Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! A gyerekeiteknek...

Szülők! A gyerekeiteknek lehet beleszólása abba, hogy nézzen ki a szobája?

Figyelt kérdés

Nekem a szüleim sosem engedték, hogy pl. én döntsem el, milyen színűre legyen festve a falam, vagy milyen bútorok legyenek a szobámban. A legrosszabb, hogy egyik bútoromat sem újonnan kaptam, amik épp nem a testvéreim ősrégi, leselejtezett, rossz bútoraik voltak (értem ezalatt pl. a rendesen bezáródni nem akaró ajtós szekrényeket, meg a karcos, letörölhetetlen foltos, filctollas-festékes asztalokat), azokat ismerősöktől meg internetről vették/kapták használtan...Volt pl. egy összehajtható szivacsunk, amit az uncsitesóméktól hoztunk el, az viszonylag jó állapotban volt (legalábbis volt rajta egy fekete huzat, szóval ha volt is rajta bármiféle folt vagy ilyesmi, nem látszódott). Szóval pár évig azon aludtam. Aztán egyik nap közölték, hogy anyám meghallotta, ahogy az egyik munkatársa mondta, hogy új ágyat vesznek a gyereke szobájába és a régit megpróbálják eladni, erre egyből lcsapott rá, hogy nekem az kell és el is hozták teljesen ingyen (hurrá) és hiába győzködtem őket, hogy nincs szükségem új ágyra, főleg nem a munkatársa gyerekének a levetett, használt ágyára, le lettem kussoltatva, hogy fogjam már fel, hogy az mennyivel jobb a szivacskámnál, mert legalább rendes ágykerete is van, meg amúgy is, én hogy jövök ahhoz, hogy megmondjam, a saját házukkal mit csinálnak meg mit nem. Szóval így lett egy "vadiúj" ágyam, aminek a közepén ott éktelenkedett egy idegen gyerek sárgás izzadtságfoltja és ezen kellett kb. 5 évig aludnom.

Kiskoromban volt egy legjobb barátnőm, aki pár utcányira lakott tőlünk és kb. 12 körül lehettünk, amikor egyik nyáron átmentem hozzá és láttam, hogy át lett festve a szobája és büszkén újságolta, hogy a rajta lévő levél-mintázatot ő találta ki és az apukájával együtt csinálták, mégpedig úgy, hogy igazi faleveleket belemártották a festékbe és rányomták a falra, így ott maradt a levél-mintázat. Emlékszem, először kb. szétrobbant az agyam, mert nem is gondoltam volna, hogy ilyen létezik, hogy egy gyereknek nem hogy beleszólása lehet a saját szobája kifestésébe, de még segíthet is a szüleinek a festésben.

Aztán az évek során, ahogy ugye idősebbek lettünk, fokozatosan lecserélték a régi "kislány" bútorait "nagylányos" bútorokra és mindig mesélte, hogy pl. a tükrös-kétajtós szekrényét is ő választotta, engem pedig mardosott az irigység, mert még 16 évesen is az akkor már 30-as éveikben járó testvéreim gyerekkori bútoraival volt tele a szobám, amik finoman szólva se voltak már a legjobb állapotban és szerintem amikor anno a '80-as években megvették őket, már akkor se számítottak divatosnak vagy modernnek...

Ez mennyire normális? Vagy lehet, máshol se engedik a szülők a gyerekeiknek megmondani, milyenre szeretnék a saját szobájukat, csak a legjobb barátnőm élt fura családban?


2020. jan. 6. 20:54
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%

Persze, a gyereknek az a saját életere, a berendezésbe, küllemre persze hogy lehet beleszólása, csak tartson rendet.

Egyébként egy sajátmaga álltal rendezett környezetbe picivel könnyebben is fog rendet rakni.

2020. jan. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%

Lett volna rá pénze a szüleidnek?

Sokáig én is a gyerekkori bútorral voltam el.

Bár a falszínt javarészt én választottam.

Sokszor átpakoltattam apuval a szobámat a vendégszoba bútoraival, aztán meg vissza. Vagy épp az ő hálószobabútorukat.

Volt amikor ciklámen színt választottam falszínnek, hiába volt csúnya, megcsinálta. :D


Szerintem nem akartak olyan dologra költeni a szüleid, amiknek igy is megvolt a rendeltetésszerű használata, attól, hogy öreg volt.

2020. jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%

Én most vagyok 18, és mindig is meg volt engedve, hogy én döntsem el, milyen legyen a szobám. Oké, persze azért csak óvatosan, és tűzveszélyes, vagy hegyes dolgokra nagyon oda kellett figyelnem, de a józan ész határain belül akármit csinálhattam. Mindig Anyával együtt festjük át a szobát ha meguntuk húgommal a színét, együtt dekoráljuk, és a bútorokat is mi választhatjuk. A saját szobánk a mi kis magánszféránk, a búvóhelyünk, ahol tényleg senki se zavarhat minket, így egyértelmű, hogy a saját elképzeléseink alapján akarjuk alakítani. Úgy, hogy jó legyen bejönni ide. Nekem az furcsa, hogy neked nem engedték meg, hogy te döntsd el mi legyen és mi nem a szobádban.


Arra tudok esetleg gondolni, hogy nem engedhették meg a szüleid akkoriban hogy mindenből újat vegyenek talán, vagy nem tudom.

2020. jan. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%

Én is meghatározhattam a fal színét, a szüleimmel együtt mentünk bútort venni.

Maximálisan beleszólhattam.

2020. jan. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
44%

Az én bútoraimat egyedileg kellett tervezni, mert tetőtéri szoba, és a jobb helykihasználás érdekében különleges forma kell nekik, úgy ebbe nem nagyon volt beleszólásom, de függönyt, tapétát stb. választhatok.

Valószínűleg a családod anyagi helyzete nem olyan, hogy a legújabb, legdrágább cuccokat megvegyétek, kidobjatok olyan dolgokat, ami még jó (értem ezalatt, hogy olyan szekrény, ami nincs összeszakadva). Sok gyereknek saját szobája sincsen, mert a testvéreivel, szüleivel kell egy szobában lennie, úgyhogy legalább ennek örülj

2020. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
11%
A gyerek eldöntheti milyen legyen a szobája. Ellenben a szülő nem köteles összevásárolgatni azt amit a gyerek óhajt.
2020. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Szerintem nem feltétlenül az volt a baj, hogy nem volt rá pénzük, mert pl. a nővéreimet, akik már évek óta nem is laknak nálunk, a mai napig támogatják anyagilag, amikor az egyik nővérem a barátjával új lakásba költözött, segítettek (mármint pénzzel) nekik felújítani a lakást. Illetve a saját hálószobájukban lévő tévét is kb. évente lecserélték valami nagyobbra és újabbra, én viszont még egy normális ágyat se kaphattam, amiben nem feküdt már előttem valaki.

Amikor pár éve újrafestettük a szobám, ilyesmi színre szerettem volna festetni, mint ezen a képen:

[link]

, mire anyám leállt velem veszekedni, hogy az túl sötét és amúgy is, a zöld egy undorító szín, ezért most valami világos okádék-lila színű a fal.

Mindig is gyűlöltem a saját szobámban lenni, a barátaimat idehívni pedig végképp és szerintem tényleg igaz, hogy egy általunk szépnek tartott szobábam könnyebb is rendet tartani, mert gyerekként mindig az volt a mottóm, hogy "minek pakoljak össze meg takarítsak ki rendesen, ha hiába lesz tiszta, akkor is ronda lesz és utálok benne lenni?"

2020. jan. 6. 21:09
 8/32 anonim ***** válasza:
80%
Én már 10 éve nem élek otthon, de a mai napig olyan bútor van a szobámban, amit a szüleim még a születésem előtt vásároltak, egyedül az ágyat cserélték le. És tudod az a fura, hogy ez engem soha nem zavart, soha nem is gondolkodtam ezen. A szoba színét mindig megmondhattam.
2020. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
95%
Gyerekágyon a sárga folt nem izzadtság, hanem pisi.
2020. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%
Sajnálom, és nem értem a szüleidet. En anyukaként válaszolok. A gyerekeim meg kicsik, de mar most beleszólhatnak, hogy milyen legyen a szobájuk. A falfestés időnként aktuális-így az nem pénzkérdés. A 6 eves fiam narancssárga szobát szeretett volna. Kompromisszum- az egyik fal narancssárga, a többi halvány bézs. A bútorokból mi az olcsóbbakat választjuk. Tök megfelel a jyskes szekrény a 2x annyiba kerülő helyett. A színét szintén a fiam választotta. Most komolyan nem tökmindegy? Ha neki a világos tetszik akkor miert erőltetném a sötétet. Na ágyból, matracból semmi esetre sem vennék használtat! Sárgás "izzadságfoltokat" az en gyerekeim is produkáltak, amíg ne lettek szobatiszták. Na ne már! Kb 15 évente 1x kell ágyat venni. Es nem egy vagyon..ha mar használtan kell feküdnöd rajta egy vastag pledet tegyél rá. Ki tudja milyen helyről származik. Mi gyerekkét elég szegények voltunk, de a szülei vettek egy ágyat újan, azt szinte felnőttkoromig használtam..hát-ez nem pénzkérdés csak. Higiénia es igenyesség.
2020. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!