Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom édesanyja egyre kibírhat...

Párom édesanyja egyre kibírhatatlanabb?

Figyelt kérdés

A kapcsolat elején nem volt teljesen ilyen, akkor is néha voltak furcsa beszólásai, de azt elengedtem a fülem mellett. Mióta össze költöztünk párommal mindenbe bele akar szólni. Albérletben lakunk, konkrétan mindent meg akar „variálni”. Pl, hogyan főzzek, mossak. Milyen mosószert hazsnáljak, mire költhetek. Megkérdezi mennyit keresek, páromnak majdhogynem teljesen el kell számolnia a fizetésével. (Ezt már nem teszi, itt mindig veszekedés és lelkiismeretfurdalás keltés van... ) Baja van a külsőnkkel. Igazából mindennel. De mindig apró oda-oda szúrással közli ezt. Pl .”Azért elég nagy darabok vagytok minketten, ezért kevés a hely a lakásban” Amikor párom mondta, hogy azért ez már tényleg sok, akkor megsértődött, hogy ő ilyen szabadszájú, és ezt fogadjuk el. Állandóan számon kér mire költök, mit veszek. Hozzáteszem anyagilag teljesen függetlenek vagyunk, többet is keresek mint párom.

Amikor átjön, mindig azzal kezdi , hogy miért ide vagy oda rakunk tárgyakat, hogy mosunk fel, miért nem így takarítunk, mert büdös van. (Nem volt büdös) Az utolsó felmosórongyig leszólta azt, ahogy és amivel takarítom a lakást. Ő akarta mindenáron berendezni a lakást. A hátam mögött hívogatja a tulajt, hogy milyen lelakott a lakás, mit cseréljenek ki.. Ezt a tulajdonos közölte velem, nem tudtam róla. Párom erről is szólt neki, és persze megsértődött mert ő jót akart...

Saját lakásra gyűjtünk, de rettegek mi lesz ha megveszzük. Plána ha lesz gyerek is.

Párom lelkileg is instabil, mindig bántják, állandóan beszólnak neki a külseje miatt, nem hagyják érvényesülni. Mindig azt mondják ha valamibe belekezd, hogy ő azt úgysem tudja, legyen ez szerelés vagy bármilyen projekt. Állandó megfelelési kényszer alakult ki nála, mindig boldogan felhívja a szüleit, ha valami sikerült, aztán persze ők jól leszólják valami más miatt ami kevésbé lett jó...

Gyomorideggel megyek át hozzájuk, és előre készülök, hogy jó pofát vágjak ahhoz, hogy ha beszól.

Eddig nem szóltam vissza, úgy voltam vele, majd párom elintézi. De egyre sértőbb, és nagyon mélyen „turkál” a pénztárcámban.

Páromnak állandóan ételt küld. De csak egy személyre. Ha főz valamit, ír egy üzenetet, hogy nem kell főznöm, ő majd küld neki kaját (Mintha én fényen élnék).

Mit lehet ezzel kezdeni? Ha kedvesen mondjuk, hogy már sok, akkor megsértődik, hogy ő csak jót akar. El vagyok keseredve. Párom mellettem áll, és látom ,hogy ezek neki is rosszul esnek.



2020. jún. 19. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyen anyák csak szülőként érzik a saját jelentőségüket, a gyerek függetlenedésével feleslegesnek tartanák magukat. Minden önállósodási kísérletet árulásként élnek meg, ezért felnőtt gyereküket is irányítják. Alattomosan manipulálnak, aggódásnak és szeretetnek hazudják az érzelmi zsarolást, hogy az legyen, amit ők akarnak.
2020. jún. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon határozottnak kell lenni vele kapcsolatban. Ugyanis vedd figyelembe, hogy egy szülőnek is nehéz lelkileg a gyereke leválása róla.
2020. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon messze vegyetek tole lakast. Ez az egyetlen jarhato ut. De meg lehet ugyis tonkretesz bennetek.
2020. jún. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mi van, ha megsértődik? Annál jobb.
2020. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Megszakítani vele minden kapcsolatot, akkor észhez tér (jobb esetben).
2020. jún. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Olyan messzire költözzetek a párod szüleitől, amennyire csak lehet! Csak így tudtok önállósodni, határozottan, felnőtt módon dönteni a saját életetekről.

Addig meg, ha kaját hoz, Tedd a fagyasztóba azzal,hogy együtt esztek és most fogsz főzni kettőtöknek. Esetleg átmész hozzájuk rendezkedni...

2020. jún. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Mi a p...csa köze van hozzá? Én a lányomék lakásában sem rendezkedek (szóban sem). Udvarias vagyok, amit lehet, megdicsérek, ha kérdez, és segítséget kér szóban, akkor elmagyarázom, különben kussolok. Nagyon ritkán megyek, inkább a fiatalok jönnek, és minden pillanat öröm, amikor itt vannak.
2020. jún. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szólj vissza / szólj be neki te. Elhiszem hogy kellemetlen. De ha ő megtette 100x, tedd meg te is 1x meglátod könnyebb lesz. Taoasztalatbóo mondom.

Amikor meg pl rákérdez mire költesz vagy mit vettél akkor csak annyit mondj hogy mindenki úgy osztja be a saját pénzét amire akarja, ha elszórni van kedved az utcán akkor azt fogod. Nem más szabja meg. Hidd el, utána soha az életbe nem fog szólni. :)

2020. jún. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 babyboom567 ***** válasza:
86%

Az a helyzet, hogy anyukám pont ilyen.És semmi sem segít, volt már szépen mondva, csúnyán mondva, volt hogy a férjem konkrétan elzavarta innen,mégsem fogja fel.Van érzelmi zsarolás is, ilyeneket mondd hogy hogy ő napokig nem alszik azért mert nekünk milyen régi bútoraink vannak(albérletben lakunk, minden a tulajé)

Régebben én is próbálkoztam, de rájöttem hogy anyámnak semmi sem lesz jó, szóval nem érdekel.

Mi másik városban élünk a tesómék is itt élnek, szerencsére ritkán jön, mondjuk ide hozzánk nem tud jönni amióta a férjem elzavarta, de ezt nem is bánom.

Megmondom őszintén sajnállak, 44 éves vagyok, ez egy állandó harc, bár én már jobban viselem.

Mindig mindenben a problémát keresi, mindig mindent megakar oldani, megakar változtatni olyanra amilyenre ő szeretné.Nem érti a nemet.

Meg ilyenekkel jön ,hogy mennyire sajnál minket a tesómmal, hogy milyen sz@r nyomorult életünk van, mert a testvérei gyerekeinek meg milyen jó dolguk van, és hogy ő ebbe bele van betegedve, egyszerűen nem fogja fel, hogy minden ember életében vannak megoldandó dolgok.

Ilyenen pl hónapokat rágta a fülem, hogy miért viszem 6-ra a gyereket a bölcsibe, nem fogta fel,hogy 7-re jártam dolgozni,és hogy szegény gyerek,ez miatt ő nem tud aludni, mert szegény gyerek kis lelke hogy sérül.Régebben volt 7-10 éve, hogy megkértem dolgokra,hogy segítsen ezt azt, na minden voltam csak fehér ember nem, mert hogy x idős koromra még mindig segítségre szorulok, és neki kell MINDENT helyettem megcsinálni.Na hát ennek már vége,mikor még jöhetett hozzánk akkor sem engedtem hogy csináljon bármit, na persze ezen is besértődik.

Mai napig mindenbe beleszólna,hogy milyen hajam van, milyen ruhákat hordunk, miket eszünk, miket adok enni a gyereknek,hogy milyen bútoraink vannak, a legújabb az volt egy hetente tegyek fel más függönyt:))))))))))))Néha csak kínomba röhögök már,hogy mégis miket talál ki.

Nagyon nehéz ilyen ember mellett élni.Még akkor is ha távol van.

2020. jún. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
9-es, annyira értelek...nálunk még ennél is nagyobb gondok voltak (pluszban..), 42-45 éves koromban (életközép válság!) úgy vakart ki egy pszichiáter a sz*rból. természetesen azért is én voltam a hibás..
2020. jún. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!