi nem mennénk.Ha gyereknek van szülinapja, akkor is mi menjünk, mert fel akarják köszönteni, ha nem mennénk jönne a sértődés!


Azért 2 nyugdíjasnak lényegesen könnyebb lenne felutazni, de mégis mi menjünk, szinte már utánfutóval, mert ugye 2 felnőtt, 2 gyereküléses, 2 kutya és még a csomagok, babakocsi meg minden xar! És ezt havonta! Már nagyon elegem van, hogyan értessem meg velük? Eddig is hiába mondtuk ők jöjjenek, még mikor csecsemő volt a kisebb, 2 éves a nagyobb akkor is mi mentünk, mert egyébként jön az osszeveszes meg mi vagyunk a xar emberek!


2020. márc. 11. 12:25
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
79%
Vállalni kell a sértődést, máshogy nem lehet. Nem utaztok le és kész. Ha vergodnek, lehet mondani, hogy szívesen látjátok őket bármikor ha szeretnének látogatóba menni hozzátok, de ti nem utaztok és kész. Egyébként nálunk is a szüleim utaznak, akik 55 körül vannak most és 250kmre laknak. Nekünk gyerekkel nem olyan egyszerű, vagy pénteken estére indulunk el, ott vagyunk egy napot, és vasárnap már indulhatunk vissza, vagy külön szabadnapot kell kivennunk rá férjemmel hogy legalább minőségi időt tudjunk eltolteni már ott látogatóba akkor, ne csak rohangalas legyen az egész. Ezzel szemben szüleim vállalkozók, úgy osztják be az idejüket ahogy szeretnék, ráadásul nekik is kikapcsolódás/kirándulás vidékről feljonni Pestre, olyankor nem csak hozzánk jönnek látogatóba hanem más programokat is csinálnak. Nálunk nincs ebből gond, szüleim tisztában vannak vele, hogy nekünk gyerekkel, munkahely mellett nem olyan egyszerű megoldani a hazalatogatasokat, mint nekik. Egyenként 2-3 hetente jönnek ők, mi egy évben kb 3-4x utazunk le.
2020. márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
83%

10. MIÉRT NEM OLVASOD a kérdező mondatait..??


Korfura simán elmennek - Bp. meg megterhelő...???

2020. márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
19%

12!


Még mentek rá esküdni, hogy a, Korfura nem vonattal mennek, b, oda pihenni mennek, illetve c, meg mindig ők döntik el, hogy hova akarnak menni és hova nem. Nálunk pl az volt a szokás, hogy az unoka látogatta a nagyszülőt, nem pedig fordítva.

2020. márc. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
22%
Arról nem is beszélve hogy a csodás mávval való utazást tán nem kellene egy luxus busszal valóhoz hasonlítani
2020. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
10%

"Ennyire megterhelő egy 60 évesnek?"


Igen, lehet nekik megterhelő. Nekem már 30 évesen is az volt, elegem volt a buszozástól, sokszor majdnem sírtam már, nem vagyok egészséges, szörnyű volt utazgatni, cipekedni!


DE:


Ha te nem akarsz utazni, akkor ne utazz és kész!

A gyerekeid nem vesztenek semmit, így is és úgy is leszarják őket a nagyszülők.

Attól, hogy nyalizni jártok, még nem fogtok többet örökölni. Bőven elég 1 normális nagyszülőpár, másoknak annyi sem jut.

Megsértődnek? És, ki nem szarja le? Hány éves vagy mucus, 5? 2 gyereked van, nem kellene már felnőni?


Többiek: attól, hogy 60 évesen úgy öltözöl, mint egy csitri, még ugyanolyan vén szar vagy, csak pluszban kiröhögteted magad. Biztos nem tudsz róla, de a hátad mögött mindenki röhög rajtad és kigúnyol. Ne nézd már le azt, aki képes a korának megfelően viselkedni!


"10. MIÉRT NEM OLVASOD a kérdező mondatait..??

Korfura simán elmennek - Bp. meg megterhelő...???"


Egy élvezetes nyaralást nem kéne összehasonlítani azzal, hogy 2 rohangálós, vernyogós kölköt kell kerülgetni 2 napig. Nekem is szenvedést okoz busszal nyaralni menni, de valamit valamiért, egy hetes nyaralás megér annyit.

2020. márc. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Milyen luxusbusszal? Az ember ki se tudja nyújtani a lábát. És 12 óra minimum, ha nem több! Azért egy IC még mindig kényelmesebb és csak 2 óra az egész! Csak a gyerekek miatt vagyok nehéz helyzetben, illetve a férjemet nagyon sajnálom, mert latom, hogy neki is fáj, hogy a szülei nem kíváncsiak ránk, csak akkor ha házhoz megy az unoka, szemben az én szüleimmel akik gyakran jönnek.

Meg hozzájuk mi is szívesebben megyünk, mert vettek ők is kisagyat, babakádat még egy olcsóbb babakocsit is, hogy ne vigyünk mi.

2020. márc. 11. 13:45
 17/41 A kérdező kommentje:
15 a gyerekeimet a szádra ne vedd! Az unokáik, gondoltam hogy azért örülnének ők is a jó kapcsolatnak. Itt is pihenhetnek, többet mi mi náluk, az biztos. És amúgy szerinted 2 óra autózás 2 kisgyerekkel, 2vkutyával, meg sok cuccal élvezetes? Még el se indultunk haza, már mondják hogy akkor mikor megyünk megint, szóval elvileg szeretnének velünk lenni, csak megmozdulni ne kelljen! Meg akkor ne járjanak kirandulgatni se, ha annyira megterhelő nekik komolyan nem értem, mit nem értesz ezen?
2020. márc. 11. 13:50
 18/41 anonim ***** válasza:
85%
Nem várnám el senkitől az utazást, de engem se kötelezhet senki. Van olyan nagyszülő, akinek 20 perc is sok az unokáig, más 4 órát vezet, hogy lássa. Nálunk a nagypapa 220 km-re van, a mi autónk nincs túl jó állapotban, a környéken eljárkálunk vele, de ekkora távra nem alkalmas. Mi is hallgatjuk telefonon, hogy menjünk havonta, ott is alhatunk, hogy a gyereknek ne legyen sok az út (pisi szünettel 4 óra), de ehhez nekünk is a fél gyerek szobát el kell vinni és akkor még a másik nagyszülőkhöz is megyünk néha... nem fogok költözni 2 hetente. Most várjuk a másodikat, pici babával főleg nem vállalom, sajnálhatja magát mindenki, amennyire szeretné. Viszont felajánlom, hogy nálunk is lehet aludni, szívesen látok mindenkit. Nem várom el, hogy jöjjenek, ha kényelmetlen nekik, de a lehetőség megvan. Videó hívás is van, 3-4 havonta megoldjuk a találkozást, de többször nem megy. Sértődés vagy vitatkozás sem változtat ezen.
2020. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
86%

Az idősebb korosztály általában még abban nőtt fel, hogy úgy illik, hogy a fiatalabb menjen látogatóba az idősebbhez. Lehet, hogy mi úgy gondoljuk, hogy mindenki egyenrangú és egyforma mértékben látogassuk egymást, de egy hatvanévest nem fogsz megváltoztatni. Nálunk is mindkét oldalról a nagyszülő főleg akkor jött, ha egyébként is dolga volt felénk (egyikük a megyében lakott és pl. kórházba a városunkban járt, másikuk messze lakott és nyaralni járt ide, volt, hogy szállodában szállt meg), de attól még imádtak minket, gyerekként hetekig voltunk náluk. Ez nem úgy fog változni a világban, hogy egy hatvanas párt akarsz megváltoztatni, hanem úgy, hogy amikor te leszel ennyi idős, nem várod majd el, hogy mindig ők menjenek hozzád (szüleim is így csinálják).

Ha szeretnéd, hogy időnként ott legyenek nálatok, adjátok be nekik úgy, mint egy nyaralást, biztos van, amit szeretnének megnézni Pesten, még ha a múzeumokat végig is járták már, egy új kiállítás, színdarab, étterem mindig van. Így egy kirándulással lenne egybekötve a látogatás, nagyobb korukban a gyerekek is élvezni fogják, hogy "amikor itt van a kecskeméti nagyi, mindig elmegyünk az állatkertbe / miniverzumba stb."

Azt meg a férjed felvethetné nekik, hogy tarthatnának ott is egy babakádat, babakocsit, és akkor könnyebben mennétek.

2020. márc. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

3x voltak nálunk, mind3x ki volt nyalva a segguk is, elmentünk a varba, visegradra, romaira, furdobe... Stb. A kedvenceiket foztem, majdhogynem még csoki is volt a párnán a vendegszobaban. Meg akkor az én szüleim miért mondták maguktól, hogy inkább jönnek ok főleg amíg kicsik a gyerekek?


Ez nem illem kérdése, hanem megerthetnek ok is, hogy így nekünk nagyon nehéz az utazás, vinni kell külön mindent mert már mondtuk, hogy vehetnének pl babakádat, de xarnak abba is bele. Meg hogy ők már felneveltek 2 gyereket, minek legyen náluk megint sok babacucc? Meg azért férjemnek is nagyon megterhelő, hogy még munka után 1 óra kocsiba bepakolas, 2 óra vezetés, szombaton se lehet pihenni mert jaj segítsen az apjának motort szerelni, vasárnap ebéd után megint mindent kocsiba be, 2 óra vezetés, kocsiból megint pakolás és el is ment a hétvége. Közben ugye a kutyákat ugyanúgy el kell látni és a gyerekeket is. Ez egy tortúra de igazatok van, tuti nem megyünk ezután csak max nyáron hosszabb időre!

2020. márc. 11. 14:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!