Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom nem hajlandó törölni a...

Apósom nem hajlandó törölni a gyerekünk fotóit a fb-ról, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Már amikor megszületett, mindenkinek szóltunk, hogy nem szeretnénk teleszórni a gyerek fotóival a facebook-ot, és ezt ők is vegyék figyelembe.

Nem ellenzem teljesen, ha posztolva van a gyerekről, szerintem teljesen korrekt szabályokat állítottunk fel, az én családom egyetért vele, és be is tartják.

- Nem kerülhet ki róla kép, amit mi nem láttunk, és nem adtuk rá áldásunkat.

- Azokat a képeket, amiket mi posztolunk, természetesen megoszthatják

- Azokat, amiket csak üzenetben küldünk a szűk családnak, azokat ne osszák meg, mert lehet túl intim, vagy nem a fb-ra való, kérdezzék meg, ha ki akarják tenni.

- Nem kerülhet ki róla semmilyen körülmények között olyan kép, ami kínosan érintheti esetleg később, vagy túl intim ( pelenkázós, kakis, hisztizős, bilizős....stb)

- Nem kerülhet ki róla olyan kép, amikor nincs rajta teljes ruházat.



Na, az én családom, illetve férjem testvére és párja érti is ezt, anyósom is, após viszont direkt ellenünk megy szerintem, mert folyton posztol, mire észreveszem, hogy kikerült fotó, már beindult a lájkparádé.

Legutóbb olyan kertibulis fotókat tett ki, ahol a 4 éves kislányom a kis medencében pancsol, egy pici fürdőbugyiban. Hiába kérjük, veszekszünk, nem törli le őket, ráadásul nyilvánosba teszi ki. Mint kiderült, az undorító kocsmatöltelék haverjainak is küldözgeti tovább messengeren azokat a fotókat, amiket ő készített, bilin ülve, egy szál semmiben, ordítós, kakis...stb.



Mit lehet ilyen esetben tenni, lehet írni a fb-nak?

Vagy valahogy hivatalosan leszedetni ezeket?



2020. máj. 13. 08:27
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem te egy kicsit valóban túlzásba viszed ezt, azért nem Princess Charlotte a gyereked, gondolom... Röhej, hogy szabályrendszert állítottál fel a képekre vonatkozóan, mintha valami törvényt hoztál volna.


Ugyanakkor abban meg igazad van, hogy ne tegyenek ki intim/kínos, stb. képeket a gyerekről. Ez szerintem egy általános és nagyon komoly igazság mindenkivel szemben és minden gyerekre vonatkozóan.


A megoldás: senkinek nem küldesz és sehova nem teszel fel olyan képet, ami nem felel meg a kritérium-rendszernek, és ezért más nem tehet közzé. Ha csak egy mérce van, amire mindenkire (rád is!) ugyanúgy vonatkozik, akkor egész egyszerűen semmilyen olyan kép nem fog közkézen forogni, amit ne lehetne akár nagypapa facebookján is megosztani. És akkor neked sem kell ezen idegeskedned, és valamiféle börtönőrként állandóan felügyelned, nevetségessé téve magad közben.


win-win. Minden olyan kép, ami nem közzétételre való, maradjon a saját gépeden/telefonodon, aztán - ha nagyon muszáj, bár nem tudom, minek - onnan mutasd meg annak, akinek akarod.

2020. máj. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos még mindig vannak olyanok akik képtelenek felfogni, hogy az internet nem játszótér. A most felnövő generációknak azzal a digitális lábnyommal kell együtt élniük amit még akkor kezdenek el összehordani a rokonok amikor még az illető nem is rendelkezhet a saját képmásáról. Abba bele sem gondolnak, hogy egy pisis-kakis kép, amin ők jókat vidulnak a gyerkőc kamasz- és felnőttkorában mennyi kellemetlenséget okozhat. Az internet nem felejt. Amit felraksz az fenn is marad. Aki ezt nem képes felfogni kicsit gondolkodjon el azon, hogy egy amúgy is sérülékeny kamasznak mennyit árthat a haverjai körében terjengő kakis kép. Mert a nagypapi viccesnek találta anno az osztálytársak meg szintén. Csak ők arra használják, hogy megalázzák az illetőt. Felnőttként meg amikor pl ismerkedik biztosan nem örül majd neki, ha a profilképe mellett megjelenik egy-két gyerekkori bepisilős kép is.

Nem tudjuk mennyit fejlődik majd a technika. Sokan a jelenlegi helyzethez sem tudnak alkalmazkodni. Hogy alkalmazkodnak ahhoz amit még nem is látnak?

Én leszedetném a Facebookkal ha ő nem képes rá.

2020. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

Nem tudom, feltunt e, hogy írtam a papa készíti az ilyen képeket, főleg mikor mi nem látjuk.


Mivel 3 órányi útra lakunk tőlük, igénylik, hogy küldjünk sok fotót videót, de képes kitapétazni az egész fbot velük, érdekes, szüleim értik, mi a különbség a nyilvánosság és a családi bensőséges tartalom között.

2020. máj. 13. 09:48
 14/43 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem teljesen jogos a felháborodásod.

Anyum nagy facebookos, kamaszkoromban rólam is állandóan posztolni akart. Mielőtt megszületett a kisfiam mondtam neki hogy csak akkor tehet ki képet róla ha rábólintok. Szerencsére megértette. Mondjuk mindenkinek mutogatja a képeket amiket küldök neki, de így legalább mások nem tudnak vele vissza élni.

Nem rég az egyik kismamás csoportban volt egy kép vissza éléses eset. Egy csaj tett ki egy képet egy kislányról. Azzal a szöveggel posztolta hogy ma van a szülinapja a kislányának, és nagyon boldog mert kistesója lesz. Másnap a képen szereplő kislány igazi anyukája posztolt. Évek óta ismerőse volt ez a csaj, még valami sorozat rajongó csoportból ismerték egymást. Leszedte az anyuka oldaláról azt az egy képet ami fent volt a kislányról, és több csoportban is like vadászkodni kezdett vele.

Persze ez enyhébb mintha pedofilokhoz került volna, de nagyon nem örülnék hasonlónak a saját gyerekemmel kapcsolatban.

Én sem posztolok róla sokat, és nem azért mert nem vagyok rá büszke, hanem azért mert tudom hogy olyan is láthatná akinek nem muatnám meg. Egy hónapos, egy képem van róla fent facebookon és kettő instagrammon, persze idővel lesz majd több is, de nagyon megválogatom hogy milyen.

2020. máj. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes egy ember az apósod...gondolom jó kis proli, aki direkt nem akarja érteni, amit mondanak neki. Úgy van, ahogy itt jópáran írták, pláne a facebookon, zéró magánszféra.


"- Azokat, amiket csak üzenetben küldünk a szűk családnak, azokat ne osszák meg, mert lehet túl intim..."


Ha tudod, hogy az apósod a tiltásod ellenére kiteszi, akkor ilyen "intim" képeket MINEK osztasz meg, akár a "szűk családdal", jelentsen az bármit nálatok? Ha már ilyen képeket készítesz, az rád és a párodra tartozik, kész.

2020. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Van egy messenger családi csoport, ide teszünk fel fotókat, a távolság miatt nincs olyan sűrű találkozó. Ebben benne vannak az én és a férjem szülei és testvérek is. Pl mikor már ügyesen szaladt, akkor megmutattuk így, elvégre unokájuk, de ezt fbra nem tettük ki. 8 fő van benne aposon es rajtunk kívül, szülők és tesók, és mindenki érti, hogy ez nem nyilvánosba megy, de azért, hogy lássák, mi van velünk meg a gyerkoccel, küldünk képeket vagy videot. Apos kizarasa lenne az egyedüli megoldás, de már az itteni képekkel nincs is nagy gond, mert már nem merünk kitenni semmi olyasmit, amit ne lathatna más, viszont ha megyünk hozzájuk, ő is fotoz, sutyiban, és ezekkel tényleg akkor szembesülunk, mikor mar kitette fbra. Már többször beszéltünk vele, anyós is, de direkt szembemegy.
2020. máj. 13. 10:26
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondtam szüleimnek, hogy egymilliárd képet is csinálhatnak az unokáról, és nyugodtan lehet emlék, de a fbra egy db kép sem kerülhet fel, mert nem tudjuk, hogy a gyerek később akar e majd magáról bármit viszont látni vagy sem. Ha barátoknak akarja mutatni, azt lehet telefonról is. Ő nem egy új Ferrari, hanem egy ember. Én is gyűlölöm ha bárki felrak rólam képet, akkor is ha normális fotó, egyszerűen nem szeretem. Undorítónak tartom, hogy a mai gyerekek úgy vannak kezelve, mint a legújabb cuki állatka, aki a lájkokért nyugodtan ki lehetnek szolgáltatva a nagyvilágnak.


Facebooknak jelentheted, mert kiskorú és azt szigorúan veszik. Amúgy nem engedném oda többet a gyereket, ha ezt nem érti meg.

2020. máj. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
15%

Én csak azt nem értem, miért kakis-pisis képeket küldözgettek facebook-on? Főleg ha tudjátok, úgyis kiteszi...

Akkor csináljatok egy csopit nélküle is, oda mehetnek az “extra” tartalmak...

2020. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim válasza:
96%
Hát, a papa kissé bogaras... egy kicsit nagyon! Azt hiszem, egy idő után emelt hangon magyaráznám el neki, hány 8 kalács!
2020. máj. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
94%

"csak büszke az unokájára" de ez mire érv, vagy hogy gondoljátok? Az én szüleim is majd' kicsattannak a büszkeségtől, de nem osztanak meg fotót, főleg nem nyilvánosan, hanem megmutatják a képet a telefonon vagy laptopon, akinek kell. Nehogy már csak úgy lehessen büszke, hogy elárasztja gyerekképekkel az internetet.

Ezen kívül az én szüleim például énrám is ugyanolyan büszkék, hogy szülő lettem, és ez többek között abban is megnyilvánul, hogy mindent, amit kérek, tiszteletben tartanak.

2020. máj. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!