Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom nem hajlandó törölni a...

Apósom nem hajlandó törölni a gyerekünk fotóit a fb-ról, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Már amikor megszületett, mindenkinek szóltunk, hogy nem szeretnénk teleszórni a gyerek fotóival a facebook-ot, és ezt ők is vegyék figyelembe.

Nem ellenzem teljesen, ha posztolva van a gyerekről, szerintem teljesen korrekt szabályokat állítottunk fel, az én családom egyetért vele, és be is tartják.

- Nem kerülhet ki róla kép, amit mi nem láttunk, és nem adtuk rá áldásunkat.

- Azokat a képeket, amiket mi posztolunk, természetesen megoszthatják

- Azokat, amiket csak üzenetben küldünk a szűk családnak, azokat ne osszák meg, mert lehet túl intim, vagy nem a fb-ra való, kérdezzék meg, ha ki akarják tenni.

- Nem kerülhet ki róla semmilyen körülmények között olyan kép, ami kínosan érintheti esetleg később, vagy túl intim ( pelenkázós, kakis, hisztizős, bilizős....stb)

- Nem kerülhet ki róla olyan kép, amikor nincs rajta teljes ruházat.



Na, az én családom, illetve férjem testvére és párja érti is ezt, anyósom is, após viszont direkt ellenünk megy szerintem, mert folyton posztol, mire észreveszem, hogy kikerült fotó, már beindult a lájkparádé.

Legutóbb olyan kertibulis fotókat tett ki, ahol a 4 éves kislányom a kis medencében pancsol, egy pici fürdőbugyiban. Hiába kérjük, veszekszünk, nem törli le őket, ráadásul nyilvánosba teszi ki. Mint kiderült, az undorító kocsmatöltelék haverjainak is küldözgeti tovább messengeren azokat a fotókat, amiket ő készített, bilin ülve, egy szál semmiben, ordítós, kakis...stb.



Mit lehet ilyen esetben tenni, lehet írni a fb-nak?

Vagy valahogy hivatalosan leszedetni ezeket?



2020. máj. 13. 08:27
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%
Fel sem fogják nagyon sokan, hogy milyen hely a net, mennyi beteg ember van, hogyan lehet visszaélni az adatokkal, képekkel. Én szélsőséges vagyok, drasztikus módszerhez folyamodnék. Senkinek semmilyen kép, köszönjék a papának és rendezzék le vele. Ha egymagad nem bírsz vele, lehet a többieknek lesz rá hatásuk. Viszont küldenék a papának ilyen témájú cikkeket, hogy megvilágosodjon kicsit, hogy mit tesz akkor, amikor rátok meg az unokára is tojik, mert, ha feketén/fehéren nézzük, azt csinálja.
2020. máj. 14. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

Errolna cikkrol te jutottal eszembe. Igenis, nem kell szo nelkul hagyni, a gyereknek is vannak szemelyi jogai amit vedeni kell.


[link]

2020. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
100%
2020. máj. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!