Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom édesanyja egyre kibírhat...

Párom édesanyja egyre kibírhatatlanabb?

Figyelt kérdés

A kapcsolat elején nem volt teljesen ilyen, akkor is néha voltak furcsa beszólásai, de azt elengedtem a fülem mellett. Mióta össze költöztünk párommal mindenbe bele akar szólni. Albérletben lakunk, konkrétan mindent meg akar „variálni”. Pl, hogyan főzzek, mossak. Milyen mosószert hazsnáljak, mire költhetek. Megkérdezi mennyit keresek, páromnak majdhogynem teljesen el kell számolnia a fizetésével. (Ezt már nem teszi, itt mindig veszekedés és lelkiismeretfurdalás keltés van... ) Baja van a külsőnkkel. Igazából mindennel. De mindig apró oda-oda szúrással közli ezt. Pl .”Azért elég nagy darabok vagytok minketten, ezért kevés a hely a lakásban” Amikor párom mondta, hogy azért ez már tényleg sok, akkor megsértődött, hogy ő ilyen szabadszájú, és ezt fogadjuk el. Állandóan számon kér mire költök, mit veszek. Hozzáteszem anyagilag teljesen függetlenek vagyunk, többet is keresek mint párom.

Amikor átjön, mindig azzal kezdi , hogy miért ide vagy oda rakunk tárgyakat, hogy mosunk fel, miért nem így takarítunk, mert büdös van. (Nem volt büdös) Az utolsó felmosórongyig leszólta azt, ahogy és amivel takarítom a lakást. Ő akarta mindenáron berendezni a lakást. A hátam mögött hívogatja a tulajt, hogy milyen lelakott a lakás, mit cseréljenek ki.. Ezt a tulajdonos közölte velem, nem tudtam róla. Párom erről is szólt neki, és persze megsértődött mert ő jót akart...

Saját lakásra gyűjtünk, de rettegek mi lesz ha megveszzük. Plána ha lesz gyerek is.

Párom lelkileg is instabil, mindig bántják, állandóan beszólnak neki a külseje miatt, nem hagyják érvényesülni. Mindig azt mondják ha valamibe belekezd, hogy ő azt úgysem tudja, legyen ez szerelés vagy bármilyen projekt. Állandó megfelelési kényszer alakult ki nála, mindig boldogan felhívja a szüleit, ha valami sikerült, aztán persze ők jól leszólják valami más miatt ami kevésbé lett jó...

Gyomorideggel megyek át hozzájuk, és előre készülök, hogy jó pofát vágjak ahhoz, hogy ha beszól.

Eddig nem szóltam vissza, úgy voltam vele, majd párom elintézi. De egyre sértőbb, és nagyon mélyen „turkál” a pénztárcámban.

Páromnak állandóan ételt küld. De csak egy személyre. Ha főz valamit, ír egy üzenetet, hogy nem kell főznöm, ő majd küld neki kaját (Mintha én fényen élnék).

Mit lehet ezzel kezdeni? Ha kedvesen mondjuk, hogy már sok, akkor megsértődik, hogy ő csak jót akar. El vagyok keseredve. Párom mellettem áll, és látom ,hogy ezek neki is rosszul esnek.



2020. jún. 19. 18:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
57%

Az en edesanyam is ilyen jellegu ember, mikor otthon laktam is osztotta az eszt ha mondhatjuk nagyon idezojelbe jogosan. De inkabb nem reszletezem en mar akkor visszaszoltam neki ha kellett durvan is a hulyesgeire, volt mikor elkapta a gorcs, kizartam hazbol. (ez igy vicces de tenyleg erre volt szukseg)


Mar akkor ket mondatnal tobbet nem beszeltem vele mert o tipikusan az a fajta ember h az utolso utani is az o szava. Igy ez tok jol bevalt nem vesztunk ossze se semmi.


Miutan elkoltoztem otthonrol es Parommal elek egyutt egy ev utan engedtem csak be ( egyebkent nagyon onzo csak a sajat igenyeit tekinti eloterbe ha pl manikuroznom kellett vagy osszekellett szerelni valamit meg o volt megsertodve h nem azonnal johetett de ezt meg kellett tanulnia h nem o a valaki mert valamit kiejt a szajan)


Azota tud nagyjabol viselkedni, egyszer Paromra volt egy undorito megkegyzese es mikor ezt nekem parom elmondta mert o ram valo tekintettel nem szolt neki, olyan cirkuszt rendeztem h majdnem sirva kert bocsanatot.


Az ilyen tipusu emberekkel sajnos igy kell banni, maskulonben o mindenkire ratelepedne es elharapodzik ezek a fajta tulajdonsagaik sajnos. Apum pl nem tett igy ot szarba se veszi.


Neked sem kotelezo beengedni a lakasba egyaltalan azt sem tudom honnan tudja a telefonszamat a foberlotoknek? Ha megesz benneteket a retek is miert allsz bele felesleges oarbeszedbe es kozlod vele h ti igy szerettek elni ha nem tetszik arra van az ajto. Nem o fizeti a szamlatokat, a seggeteket sem o torli ki, es nem o etet benneteket hacsak nem kisarkitva irtad le a tortenetet es igenylitek tole a hetvegi kajat.

Mert akkor mar jogot formal, az ilyen ember arra hogy beleszoljon az eletetekbe.

2020. júl. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem kötelező anyóssal tartani a kapcsolatot és a házatokba be engedni.meg kell vele szüntetni a kapcsolatot ilyen egyszerű
2023. jan. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem kell beengedni a házba.Egy ilyen emberre nem hiszem,hogy szükségetek van.Üljön csak otthon és gondolkodjon,hátha rájön miféle bolond nő.
2023. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!