Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kötelező vasárnapi ebéd -...

Kötelező vasárnapi ebéd - normális dolognak tartjátok?

Figyelt kérdés

Kedves Feleségek, kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Anyósom, akivel jó viszonyt ápolok, és egy tündér, ragaszkodik hozzá, hogy minden héten összegyűljön a nagycsalád nála egy közös ebédre. A férjem nagy örömmel is jár rendszeresen, én azonban túlzásnak tartom, és azt érzem, a férjem nem tudott leválni a szüleiről. Emellett mennek a mindennapos levelezések is köztük. A házasságunkba persze nem enged nekik a férjem semmiféle betekintést, ez így rendben is van. Én a felmenőimmel negyedévente, ha találkozom, nagyon szeretem őket, de megvan már az új családom. Nagyon feszít belül már ez a helyzet, emellett sértettséget és dühöt is érzek, én nem a szüleihez mentem feleségül, nem szeretném ilyen gyakorisággal tartani velük a kapcsolatot!!! Akárhányszor nem akarok menni, anyósom folyamatos levelekkel bombáz, hogy nekem is ott a helyem. És ha szerintem meg nem? Mit gondoltok, indokolt a felháborodottságom? Köszi a válaszokat, komolyan érdekel, én reagálom-e csak túl, másoknál mi a helyzet ezen a téren?



2015. jan. 28. 23:58
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%
Semmit nem tartok jónak,ami kötelező és kényszerből van.
2015. jan. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
91%
nemhinném, hogy sok család akadna, akik minden héten mennek anyuékhoz, v anyósékhoz, hogy az egyszem összes hétvégéjüket ezért lefeleznék..
2015. jan. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nagyon szép dolog, főként a mai világban, ahol már kiveszett a családi kötelékeket összetartó hagyományok jelentős része, van, ahol még csak nem is egy időben, egy asztalnál étkeznek a szülők és a gyermekek..sajnos.

Sajnálom, hogy ez számodra teher, de megértem. Nem jó, ha csupán megfelelés vágyából, kényszerből cselekszik az ember. Próbáld meg megbeszélni vele, hogy tiszteletben tartod a szokásait,az elgondolásait, azonban ő is fogadja el szeretetből, hogy te sajnos nem érzed ennek a szükségét, legalábbis nem minden héten, mert a fiával önálló családot alkottok, és meglehet, hogy egy-egy hétvégét inkább a saját elképzeléseiteknek megfelelően töltenétek. Attól még természetesen nem szakítjátok meg velük a kapcsolatot és te szereted és tiszteled őt, de próbáljon ő is tekintettel lenni rád és elfogadni.

Sok szerencsét!

2015. jan. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
96%

Az egyik exemnél volt hasonló.Minden vasárnap délelőtt elindultunk a kb. 30 km-re élő szüleihez, a tesójáék is jöttek. Ő az apjával beszélgetett az aktuális sporteseményekről, én húst paníroztam a női szakasszal, aztán maratoni ebéd 60 fogással. 4 éven keresztül, nem volt kivétel csak ha esetleg kirándulni voltunk.Sokat gondolkodtam rajta, hogyha esetleg összeházasodunk is ez lesz-e a vasárnapi program örök életemre? Nem csinálhatok vasárnap amit akarok?

Na végül az élet megoldotta mert szétmentünk. Most az anyósommal 2-3 hetente hétvégén találkozunk, telefonon beszélünk, de a lényeg hogy a találkozásoknak nincs kötelező jellege.

2015. jan. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
95%
Addig nincs baj a vasárnapi ebéddel, és a napi levelezésekkel amíg nem kötelező. Mi is sűrűn megyünk anyósomhoz, és mi is szinte minden nap telefonálunk, hogy minden rendben van-e. De nem kötelező, így szívesen csináljuk és megyünk.
2015. jan. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
51%

Na,ilyen baromságok miatt nem akarok soha családot.


Nekem ne ossza be senki az időmet.

2015. jan. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon szép az összetartó család, a közös étkezések, de ha már kötelező jelleggel ott kell lenni és nem lehet egy hosszú hétvégét, egy kirándulást, vagy csak egy pizsamás lustálkodást se betervezni vasárnapra, akkor biztos hogy nem bírnám.

Ha van gyerek, akkor nekünk előfordult, hogy vasárnapra szülinapi meghívása volt, fellépés, vagy csak szombaton zuhogott és vasárnap mentünk volna el akárhová.

2015. jan. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen utoljára kölökkoromban volt otthon :))


"ragaszkodik hozzá, hogy minden héten összegyűljön a nagycsalád nála egy közös ebédre"


Ha én egy ilyen famíliába csöppennék, hát nem is tudon mit csinálnék. Néha oké, de hogy minden héten?? Vagy azonnali balhék és elhidegülés, vagy sorban lelőnék mindenkit. Tudomásul kéne venni az öreglánynak, hogy nem 1890-ben egy mormon famíliban él. Az embereknek van szabadideje, igény, ötlete, kívánsága. Egy kierőltetett vasárnapi ebéd ilyen esetben gyakorlatilag megsemmisíti a vasárnapot, néhány órára csökkenit a hasznosítható szabadidőt.

Szóval ez számomra felodhatalan ellentét lenne.

2015. jan. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
87%

Ha kényszerből megy az nem normális. mi is, és a 3 testvérem is otthon vagyunk minden vasárnap, de mi szivesen gyűlünk össze és töltjük együtt a napot.

Ezt a pároddal kell megbeszélned! mindenképpen mond el neki, hogy ez neked túl sok. De lehet hogy ő szeretetből megy haza, nem pedig mert kötelező.

Csak azt a véleményem, hogy ezt a pároddal kellene megbeszélned.

2015. jan. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
93%

Én még csak lány vagyok,de nálunk is volt hasonló,ameddig nagyanyám végképp be nem látta,hogy ezt hetente nem bírja,hiszen öregszik.Akkor összegyűlt az anyai család,mi-anya,apa,én,unokatestvér,nagybácsi,nagynéni-,nagyfaterékat nem beleszámítva.Fú,de nem szerettem hallgatni a nagyszüleim panaszkodását és ész osztását,emellett otthon is ment a lelki terror,szóval hiányzott,mint egy aranyér.

A helyében(nem tudom,tegeződhetünk-e) megmondanám az anyósnak,hogy szereti őt és szívesen jár hozzá,de hetente ez sok,hiszen Önnek is már talán van családja és a mai világban örül az ember,ha azzal tud időt tölteni,nem,hogy még a tágabb családi körrel.


21/L

2015. jan. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!