Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehet megértetni...

Hogyan lehet megértetni anyóssal, hogy ebbe nincs semmi beleszólása?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: terhes vagyok, kisfiunk lesz és már megvan a neve. Mindkettőnknek volt egy kedvenc fiú neve, mikor megtudtuk, hogy fiú a baba, egyből tudtuk hogy ez lesz a neve. Kicsit különlegesebb, ritkább névről van szó, de nem is ez a lényeg. Hanem, hogy párom vezetéknevével hülyén hangzik, az enyémmel viszont tök jól összecseng, így hát abban maradtunk, hogy az én vezetéknevemet kapja meg. Na hát drága anyósom ezen felháborodott, hogy milyen dolog egy gyereket az anyja nevére íratni?? Mintha én nem lennék szülője a fiunknak. Na mindegy is. Igazából már ott kiakadt, hogy én nem vettem fel a férjem nevét. Aztán azon, hogy nem a férjem vezetéknevét kapja a baba, mert náluk ez volt a szokás. De ez már tényleg sok, betelt nálunk is a pohár és összevesztünk. Nem tetszett neki, mikor közöltük, hogy az ég világon semmi köze nincs se ehhez, se máshoz a gyerekkel kapcsolatban, ahogy nem volt köze ahhoz se, hogy megtartottam a nevemet és ahhoz se, hogy nem visszük tovább a férjem keresztnevét. Bedurcizott és most áll a bál, mert annak ellenére h kristálytisztán és határozottan elmondtuk, hogy akadjon le a témáról, továbbra is lovagol rajta.. Rokonoktól halljuk vissza, hogy pörög a témán és ki van akadva.

Tudom biztos volt már hasonló kérdés, de tudtok bármit tanácsolni? Azonkívül, hogy összevesznénk? Nem értem miért nem tud névtől független örülni a saját unokájának...:(


(Ja és előre szeretném leszögezni, hogy nem véleményekre vagyok kíváncsi azzal kapcsolatban, hogy az én vezetéknevemet kapja a fiunk! Még mielőtt letámadna valaki anyóshoz hasonlóan. A problémát szeretnénk orvosolni valahogy.)


2019. aug. 2. 12:41
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet vele megértetni. Ezt fogadd el, hogy ez így van, aztán szard le.
2019. aug. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
27%
Most konfliktus kezelési tanácsokra van szükséged? Mert a kérdésed alapján egyértelmű, hogy egyéb véleményekre nem vagy kíváncsi tehát a problémát sem kellett volna ilyen részletesen leírni.
2019. aug. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
38%
Semmit nem tudsz tenni, ez a ti döntésetek. Majd megbékél. De remélem hogy akkor is a te vezetéknevedet jelentettétek be a leendő gyerekek vezetéknevének, mikor összeházasodtatok. Ha a férjedét, akkor azt kell kapnia.
2019. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
45%

Pont így kell ahogy csináltátok. Ez az anyósod problémája, és nem hiszem hogy tudnátok kompromisszumot kotni. Elmondtátok tisztán, és ebbe tényleg nincs beleszólása, ha megsértődik az az ő döntése és szíve joga.


(nekem ugy rémlik már házasságkötésnél nyilatkozni kell a gyerekek vezetéknevéről ha megtarrod a sajátod, ennek nézzetel utána most hogy van, kisbaba mellöl nehezebb ugrálni ha meg kell változtatni nyilatkozatot))

2019. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
83%
Meg kell neki szépen mondani, hogy Ti egyenlő feleg vagytok a férjeddel, nem alá-fölé viszonyban. A hagyomány egy dolog, de meg lehet választani, hogy valaki követi őket vagy sem, főleg hogy a hagyomány nem mindig jó és követendő, főleg nem logikus. És hogy ettől Őt még nagyon szeretitek, ne vegye személyes sértésnek a dolgot. Ha nem lehet rá értelmesen hatni, akkor hagyd. Ritkábban menjetek, vagy nem tudom. Érezze, hogy nincs szava, és hogy amit csinál, az már átmegy egy bizonyos határon.
2019. aug. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
84%

A problémát nem lehet orvosolni. Csak ignorálni. Mint ahogy majd a gyereked hisztijét.


Hagyj neki időt, majd hozzászokik, és kész. Vagy nem. Akkor 1 rokonnal kevesebb, akivel találkoztok. Túlélitek.

2019. aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
85%

6-os vagyok, ezt már többször írtátok, hogy házasságkötésnél meg kell adni a leendő gyerek vezetéknevét. Mi 2010-ben házasodtunk, nem kellett semmi ilyet megadni akkor.

3 évvel később született gyerekünk.

2019. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
27%
Nem kell neki kommentelni. Mosolyogj az arcaba, es annyit mondasz, hogy ti igy dontottetek. Mit kell ezen annyit majrezni? Komolyan, irigyellek, hogy ez a legnagyobb problemad.
2019. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
47%
A legokosabb (lett volna) egyáltalán nem elmondani neki a gyerek jövendöbeli nevét, hanem egyszerüen akkor tudta volna meg, amikor már az a gyerek neve.Ebben az esetben ugyanis már nem tud semmit tenni, legfeljebb duzzogni.
2019. aug. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
79%
Megszületik, lesz egy papírja. Onnantól kedves anyós ott fetreng ahol akar. Ennyi.
2019. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!