Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az olyan emberek...

Mit gondoltok az olyan emberekről, akik folyton máshoz hasonlítgatnak titeket?

Figyelt kérdés
Számomra sértő, hogy folyton ilyen-olyan idegenekhez hasonlítgatnak az ismerőseim ahelyett, hogy megpróbálnának megismerni. Számomra felszínes a másik emberhez való hasonlítgatás.

2018. márc. 1. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem, ha másokkal méregetnek. “Pff te is ilyen vagy” - elítélnek, bélyegeznek, pedig nem is ismernek. Pár mondatból semmi nem derül ki. Nem értem, hogy az emberek fejében miért él olyan erősen. Nyilván nem akarják újra átélni a rossz tapasztalatokat, ezért húzzák rá másokra, vagy szimplán egy nem szimpatikus ismerősük ugrik be, és valami hasonlót vélnek benned felfedezni, már egyből támadnak. Arra nem gondol, hogy mennyi különbség lehet hasonló szemléletek, életmód, jellemvonások között, de egyszerűbb ha “jól elítéljük a parasztot”. Azt tanácsolom ne törődj velük, hidd el, értük nem kár.
2018. márc. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim is pontosan ugyanezt csinálják. Nem értem, miért nem képesek olyannak elfogadni, amilyen vagyok...
2018. márc. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Elég spéci lehetsz, ha folyton az ugrik be rólad az ismerőseidnek, hogy hasonlítgatnak másokhoz.


Semmi konkrétumot nem írtál, szóval nem tudjuk miről lehet szó...


De mondok én két példát:


1. Van egy viszonylag új kirándulós barátom. Annyira nem ismerem még, de abból, amiket mond, és ahogy viselkedik tökre emlékeztet valakire. Nagyon hasonlóan gondolkodik a két ember, és ami a korábbi ismerősömben rettentően zavaró tulajdonság, az egyre jobban és jobban megnyilvánul az újabb barátnál is... Mondjuk még egyszer sem mondtam neki, hogy xy-ra hasonlít, de a fejemben nagyon ott van. Annyit mondtam csak talán egyszer egy vicces szituban, hogy "ismerem a fajtádat", de nem említettem, hogy konkrétan valakire emlékeztet.

Viszont ha külsőben is hasonlítanának, akkor tuti megszólalnék, de talán ennek hála, nem jött még, hogy megszólaljak....


2. Amit viszont én szoktam megkapni, anyámtól: "pont olyan vagy, mint apád"!

Amikor valami bénaságot csinálok, vagy épp amikor valami zseniálisat, akkor szoktam ezt megkapni. Ismerem anyámat, szóval ez engem már nemigazán zavar...


3. Ja, van egy harmadik eset, amikor engem is vadidegenhez hasonlítottak. Egy csoporttársam többször megszólalt, hogy pont olyan a hangom, a kiejtésem, stb, mint a volt barátnőjének...

Nos... Engem nem zavart. Igaz nem tudtam ezzel mit kezdeni, mert nem ismerem a volt nőjét. És azt sem tudtam, hogy most őt inkább zavarja, hogy nekem ilyen a hangom, vagy inkább kellemes? Nem jöttem rá. :)


Szerintem túl sokat foglalkozol azzal, hogy ki mit mond.


Na, de írj példákat!

2018. márc. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Irányítani akar.
2018. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Manipulálni akar.
2018. márc. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem erről egy nagyon rossz élményem van:

a volt barátom mindig a volt barátnőihez hasonlított.. mert x-nek ilyen jó nagy cicije volt, y mindig hozott nekem ezt meg azt, megcsinálta nekem ezt és ezt... megölte ezzel és egyéb "apróságokkal" a kapcsolatot.

2018. márc. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%

#3 Szerintem teljesen természetes, ha valakit a családjához hasonlítgatnak, vagy szóvá teszik a nemzetiségét. Ezzel az ég világon semmi baj. A kérdésben már megvolt adva valamennyire konkrét példa, amelyben idegenekhez hasonlítgatták.


A kérdésre azt tudom mondani, semmi vagdalkozás nélkül, hogy felületesek a kapcsolataid ezekkel az emberekkel. Ha számít ez, akkor próbáljátok meg elmélyíteni.

Önmagában teljesen természetes az, hogy tévképzeteim vannak olyan emberekrõl, akiket nem ismerek, csak ilyen-olyan elsõ benyomás. Akkor baj, ha komolyabban foglalkoznék ezzel az elõítélettel, pletykálnék, terjeszteném a felszínes véleményt, túl komolyan véve azt.

Aki nem veszi komolyan, csak zárójelben volt egy feltételezése rólad, de nem ítélkezik különösebben, az nem baj. Neked sem kellene komolyan venned ez esetben.

2018. márc. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Könnyebb egy-egy élő példát felhozni, mint hosszan sorolni, hogy miért vagy rettentően idegesítő.
2018. márc. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!