Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy küzdjem le anyósomtól,...

Hogy küzdjem le anyósomtól, főleg a beleszólásától való félelmemet?

Figyelt kérdés
Ő 4 tökéletes fiút nevelt fel, és bár még csak most házasodtunk, már az unokát várja, és szeretné hogy fiú legyen, mert ő már mindent kitapasztalt és szeretne tanácsokat adni. Ezt ő mondta ki. A tanácsokkal nem is lenne bajom, ha szükségem lenne rá mert nem tudok kezelni valamit, bár akkor is inkább anyukámtól kérnék, neki is 2 fia van rajtam kívül, de amíg minden rendben van, addig nem akarom hogy kéretlenül tanácsokat osztogasson. Másrészről szintén nem lenne gond ha tényleg csak tanács lenne, és nem zaklatna folyton ugyanazzal. Nem csak kitalálom, számtalan példa volt rá a lakásvásárlás, költözés és az esküvő kapcsán. De még az ilyen lyukat beszél a hasamba monológjait is el tudom viselni valahogy, de ha meglátja hogy nem úgy csináltuk, akkor hisztizik és mindennek elhord. Próbáltunk beszélni vele, hogy ez így nem jó, de váltig állítja hogy ő csak tanácsot ad és jót akar. Nagyon veszekedni meg nem akarok, nem akarom elrontani a kapcsolatunkat, ilyen "tanácsokra" viszont nincs szükségem. Én személy szerint lányt szeretnék elsőre, egyrészt úgy érzem hogy közelebb érezném magamhoz mint egy fiút, utána magabiztosabban állnék egy fiúhoz, most viszont már csak azért is lányt szeretnék hogy kevesebb esélye legyen beleszólni. Tudom hogy így sem fogjuk megúszni, de ő maga mondta hogy a lányokhoz nem ért, és úgy tudom hogy az első gyerek születésekor a legnehezebb a viszony az anyóssal, mert kiéleződnek a konfliktusok. Nem akarok még a gyereknevelésen is vitatkozni. Még kicsit későbbre tervezzük a gyerekvállalást, de ha felhozza görcsbe rándul a gyomrom és előre parázok hogy mi lesz ha gyerekünk születik... Ettől a parától szeretnék megszabadulni mielőtt tönkretesz.
2020. júl. 21. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Még most àllítsàtok le. Keményen, mert màsból nem fog érteni
2020. júl. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Bla bla bla.. Csqk magyarázkodsz feleslegesen.

Bocs.

Sarkadra állsz és azt mondod : Kedves anyuka! Köszönöm a tanácsot,de független önálló nő vagyok, nagy lány aki megtudja oldani a dolgait.. A gyerekvállalás, nevelés meg az apjára meg rám tartozik, mi leszünk/ vagyunk a szülei. A gyerekemet meg úgy fogom/fogjuk nevelni ahogy nekem/nekünk megfelel. Én hozom a szabályokat nem pedig ön.

Ennyi.


Én anyámat is leállítottam mikor okoskodni akart, meg a 40 évvel ezelötti dolgokkal traktált, hogy az csak úgy jó..

Miközben az első adandó alkalommal szabályosan kikapta a gyerekemet a kezemből, hogy majd ő bepelenkázza.. A gyerek megijedt a pelenkát is fordítva akarta rá adni.

Na akkor mondtam ez volt az első és az utolsó, hogy ezt így leművelte.. Mert ott az ajtó.

Azóta még párszor megkapták szüleim, hogy nekik 0 beleszólásuk nem lehet a gyerekeim nevelésébe, és amennyiben nem tartják be amit kérek szabályokat akkor ne akarják látni őket.

2020. júl. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A férjed hogyan kezeli azokat a helyzeteket, amikor anyósod "meglátja hogy nem úgy csináltuk, akkor hisztizik és mindennek elhord"?
2020. júl. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy minden kérdésnél, itt is az tudom tanácsolni, hogy mosolyogva bólogass, aztán csináld ahogy te akarod, a férjeddel pedig folyamatosan kommunikálj nyíltan az anyósodról, mert egyébként rajta múlik a legtöbb, neki kell a saját anyját kezelnie.


Én a nyílt konfrontációban nem hiszek ebben az esetben, magam körül azt látom, hogy aki nyíltan beleállt az anyósába, ott még rosszabb lett a helyzet. Illetve a férjnek kell inkább felvállalnia a konfliktust, mégiscsak ugyanúgy az ő gyereke, viszont ő az anyjával más hangot üthet meg és más reakciót is vált ki.

2020. júl. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hú, sok erőt! Először is drukkolok, hogy valamelyik sógorodtól előbb legyen unokája, hátha akkor leszakad rólatok. :D Ha olyasmit mond, amit nem akartok megfogadni, hivatkozz a gyerekorvosra, védőnőre. Határozottan le kell állítani, de azt is megértem, hogy nem akarod a kapcsolatot teljesen elrontani. Szerintem gyujts sablon válaszokat, amiket bevethetsz, pl. Ez nagyon jó ötlet, de nálunk már más vált be. Ezen én is gondolkoztam, de a védőnő azt mondta, hogy. Szóba jöhet, amit mondtál, ha nem válik be, amit elkezdtunk, akkor kipróbáljuk. Átgondolom, még térjunk vissza rá. Illetve kérj tőle olyan dolgokban tanácsot, amik abszolút nem fontosak neked, de ő fontosnak érzi magát. Pl.kell e só apalacsintába, hány kupak öblítőt használj, stb.azt az életben nem fogja tudni leellenőrizni. Viszont ami szorosan a ti kettőtök magánéletéhez tartozik, és abba akarna beleszólni, ott nagyon erélyesen rá kell szólni, bármekkora hiszti is lesz.
2020. júl. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A férjem is nagyon konfliktuskerülő típus, kettőnk között nekem ad igazat, de ha az anyja hisztizik, nem állítja le. Szerinte türelmesen végig kell hallgatunk amíg lenyugszik. Énnis ezt csinálom, csak lelkileg már nagyon megvisel.


Úgy csinálom ahogy én akarom, ezért tudom figyelmen kívül hagyni a monológjait, csak akkor van baj ha rájön. Pl nálunk van látogatóban és észreveszi hogy nem olyan bútort vettünk amit ő javasolt, vagy nem hordok azt a ronda műszálas pólót amit vett nekem, vagy nem úgy pakolok be a mosogatógépet ahogy ő szokta, vagy nem olyan virág volt az esküvőn mint nekik. Túl sok dolgot észrevesz, nem tudok mindent eltitkolni.

2020. júl. 22. 09:43
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy ki milyen nemű gyereket akar?

Az nem kívánságműsor, majd jön aminek jönnie kell, ezen kár előre stresszelni!

A többit meg meghallgatod, a hasznosakat megjegyzed, a többi meg egyik füleden be, a másikon meg ki.

Néha leállítod, amikor már nagyon zavaró:


"Nincs gond Anyuka/Bözsi néni, maga/te úgy csinálta, mi meg így csináljuk a saját életünkkel, mert nekünk ez így felel meg/így tetszik! Nincs harag, lapozzunk!"

2020. júl. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy küzdjem le anyósomtól, főleg a beleszólásától való félelmemet? Ő 4 tökéletes fiút nevelt fel"

Először is tudatosítsd magadban, hogy nincs olyan, hogy "tökéletes".

2020. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen kár idegeskedned előre, majd akkor kell leállítani ha már tényleg megszületett a baba, és tényleg beleszól mindenbe, de akkor erélyesen. Amúgy se kívánságműsor, hogy fiú lesz vagy lány, de én gyanítom, hogy ha lány lesz, akkor is okoskodni akar majd, az lesz neki a legkevesebb, hogy milyen nemű a baba.

Mint írtad, későbbre tervezitek a babát, addig minek foglalkozni ezzel a kérdéssel? Ráérsz majd akkor is. És ezt a saját érdekedbe írom, mert rá fogsz menni idegileg.

2020. júl. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha életed végéig hallgatni akarod akkor jó úton haladtok a pároddal. Ez tisztázni kell minél hamarabb, ha megharagszik az az ő baja, legalább nyugtotok lesz.
2020. júl. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!