Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha anyósom velünk lakik...

Ha anyósom velünk lakik beleszólhat a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
A párommal 1 éve lakunk együtt és van egy nem közös 5 éves kislánya a páromnak. Azt is tudni kell hogy ez a párom saját háza, anyósom lakik nálunk és nem mi nála. Elveszítettem a munkahelyem es most hogy nincs ovi én vigyázok a csajszira ami teljesen oké. Anyósom viszont a gyereknevelésbe folyamatosan bele akar szólni. Pl ha rosszat csinál és kiszór valamit és kérem hogy szedjem össze anyósom ott terem hogy szedjem össze én mert szegény kislány had játszon. Én persze nem szedem össze hanem akkor általában otthagyom és ha az apja hazajön ő lekiabálja anyósom és a kislánnyal felszedeti amit kiszórt. Vagy van hogy hisztiből csapkodja erősen a villanykapcsolót és ha nem fejezi be rá szoktam csapni a kezére mire anyósom elkezdi sajnálni hogy szegényke. Mostanában a csajszika eléggé flegma és ha pl enni kér csak számonkér minket hogy hol a vacsora vagy hisztizik ha akar valamit de nem beszél csak nyafog meg csapkolódik és szeretnénk tanítani arra hogy ez helyett mondja azt hogy szeretnék vagy kérem. Anyósom akkor is jön és mondja hogy ugyan fejezzük már ezt be hát nem látjuk hogy ez jó a gyereknek?Párommal már beszéltünk vele erről de akkoris nem bírja ki hogy ne szóljon bele. Valakinek valami tippe?
2020. ápr. 30. 16:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem haszonélvezet, hanem a párom vett saját pénzéből házat és anyósomat oda fogadta hogy ne legyen egyedül mert meghalt a férje és eladta a házát és a pénzt elosztotta a gyerekei közt. De magához a házhoz ahol mi lakunk se jogilag se máshogy semmi köze. A férje hagyatékát, a ház árát mit eladott mindkét fiának elfelezte úgyhogy attól hogy itt lakik nincs több beleszólása a dolgokba szerintem mert akkor a másik fiával is így viselkedne, de nem teszi. Igaz ott már nagyok a gyerekek.
2020. máj. 1. 22:27
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

Bocs, nem a témához tartozik, és köszi, hogy válaszoltál a kérdésemre, de ez a házeladás, és a pénz elosztása a fiai közt elég nagy butaság volt anyósod részéről. Most ki van szolgáltatva, hallgass a neve, és gondolom, majd később az is el fog hangozni, hogy ha nem tetszik ez vagy az, akár el is lehet menni. Aztán kénytelen lesz mindent benyelni azoktól, meg azok hozzátartozóitól, akiknek odaadta a pénzét. Ezt rosszul csinálta, és nem is fogadtam volna el anyámtól, de gondolom a pénz kellett a házhoz vagy bármihez.

Ne érts félre, nem értek egyet az anyósod nevelési elveivel. Rászólni, ha rosszat tesz, vagy elmondani, hogy hogy kell szépen viselkedni, nehogy már egy nagyi ne tehesse meg, de az apa nevelése ellen szólni, az ellen nevelni nincs joga.

2020. máj. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
35%
Hol az anyukàja a kislànynak?Miért veletek él?
2020. máj. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem ne legyél ennyire lelkiismeretes. Szép hogy nevelni akarod, veled értek egyet...DE nem a te gyereked.


Ők is így vannak vele tuti, nem te vagy az anyja, nincs jogod nevelni.

Hagyd szépen rájuk ha ilyenek, neveljék akkor ők.

Ha erősködst csak neked lesz rosszabb, az anyósod úgyis ellened fordítja a gyereket. Megkeserítik majd az életed.

2020. máj. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Akkor ha rám van hagyva a gyerek hagyjam hogy verje szét a házat? Mert anyósom tvzik a szobájába és csak akkor mozdul onnan ki ha hallja hog leszidom valamiért a kislányt. Az apukája is leszidja ezekért a dolgokért és anyósom neki is nyafog csak ő visszaszól neki de én nem akarok cirkuszolni vele
2020. máj. 5. 06:59
 16/21 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező..miért nàlatok van a kicsi?Egy 5éves gyerek ritkàn kerül az apàhoz.Van anyukāja?
2020. máj. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Van neki de nem dolgozik és olyanok nála a körülmények ami nem egy gyereknek való
2020. máj. 6. 11:42
 18/21 anonim ***** válasza:
64%

Melletted állok kérdező. Egy óvodáskorú gyermek magától nem fogja megtanulni a helyes viselkedést. Valakinek nevelni is kell, főleg ha nálatok él a gyermek és nem az anyjánál. Gondoltam, hogy nem egyből agyon vágod a gyereket, hanem csak "meglegyinted" a kezét, ha nagyon erőszakos, akaratos a gyerek sajnos néha kell ilyen fegyelmi módszer, bármi is a mai "divat".

Mivel az anyósod a vérszerinti mamája nem nézi jó szemmel, hogy "bünteted" az unokáját, ő meg úgy van vele, hogy nem az ő gyereke, nevelje a szülője, de akkkr ő se, mert hát szegény gyerek... Nyílván nem tartjátok terrorban és csak akkor nevelitek, mikor tényleg kell. Beszélj a pároddal, hogy tegyen valamit az anyjával, mert az sem mehet, hogy a gyereknek hagyunk mindent. Következőleg mi lesz, füttyentve szól nektek? És igen, egy ekkora gyermek el tud maga után pakolni, ismernie kell a szép szavakat.

2020. máj. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
73%

Azért ez nem ilyen egyszerű, hogy ő gyereke, nem ő gyereke. Ha a kérdezőre van rábízva a kislány (nem pedig a mamára), akkor a fegyelmezés is az ő dolga. És a mostanában divatos hiedelmekkel ellentétben nem, nem lesz lelki sérült a gyerekből amiatt, hogy párszor rácsapnak a kezére. Tudom, mert benne vagyok, a 4 éves fiamnál is próbálkozhatok újabban akármivel, szólhatok 50x, kérhetem szépen, csúnyán, érvelhetek logikusan, kilátásba helyezhetek bármilyen büntit, tök mindegy, akkor is csinálja tovább, amit nem kéne (vagy épp nem csinálja, amit kéne). Nyilván nem megoldás az, hogy ütni-verni kell, de speciel a kezére már nekem is rá kellett csapnom egyszer, amikor annyira nem tudott visszavenni magából.


Ha a gyerek apja egyetért a kérdezővel a nevelést-fegyelmezést illetően, akkor anyósnak márpedig nincs beleszólási joga, pláne más házában. Szerintem.

2020. máj. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
41%
Ennek az egésznek az elszenvedője egyedül a gyermek. Laktok négyen, ebből hárman próbáljátok nevelni őt a saját módszereitek alapján. Ebből csak az fog kisülni, hogy a gyerek szépen lassan kitapasztalja, hogy kit tud jobban irányítani, ki az, aki a legtöbbet elnézi neki és mindig ahhoz fog rohanni panaszkodni. Nem sok kell hozzá, hogy te legyél a gonosz mostoha.
2020. máj. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!