Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért piszkál a kis testvérrel...

Miért piszkál a kis testvérrel, ha szerinte ezt az egyet se tudjuk nevelni?

Figyelt kérdés
Anyósom kb. 1 éve folyton azzal jön, hogy mikor jön a lányunk mellé az újabb gyerek. Amit én nem vártam tőle, mivel neki is csak 1 gyereke lett, nem akart többet, meg amúgy se az az unokázós fajta. 5 éves lányunkkal akkor találkozik, amikor pofavizit van, de akkor se kíváncsi igazán a gyerekre, ezek a találkozások igazából róla szólnak. Emellett a lányunk kiskora óta hajtogatja, hogy igazából mindent rosszul csinálunk és katasztrófa a nevelésünk. Mert szerinte a gyereket veréssel lehet nevelni és "hallgass" a neve felnőtt társaságban. Én elfogadtam, hogy ő ezt a nézetet vallja, nem is akarom meggyőzni, de nyilván én nem így nevelem a gyerekem (engem se így neveltek). Csak ha elvileg ilyen alkalmatlan szülők vagyunk, akkor minek jön az újabb gyerekkel? Múltkor már konkrétan azt kérdezte, ha nyerne a lottón, mennyi pénzt adjon nekünk azért, hogy újabb gyereket vállaljunk. Köpni-nyelni nem tudtam ettől a kérdéstől. Férjem szerint azért akar még egy unokát, mert az biztos fiú lesz és szerinte csak a fiú gyerek a gyerek. De egyértelmű, ha lenne is baba, azt is ugyanazon elvek szerint nevelném, mint a nagyot és ugyanúgy kilenne tőle anyósom. Azon meg kiakadnék, ha fiú lenne és ezért hirtelen "igazi nagymama" lenne vele, a lányomat meg továbbra is csak lenézné.
2020. márc. 26. 23:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj kedves kérdező, de ép ésszel felfoghatatlan, hogy minek állsz vele szóba. 2 magyarázat lehetséges: 1. ő pénzel titeket 2. mazochista vagy, és élvezed ezt.
2020. márc. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%

Van, akinek tényleg a fiú a gyerek, a lány csak lány. Ezen nem tudsz változtatni, de ne is állj bele a vitába.

Apósom ugyanez, csak mi 2 gyereket terveztünk. Májusban érkezik a kistesó, lány után fiú lesz. Nekünk mindegy volt, mi lesz, a lányunk igazi tündér, nem bántunk volna még egyet. Após bezzeg felragyogott, hogy végre, így már jó lesz, hogy fiú is lesz, az az igazi. Bár jobb lett volna fiú, lány sorrendben, na de így se baj. Azt hittem, felrúgom.

A probléma másik felét is mutatja, már elkezdte, hogy mikor lesz a harmadik baba, mert hát... Itt már felálltam és lezártam egyértelműen azzal, hogy ha rajtam múlik, én többet nem fogok szülni. Törődjön bele, mert nem fogom ezt hallgatni. Még higgadtan sikerült beszélni, talán felfogta. Én se tehetek semmit a gondolkodásával, te sem tudsz anyósodéval. Nagy levegő. Ennyi lesz, anyuka. További szép napot!

2020. márc. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%

'Van, akinek tényleg a fiú a gyerek, a lány csak lány. Ezen nem tudsz változtatni, de ne is állj bele a vitába.'


A leheto lgkarosabbnak gondolom ezt a 'ne allj bele a vitaba' - mentalitast. Nem, nem kell rahagyni, nem kell elsunnyogni, nem kell tovabbra is jopofizni csak azert, mert rokon. Ha valaki ekkora bunko, azt ugy hivjak mergezo csaladtag, a gyereknek is art hogy azt latja, nagypapi/nagymami nem tartja ot embernek, hanem 'csak' lanynak. Az ilyennel fokent a gyerek erdekeben minimalizalni kell a kapcsolatot, de lehetoleg ugy, hogy szamara is tiszta legyen ez miert tortenik, mert kulonben azt hiszi minden rendben van, neki van igaza es csak te akadekoskodsz. 'Apuka, Anyuka, a mi gyerekunk ugyanugy ember akkor is ha tortenetesen lany, mint mi. Ha ezt nem tudjatok elfogadni, nem kotelezo sem talalkozni vele, sem velunk, a megjegyzeseiteket, lesajnalo beszolasokat tartsatok meg magatoknak. Karacsonyra majd kuldunk lapot, sziasztok.'

2020. márc. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%

A lányt azért nézi le, mert őt is lenézték - ez nem vígasz és nem mentség -, és ő szeretne 5 éves lenni, nem 60.


A lányt megveti, a fiút isteníti. Ha megszülnéld, akkor az ő akarata érvényesülne: még a nászi ágyban is ő dirigálna. Netán a lámpát is tartaná? Aztán 5 év múlva ugyanezt mondná a fiúra is (ha az nem lány lenne a következő is): nincs jól nevelve. Hiszen mindent csakis ő tud a legjobban: a gyerekcsinálástól kezdve a nevelésig meg a tyúkkopasztásig! Szerinte te (de más sem) soha nem lehetsz jobb nála, és kész.


Tedd helyre és utána ignoráld: közöld, hogy ti úgy döntöttetek, hogy nem lesz második gyerek és ez a továbbiakban nem szavazás tárgya vagy vitatéma mások számára. Pont. Ezek után pedig ignoráld, ahol csak lehet.


Ha nagyon nem fér a bőrébe, mondd meg neki, hogy a neveltetéssel neki is gondjai lehetnek, mert az édesanyja és apja elfelejtette megmondani neki annak idején, hogy hol vannak azok a személyes emberi határok, ahova már nincs bejárása senkinek. Tanácsot adhat, de beleszólnia nem szabad.

2020. márc. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
86%
#13 Pontosan ezt tettük, megmondtuk, hogy rosszul áll hozzá és ugyanolyan értékű gyerek egyik és másik nemű is. A "ne állj bele a vitába" azt jelenti, hogy nem győzködni kell szerintem, hanem világos határokat szabni. Ha nem tudja úgy fogadni az unokát, ahogy a gyerek megérdemli, akkor nem kell találkozni. Nem tesszük ki annak, hogy kevesebbnek érezze magát akár egy nézés vagy egy megjegyzés miatt. Megértette esetünkben és visszakozott, hisz imádja a lány unokát, és ment vele hercegnőset játszani. Szerintem kultúraltan, nem támadó stílusban rendeztük a kérdést egy alkalom alatt és össze se vesztünk vele. Ezt javaslom a kérdezőnek is.
2020. márc. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
64%

Durva és morbid, de bejött (ismerősnél): ugyanez a helyzet volt, állandó beszólogatás, okoskodás, mígnem az anyuka megunta, s beszólt az anyósnak - pont egy születésnapi összejövetelen: Kedves mama, ha annyira szeretne egy kisfiút, szüljön egyet, de ne engem bacogasson. Ezt jó hangosan, az egész vendégsereg füle hallatára. Anyósnak lett egy arca...

De soha többet nem hozta szóba a dolgot.

2020. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!