Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet tenni, ha anyósom...

Mit lehet tenni, ha anyósom elítél mert igénybe veszünk kényelmi szolgáltatásokat? Szerinte egy igazi háziasszony ilyet nem tesz.

Figyelt kérdés

Ilyenre gondolok, hogy mosogatógép, ebéd házhoz szállítása, bevásárlás házhoz szállítása, takarítónő, hagymaaprító (!!!), tésztadagasztó stb.


Már gyomorgörcsöm van amikor jön, mert tudom hogy valami úgyis szemet szúr neki.


2015. szept. 22. 17:31
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezz vissza, hogy akkor a jövő héten megyünk a patakra mosni? Kifőzte már a lúgot? Sulykolófa kikészítve? Azért eltelt már pár év, hogy rájöjjön, nem a 18-19. században élünk.
2015. szept. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
92%

Ha van pénz takarítónőre, meg egyebekre bőségesen, akkor miért ne?

Azt csináltok, amit akartok.

2015. szept. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
91%

Ezeket én is igénybe veszem. Nálunk a mamám volt aki azt mondta, hogy szégyen hogy a menyének és az unokájának mosogatógépe van , el sem meri mondani a faluba. Mikor egy tálcát a mosogatógépes mosogatás után küldtem vissza neki akkor rácsodálkozott, hogy mennyivel jobb. Minket is értek támadások, én eleinte megpróbáltam ecsetelni hogy kézzel pl nem tudok 70 okon elmosogatni, mennyivel tisztább sbt..

A férjem mamája szerint műkörömmel nem lehet tisztességesen dolgozni. Neki is elmagyaráztam hogy milyen semmitérő a saját körmöm, hogy visszahajlik stb..

De igazából egy idő után nem tud meghatni a dolog, mondjanak amit akarnak. Beleszólást nem engedek. Mindig azt mondom a saját pénzünkből tesszük, majd ha tőlük kérünk rá kölcsön akkor szólhat. Jól kiosztottam mindenkit és azóta nem érdekel.

Amikor beszól akkor mond meg neki hogy semmi köze hozzá, nincs joga beleszólni, felnőtt ember vagy.

2015. szept. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként nem is olyan nagy dolgok ezek amiket írsz. Végig gondolom az ismerőseim körét, sokan csinálnak hasonlóan. Elég régi módú begyöpösödött nő lehet az anyósod, de köze akkor sincs hozzá.
2015. szept. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
85%

Nem neki kell fizetnie, akkor meg mi a baja?

Szerintem csak féltékeny.

2015. szept. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
89%
Elég szomorú, ha belegondoltok. Úgy gondolja, hogy többet ér az, aki kézzel kaparja a szart? Ennyit gondol önmagáról is? Hogy az életének az volt az értelme, hogy minél nehezebben oldja meg a dolgokat?
2015. szept. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
89%
Van egy olyan érzésem, hogy nem ítél el ezért csak valamibe mindenképpen bele akar kötni. És ezek most éppen a "kényelmi szolgáltatások".
2015. szept. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
16%

Nem leszek népszerű!


Mosogató gép: Minden étkezés után elmosogatni nem több mint 5 perc.

Ebéd házhoz szállítás: Nem tudod, hol, hogy, mikor és miből készítik az adott ételt. Ha nem is naponta, de kétnaponta igazán rálehet szánni egy-egy órát a főzésre.

takarítónő: Jó beosztással egy nagyobb házat is szépen, tisztán lehet tartani. és még a körmöd sem törik le.

A hagymaaprítót használom, de csak azért mert ha hagymát pucolok, már csak a pucolástól is ömlik a szememből a könny...

és a bevásárlás házhoz szállítását is szoktam alkalmazni miután nincs kocsink és egy egy évessel nagyon nehéz a havi nagy bevásárlást intézni, bár megoldható ha nagyon akarom.

Talán azért is állok anyósod pártján mert én az én anyósommal jól kijövök és nagyjából az értékrendünk is azonos és én is azt vallom hogy egy háziasszony tartsa rendben a házát/lakását, főzzön, lássa el a férjét, mosogasson, és ha gyerek van ne egy bébiszitternek passzolja le hanem ő lássa el, etesse , foglalkozzon vele./ nem tudom gyereketek van e már , nekem van azért írtam./

2015. szept. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
89%

Közölném vele, hogy igen, nem vagyok igazi háziasszony s tudja mit? Nemis akarok az lenni :) Ha nagyon felhúzna, még azt is hozzátenném,hogy én igenis henyélő úrinő akarok lenni... Vagy valami. Feltalálnám magam, az biztos.

Jobb, mintha kissé emelt hangon vitatkoznék vele, ami személyiségemet ismerve megtörténhetik, ha valaki beleszól a magánügyeimbe.

Kérdező,jogos van igénybe venni ezeket. Megfizeted a takarítónőt, ő végzi a dolgát, Neked több jut másra (még az is lehet, hogy nem lustálkodsz helyette, hanem játszol a gyerekkel, elmész edzeni vagy festesz egy képet, mert jólesik... azt hiszem, sokan vagyunk, akik boldogan lepasszoljuk a nem annyira építő, nemszeretem melót, s helyette inkább csinálunk valami számunkra s mások számára hasznosabbat)...


A mosogatógép manapság alap. Nekem ugyan nincs, devalószínűleg lesz, ketten alig tudunk lépést tartani a mosogatnivalóval, igaz, mi mindent magunk készítünk, amit megeszünk, nincs ám tej vagy kenyér vagy bolti lekvár...

Neki is nyilván van mosógépe, ez ugyanaz, csak pár évtizeddel eltolva.

Mostam kézzel is, valahogy nem éreztem dicsőbbnek magamat, de utólag elhűlök, hogy voltam rá képes... A régieket is nagyon tisztelem (2 órán át kavartak sütit meg 20 órán át lekvárt, uramisten), s örülök a technika házi vívmányainak... Az ember előrehalad. Nem barlangokban lakunk megmunkálatlan köveket használva. Ez egy folyamatos (ha nem is töretlen) fejlődés, elég szűklátókörű megpróbálni visszatartani a folyamatot.


Nem ártasz senkinek ezekkel, elég nonszensz, hogy valakinek ezek szemet szúrnak.

No, én magam, legyek bármilyen antiházitündér, nem szeretnék 100%-osan kimaradni a saját házam rendben tartásából, de valljuk be, a 100% elég magas :D Úgysincs esélyem elérni. De ha valami megóv napi 1-2-3 óra sivár robottól (amit én nem csinálok, szerencsére, de ha állandóan ragyogó otthont akarnék vagy nem szeretnék főzni, kellene), akkor miért ne ragadjam meg?


No, abbahagyom, felesleges taglalni, úgyis szinte mindannyian értjük, az anyós nem érti.

Én picit értem az anyóst. Dicső dolog magunknak összehozni a dolgokat. De nem mindenki házitündér, nem mindenki akar az lenni. Én gyakran készítek kókusztejet és sütit, ezt-azt be is főzök egyszerűen, kenyet is én sütöttem, amíg ettem - de lekvár- és szappanfőzésre senki rá nem venne, takarítani pedig csak alapfokon szoktam. Nem vagyunk egyformák. Van, aki imád sütni és boldog, ha másoknak ízlik a szeretettel készített étel. Van, akinek ez csak nyűg, ami napi órákat vesz el. Megértem, hogy az ilyen ember nem csinálja, ha megteheti.

2015. szept. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
92%

8

Lehet nálatok pár perc elmosogatni étkezés után, de a sütés főzés után nem pár perc. Ha ezt összeadjuk akkor az ember mindig csak mosogathat, főleg ha a férfi nem segít.

Kiválasztasz 2 dolgot amit te teszel, a többi felett ítélkezel. Mi is mondhatnánk felesleges kiszállíttatni mikor tömegközlekedéssel is meg lehet oldani. Ezek után felhozod az okokat, miért szállíttatsz ki , miért könnyebb neked. Nekünk is vannak okaink amiért könnyebb hogy van mosogatógép, hozatunk kaját stb.. Én egyébként sokat dolgozom, tegnap is reggel elmentem otthonról reggel fél 8 kor és este fél 8 kor értem haza. Sajnos nem volt kedvem mosogatni , sem főzni.

2015. szept. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!