Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom nem hajlandó törölni a...

Apósom nem hajlandó törölni a gyerekünk fotóit a fb-ról, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Már amikor megszületett, mindenkinek szóltunk, hogy nem szeretnénk teleszórni a gyerek fotóival a facebook-ot, és ezt ők is vegyék figyelembe.

Nem ellenzem teljesen, ha posztolva van a gyerekről, szerintem teljesen korrekt szabályokat állítottunk fel, az én családom egyetért vele, és be is tartják.

- Nem kerülhet ki róla kép, amit mi nem láttunk, és nem adtuk rá áldásunkat.

- Azokat a képeket, amiket mi posztolunk, természetesen megoszthatják

- Azokat, amiket csak üzenetben küldünk a szűk családnak, azokat ne osszák meg, mert lehet túl intim, vagy nem a fb-ra való, kérdezzék meg, ha ki akarják tenni.

- Nem kerülhet ki róla semmilyen körülmények között olyan kép, ami kínosan érintheti esetleg később, vagy túl intim ( pelenkázós, kakis, hisztizős, bilizős....stb)

- Nem kerülhet ki róla olyan kép, amikor nincs rajta teljes ruházat.



Na, az én családom, illetve férjem testvére és párja érti is ezt, anyósom is, após viszont direkt ellenünk megy szerintem, mert folyton posztol, mire észreveszem, hogy kikerült fotó, már beindult a lájkparádé.

Legutóbb olyan kertibulis fotókat tett ki, ahol a 4 éves kislányom a kis medencében pancsol, egy pici fürdőbugyiban. Hiába kérjük, veszekszünk, nem törli le őket, ráadásul nyilvánosba teszi ki. Mint kiderült, az undorító kocsmatöltelék haverjainak is küldözgeti tovább messengeren azokat a fotókat, amiket ő készített, bilin ülve, egy szál semmiben, ordítós, kakis...stb.



Mit lehet ilyen esetben tenni, lehet írni a fb-nak?

Vagy valahogy hivatalosan leszedetni ezeket?



2020. máj. 13. 08:27
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
9%

A kakilós képekkel egyetértek, csak azt nem értem kinek van egyáltalán kedve lefotózni olyat, viszont a fűrdőkádas kisgatyós képpel mi bajotok van?

Ti ilyen szuperprűd elit család vagytok?

2020. máj. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
94%

Miért engeded, hogy egyedül legyen a gyerekeddel, ha tudod, hogy ilyen képeket is készít?


Mi is lefektettük azt a szabályt, hogy senkiről, de még rólunk felnőttekről se posztoljanak olyan képet, amit nem beszéltünk meg. De ez már alap, nem is kéne megbeszélni.

Anyámnak szoktam olyan képeket is küldeni a gyerekekről, ami "viccesebb". Maszatos fej, vagy itthon egy szál bugyiban, összefirkálva stb.

De azokat tudja, hogy neki küldöm, nem publikus.

Ettől függetlenül, ha az ismerősöknek küld képet, előtte elküldi nekem, hogy ezeket szeretné.

De nem kell sok ész, hogy az ember tudja, ez nem olyan, mint a fotóalbum, amit egyszer megnézett a rokon vagy barát és ennyi. Régen sem adták oda a negatívokat a rokonoknak, max. 1-2 kiválasztott képet előhívtak nekik is.


Jelentsd a facebookon a képeket és ne hagyd magára a gyerekedet a nagypapával.

2020. máj. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
95%

Ameddig nem érti meg, addig nem engedném a gyerek közelébe. Ha a Te kérésedet semmibe veszi, akkor meg is érdemli.


A képeket jelentsd fakebookon, és mondd el neki, hogy csak akkor mehet újra a gyerek közelébe ha az összes képet letörölte.


Meg amúgy be lehet állítani, hogy a posztokat csak az ismerősök lássák. Ezt szerintem minden ember megteszi 50 iq felett.


Több dolog miatt is undorító amit csinál. Először is később nevetséges lesz a képek miatt (ezért jó ha csak az ismerősök látják a posztokat, valamint le lehet tiltani, hogy Google kereséssel feldobja a facebook profilt), meg szerintem ha ignorálja a kéréseidet, azon látszik, hogy nem érdekli, amiket mondasz. Vagy betartja a játékszabályokat, vagy nem fotózkodik.

2020. máj. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
96%
Mondanám neki, hogy ha nem szedi le a képeket, akkor megy egy feljelentés is felé. A családi csoportból ki lenne rakva, és nincs fotóküldözgetés. Ha a szép szóbol nem ért, akkor ebből majd fog.
2020. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

"Én csak azt nem értem, miért kakis-pisis képeket küldözgettek facebook-on? Főleg ha tudjátok, úgyis kiteszi..."


már számtalanszor leírtam, hogy nem mi készítjük ezeket a képeket, hanem a papa.


A privátban küldött fotók sem ilyenek, normálisak, de pl nem szeretném posztolni, mert:

- eleve nem akarom, hogy a fb a gyerek fotóival legyen tele

- mi kb 3-4 havonta posztolunk pl egy kirándulás, állatkert, ünnep kapcsán

- ezek belső nézegetésre szánt képek, amiket mindenki ért, kivéve a papa

- a papa direkt csinálja már ezt szerintünk, hogy ellenkezzen, vagy nem tudom, de már 1000x elmagyaráztuk neki, és mégis folytatja

- mobillal hidd el, lehet észrevétlenül fotózni, mert ahelyett, hogy azt lesném, mit csinál a papa éppen, pl a síró lányomat próbálom vigasztalni, aki elesett, vagy bármi

- azt nagyon drasztikusnak találom, hogy ne legyen náluk így az unoka, mert már 4 éves, lassan 5, és a nagy távolság miatt inkább hétvégézni, hosszú hétvégézni megyünk hozzájuk, egy rövid látogatás esélytelen, viszont nekünk is kell néha pl aludni :) volt, mikor a papa úgy fotózta, hogy a lányom felkelt már 6kor, önállóan kiment, a papa is fent volt, és mi még nem ébredtünk fel, egy majdnem 5 éves gyerek azért már ki tud osonni csendben, hidd el!


"csak büszke az unokájára" - szerintem sem érv ez, lehet büszke, de nem kellene kínos fotókkal telepakolni a netet, sőt!


azért csináltuk a privi csoportot, hogy azért lássák is az unokát, ha már messze lakunk, de mivel mi tényleg ritkán posztolunk, így nem akartuk, hogy csak azokat nézhessék meg, évi 3x kb 2 képet. De lehet ki kell zárni a papát így :/

2020. máj. 13. 11:50
 26/43 A kérdező kommentje:

"viszont a fűrdőkádas kisgatyós képpel mi bajotok van?


Ti ilyen szuperprűd elit család vagytok?"


egyáltalán nem vagyunk prűd elit család, de a strandra se viszem úgy, hogy csak egy kis bugyi van rajta, ott is fürdőruha vagy kis bikini, képeket se szeretném, hogy kikerüljenek így róla. Főleg, hogy a papa nyilvánosan tesz ki mindent.


Egyrészt sok a beteg állat, nem lehet tudni, hová keveredik egy fotó, másrészt esetleg 5-10 év múlva nem akarom, hogy a lányom emiatt rosszul érezze magát, mert esetleg visszaélnek vele az iskolában, vagy csak szégyelni fogja magát miattuk.

2020. máj. 13. 11:55
 27/43 anonim ***** válasza:
94%
Vegso esetben, mint az anya, minden posztolt kep ala odairnek, hogy papus, szamtalanszor megerketelek, kerlek ne posztolj a tudtom nelkulkepeket a lanOmrol. Kerlek tarts tiszteletben a keresem. Ezt nyilvanosan kep ala. 4.-5. alkalommal szerintem mar neki lesz kinos az ismerosei elott, mert hidd el meg van mindenkinek a velemenye egy olyan emberrol aki mas gyerekenek keeit posztolja, szova is fogjak tenni neki, es kinos lesz neki. En tuti ezt tennem addig, amig be nem fejezi. Persze szepen intelligensen irnek, ne en jojjek ki rosszul. Ha meg mas odakommentel hogy jaaaj hisz nincs ebben semmi, arra ne reagalj, te megmindtad amit megmondtal, nem kell ismetelned magad es magyarazkodnod.
2020. máj. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
96%
Jaj es persze jelentenem is a kepeket mellesleg, ahogy elottem irtak.
2020. máj. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
11%

Áruld el, az első alkalom után miért küldtél nekik olyan fotót, ami ilyen helyzetbe hozhat téged és a gyereket???

Vagy miért engeded, hogy ők fotózzák, ha esetleg nem te küldted a képet?

2020. máj. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
93%

Papushoz mama nem tartozik, aki érti a kérést? Mert őt lehetne még bevonni, hogy beszéljen a fejével.

Ha ez sem hat, én drasztikus lennék: tiltanám a családi csoportból, hátha akkor felfogja. Vagy ha ez sem, akár közölném vele, hogy látogatni akkor megyünk, ha a telefon az érkezésünk után zárt fiókban landol, és elő sem veszi, amíg ott vagyunk. Vagyis fizikailag korlátoznám, hogy ne tudjon képeket készíteni, ha nem fogja fel, hol van a határ.

2020. máj. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!