Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért bírálnak hasonlítgatnak...

Miért bírálnak hasonlítgatnak másokhoz, a rokonaikhoz, és magukhoz anyósomék?

Figyelt kérdés

Sajnos két éve költöztünk a faluba, ahol ők is élnek, szinte szomszédok vagyunk. (Át látni a kertbe) A kapcsolatom velük amióta a fiuk "felnőtt" (anyuka nem mos, főz rá és neki is lett gyereke) 180fokos fordulatot vett. Anyós azt hitte, hogy a mi életünkben is ő irányít majd, már előre leosztotta mikor mit tehetünk,(esküvő, gyerek, új munka) de úgy gondolom ez nem normális, sőt nem egészséges és sajnos mi nem követtük az ő menetrendjét. Ezt leszámitva mindent hagyományt, szokást követünk, de sajnos ez egyoldalú, mert ők a mi magánéletünket nem tisztelik.

Van egy gyerekünk is, akit én már kezdetektől kezdve a férjemmel együttesen megbeszéltek szerint nevelek/ünk(a tipikus ne szoptasd, ne vedd fel, ne ringasd, hagyj sirni, tömd mindennel, bármikor bármit ehet, csinálhat, nulla szabály, nulla következetesség, rá hagyó nevelés, verés preferálása) amit anyósék követtek na én ezeket nem követtem így én rosszul csináltam mindent, aminek millió alkalommal hangot adtak. Most újra várandós vagyok már nagyon a végén vagyok, de sajnos úgy látom direkt megy a részükről az idegesítés. (Nem elég a járvány helyzet.)

Folyamatosan hasonlítják a mi gyerekünket másokhoz, hogy azok nincsenek az anyjuk seggében, őket a vírus ellenére is viszik boltba, ide oda, hogy többet vannak levegőn, hogy én nem engedem, hogy a kutyák közt a kutya szarban játszon. Mert hogy anno a férjem is hogy szeretett a kutyák között stb..

Nem vagyok se szigorú, se tiltó szülő de próbálom következetesen nevelni, illetve most mind a terhesség mind a járvány miatt jobban figyelek rá. A férjem elégedett a neveléssel és én is, de ezek a megjegyzések napi szintűek már. A férjem amikor átmegy hozzájuk (mi kell a boltból stb) ezzel fogadják őt. Neki is rendkívül rosszul esik, de meg véd minket. Mi mindent megbeszélünk így mikor hazajön elmondja ezeket.

Hogy lehet ezt kizárni? Próbáljuk elengedni a fülünk mellett, de mióta ez a bezártság van rosszabb. Folyton ez a témájuk. Nem idősek és nem is az a tipikus nagyszülők, nem "szeretik" az unokát, mert rám hasonlít csak dicsekedni tudnak vele hogy ilyen meg olyan ügyes.

Én kezdek nagyon depis lenni ez miatt, biztosan a hormonok is, de őszintén szólva nem tudom mit tegyünk?


2020. ápr. 22. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk szerintem az is sokat segítene, ha a férjed nem szítaná a feszkót azzal, hogy minden szóról beszámol.

Ha ő lerendezte, leállítja őket minden alkalommal, miért kell még téged is felidegesíteni vele, pláne, ha már depizel tőle?

2020. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
nem idősek/életképtelenek, vagyis a következő beszólásnál nem kell férjednek átmenni egy ideig (és ki is kell jelenteni hogy ezért nem megy át), majd ők felnőtt módjára bevásárolnak maszkkal stb. Ha ezután megint kezdik megint nem megy át egy időre stb.
2020. ápr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Ha ennyire rosszul nevelték a férjedet, akkor mért mentél hozzá?

De annyiban tényleg rosszul nevelték, hogy pletykás lett. Hozza-viszi a híreket köztetek.

Mért ne mondhatna valamit az anya a fiának, úgy hogy az nem kerül vissza hozzád?

2020. ápr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A férjem akárhogy is nevelték jó ember ezért mentem hozzá mert mi ketten jól megvagyunk, csak a szülei okoznak nekünk gondot azzal, hogy nem tudnak minket békén hagyni.

Igazatok van egy időre lehet nem megy át, vagy nem naponta.

Azért mondja ek nekem, mert mindent megbeszéltünk eddig is, ez a tiszta. De ha nem mondja is látom rajta, hogy valami bántja.

2020. ápr. 22. 14:55
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Kár volt odaköltözni, előtte is laktatok valahol, biztosan jobb volt a nagyobb távolság. Elköltözésen nem gondolkoztok? Minél messzebbre? Fiatalok vagytok, nehogy már így kelljen leélni az életeteket.
2020. ápr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Hát én alapból úgy kezdtem volna, hogy biztos nem költözök a szomszédba. Már az ötlet is zavart volna.

Másrészt szerintem jogod van szépen megmondani, hogy megérted, hogy segíteni akarnak, de a ti gyerekeitek. Meghallgatjátok a tanácsokat(a tanácsokat, nem a lebaszást), de utána ti akarjátok eldönteni, hogy megfogadjátok-e vagy sem. Ha ezek után is folytatnák a baszogatást, akkor mindig szó nélkül kimennék onnan, és egy idő után leesne nekik.

Megértem, hogy idegesít, és nem akarsz rosszban sem lenni velük. De ezt meg kell beszélni, és ha hülyék hozzá, akkor rájuk kell hagyni, de te ettől még azt csináld amit jónak gondolsz a gyereknevelésben.

A férjed is csinálja ugyan ezt, és mondja meg, hogy ha nem tudnak más témát, akkor ő most elmegy és inkább ne is beszélgessenek.

Egy idő után megfogják tanulni, még ha megérteni nem is. Csak legyetek következetesek.

2020. ápr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Ha kritizál, meg kiosztja, mit hogyan, mikor csináljatok, kezdjétek el ti is kritizálni és leosztani ugyanúgy az ő dolgait (a ferjed egyedül is megteheti, ha nem vagy ott. Az első sokk után, mondjátok el, hogy mennyire zavar a viselkedése, tud-e estleg változtatni. Ha rosszul esett neki, mitket mondtatok, akkor képzelje el, hogy ő ugyanezt teszi veletek minden alkalommal. Ha felfogja rendben, ha megsértődik, legalább nem kell menni többet.
2020. ápr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen közel semelyik rokonhoz nem lehet költözni!
2020. ápr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
férjed állítsa le a szüleit
2020. ápr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Az ő befolyására vettétek meg a házat?
2020. ápr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!