Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is fura dolgai...

Szerintetek is fura dolgai vannak?

Figyelt kérdés

Anyósom mindent százszor elmesél. Össze keveri a 4 unokája nevét. Amit mond pár nap múlva letagadja.

Azt állítja, hogy ő éjjel hallotta, hogy merül a szomszéd telefonja. Hozzá teszem kertes házban él, nem hallani át semmit.

Ami igazán kiverte nálam a biztosítékot, hogy azt állította, hogy én azt meséltem neki, hogy szexeltem egy idős emberrel a bálban. Nem járok bálba, az idős ember a férjem régi ismerőse, 70 éves, és hogy ne tagadja le, mert én mondtam neki.

A múltkor úgy vigyázott a 2 éves fiamra, hogy egyedül hagyta a szobájában, ahol ki vannak rakva szemenkent a gyógyszerei.Kezdek tőle félni. Betalocot szed és xanaxot, de az nem volt a gyógyszertárban és rivotrilt tudtam neki hozni helyette.

Félre érti azt is amit a tv-ben mondanak. Sokat használja az izé szót. 68 éves


2020. ápr. 5. 11:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Édesanyád demens, ez még nem a súlyos állapot, de gyereket már ne hagyj rá, illetve ügyelni kell rá, mert bizony a házat is felgyújthatja.
2020. ápr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Bocsánat: anyósod.
2020. ápr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Demencia. Sajnos ez csak rosszabb lesz.
2020. ápr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sejtettem hogy valami hasonló. Én mondtam neki, hogy menjünk el orvoshoz, de csak lehülyez, hogy neki semmi baja. De még csak most fogja betölteni ebben a hónapban a 68. életévét. Nem túl fiatal még ehhez a betegséghez?
2020. ápr. 5. 11:43
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
sajnos nem, előfordul ilyen korban is
2020. ápr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Nem fiatal hozzá, a demencia a 60. életév után kezdődik (de akár 55 körül is lehet az első tüneteket észlelni). De nem lehet diagnózist felállítani gyakorikérdéseken.

Orvossal kell konzultálni.

2020. ápr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Kezdek tőle félni.


Mégis rábízod a kétévest...

2020. ápr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%

A demencia nem korfüggő. Sok oka lehet. A tartós magas vérnyomás betegség egyik következményei is lehet

az agyi vérkeringési zavar.


Gondko biloba, cavinton (amit eredetileg a hallás javítására találtak ki, a belső fül vérellátásának serkentésére, s mint mellékhatást tapasztaták a memória javulását).


Ez még csak a kezdet. Ha nem viszitek orvoshoz, ha nem kezelik, akkor súlyos hallucinációi is lehetnek később, térben és időben eltévedhet, elindul és nem talál haza, stb.


Vigyétek általános orvosi kivizsgálásra, egészen más okból, találjatok ki valamit, s akkor ezt is vizsgáltassátok ki nála. Menjetek el a családorvosához és konzultáljatok vele.

Persze most csak még telefonon tudtok vele beszélni, de amint ennek a szörnyűségnek vége, indítsátok el a folyamatot.


Egyedül él? Mert akkor sokkal veszélyeztetettebb, hiszen a magány, a kiszolgáltatottság érzés még inkább ronthat az állapotán. Hagyjatok mindent rá. "Jól van, mama, értjük, nincs semmi baj". Ne vitatkozzatok vele. Beteg emberrel nem vitatkozunk, azt keressük, hogy segíthetünk neki.

2020. ápr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%
Gingco biloba
2020. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, eddig rá bíztam,mivel együtt élünk és én intézem neki a bevásárlást, gyógyszertárat szinte mindent. Kölcsönösen segítettünk egymásnak.
2020. ápr. 5. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!