Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Másnak is bűntudata van ,...

Másnak is bűntudata van , amikor nincs kedve a kötelező ebédekhez?

Figyelt kérdés

Rosszul érzem magam emiatt, hiszen örülnöm kellene és mosolyogni, és azt mondani perze de jó menjünk, de szinte meg kell erőszakolni magam ma is , hogy elmenjek ebédelni, mert annyira nincs kedvem.

Minden hétvégére kitalálnak valami programot.

Mostanában nem mentem haza a saját családomhoz a vírus miatt, de amúgy minden vasárnap haza szoktam menni, viszont amikor nem megyek akkor mindig hozzájuk kell menni.

Bűntudatom van, hogy miért nem tudok örülni a programoknak , de mégis azt érzem, hogy nekem ők nem családom, és nincs kedvem.

Ne értsetek félre, nekem nincs velük semmi bajom, nagyon aranyosak , kedvelem őket, de ezek a kötelező programok, főleg a hosszabb programok nekem csak nyűg. Ma is szabályosan úgy érzem, hogy megerőszakolom magam, hogy menni kell , ráadásul migrénnek keltem , hányingerem van , tényleg nincs kedvem most órákig kocsikázni, meg ebédelgetni, ücsörögni.

A héten egyszer már ebédeltünk együtt és ráadásul akkor én mondtam a páromnak, hogy szóljunk nekik, üljünk be valahova enni , biztos örülnének, szóval nem velük van a bajom, hanem ezzel a kötelező jelleggel.

Hogy kezeljem ezt a folytonos bűntudatot?

Vagy mit csináljak?

Hosszú távon az sem megoldás , ha állandóan erőszakot veszek magamon és elmegyek szó nélkül mindenhova.

Más hogy kezeli?

Amúgy az ilyen gyors ebédekkel nincs bajom, csak amikor ilyen több órás program van.

A saját családommal is heti egyszer találkozok másfél órára, hiszen maga az utazás is 2-3 óra, ezért főleg idegesít , hogy az ő családjával több időt töltök mint az enyémmel...:S



2020. máj. 24. 10:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Kiért is kellene? De nem is megyek, ne talàljon ki nekem senki programot a megkérdezésem nélkül
2020. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

El kéne jutni arra a pontra, hogy ti már önálló család vagytok és kettesben is lehetnétek;)

Amúgy sem értelek titeket, ezek szerint nincs egyetlen hétvégétek sem, amikor kettesben pihentek???

2020. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Minek kell heti többször együtt ebédelni ,ha egyszer felnőtt emberek vagytok ? Nekem sem tetszene.
2020. máj. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Lorelai-nak sem volt bűntudata.
2020. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Nekem szülőként sem lenne kedvem, sem energiám minden hétvégén több órás ebédeket szervezni. Meg kell mondani, hogy saját életetek is van.
2020. máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

hát..általában az esetek 90%-ban ugye én is minden vasárnap hazalátogatok és a párom is. Én igénylem a heti egy találkát, de ne értsetek félre, engem tényleg nem zavar az sem ha az ő családjával összefutunk többször a héten picit, kis időre, engem ezek a több órás programok idegesítenek, főleg hogy szinte kötelező a jellege. Néha ő is eljön velem amúgy az én családomhoz, de mivel az ő családjával eleve többet találkozunk, ezért én el is várom, hogy néha ő is eljöjjön velem.

Már arra is gondoltam, hogy egyetlen megoldás lenne talán ami jó lenne, ha különválasztanánk ezt az egészet, és felőlem ő mehet mindig mindenhova, az az ő döntése , de esetleg én kihagyom, ha nincs kedvem.

Így talán lehetne egyensúly.

Nekem nem gond ha ő megy, én elvagyok itthon egyedül.

De akkor azt gondolják, hogy nem szeretem őket, pedig ez nem igaz, csak egyszerűen nem igénylem ezeket a kötelző programokat.

Akkor talán a lelkiismeretfurdalás is elmúlna, hiszen akkor nem lennék ideges, hogy megint menni kell, hanem azt mondanám a páromank, hogy persze menj csak én meg itthon maradnék.

Amúgy pl most hogy volt ez a karantén , szabályosan kellemesek voltak a hétvégék. Sokat sütöttem , főztem hiszen eddig nem nagyon volt lehetőségem a hétvégén , mivel mindig más főzött.

Meg tényleg a legjobban a bűntudat zavar, hogy miért nem tudok örülni, de egyszerűen nem érzem a párom családját a sajátomnak és szabályosan zavar , hogy az ő a saját családommal kevesebbet találkozok mint az ő családjával....

2020. máj. 24. 11:19
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Én soha nem megyek anyósomhoz. Nincs bűntudatom, legyen neki azért, amit művelt, hogy így alakuljon.
2020. máj. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
sajnálom utolsó... nekem viszont tényleg nincs bajom anyóssal se meg senkivel, kedvelem őket, és van amikor még tényleg én mondom, hogy szóljunk nekik, köszönjünk be nekik, nekem csak tényleg a kötelező jelleggel van gondom.
2020. máj. 24. 11:29
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak, ha olyanhoz kellett menni, aki idegesítő. Ha jól érzem magam a térsaságában, megyek szívesen. Bár én utálok bárhol máshol enni, házon kívül, nagyon finnyás vagyok és láttam már "dolgokat"...

Mondjuk, közvetlen családban nyilván eszek. De rokonságbol már nem mindenkinél.

2020. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ezt velük megbeszélni? Akkor biztos nem lenne félreértés, ha nem mentek annyit.
2020. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!