Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak a virággal amit...

Mit csináljak a virággal amit anyósomtól kaptam születésnapomra?

Figyelt kérdés
Nagyon kedves gesztus volt tőle, de rühellem a hortenziát, ő viszont imádja, és nekem is azt adott születésnapomra. Nem akarom hogy sértésnek vegye ha nem ültetem ki a kertbe, vagy ha nem vigyázok rá eléggé, de azt sem szeretném ha elcsúfítaná a kertet.
2020. júl. 24. 10:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Ültesd ki hogy lássa hogy értékeled. Majd egyszercsak kipusztul és ha rákérdez azt mondod hogy nem tudod mitől pusztult ki. Te nem tehetsz róla.
2020. júl. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Attól, hogy te nem szereted, még nem csúfítja el a kertet.
2020. júl. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Hogy lehet annyira rühellni egy virágot, hogy ha ajándékba kaptad, se ülteted ki. Ér annyit ez az egész, most őszintén?
2020. júl. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Próbáld ne ilyen oldalról megközelíteni.


Egy érdekesség a hortenziáról, bár gondolom nincs senki a családba allergiával küzdő.

A hortenzia legtöbb fajtája csak nagyon kevés virágport bocsát ki, így érdemes ültetni őket a kertben. Viszont a bugás hortenzia és a tölgylevelű hortenzia kicsivel több pollent bocsát ki, így velük nem érdemes kísérletezni annak, aki allergiával küzd.


De ha nem szeretnél hortenziát ültetni és van kutyátok, macskátok, akkor nyugodtan hivatkozhatsz a kisállataidra, hiszen ez a növény mérgező növény, és nem akarod hogy a hebrencs kutyusod, vagy macskád lelegelje. Nem akarod hogy bajuk legyen tőle.


De legközelebb ha beszélgetsz anyósoddal érdemes beszélgetned róla, hogy milyen növényeket kedvelsz és milyen növényeket nem kedvelsz.

2020. júl. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Ne tartsd meg, ne ültesd ki a kertbe.

Anyósod majd megsértődik és lesz okod kiírni a kérdést:

"Születésnapomra még csak virágot sem kaptam anyósomtól, vajon miért haragszik?"

2020. júl. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Egy cserépben ki lehet tenni a kertbe, aztán vagy túléli vagy nem...nem kell kiültetni, én pl.rühellem a kertben a virágokat, nekem cserépben vannak kint, hogy ne kelljen kiásni ha valami bajuk lesz.
2020. júl. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%

Add oda valakinek, aki örül neki, és ha anyósod netán rákérdez, akkor mondd meg, hogy Xy-nak annyira megtetszett a virág, hogy kedves voltál, és neki adtad.

Hozzáteheted még azt, hogy te úgyis jobban szereted pl. a Muskátlit.

2020. júl. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

Nekem egyszer a születésnapomra anyósom adott egy cserepes virágot,hozzátéve,hogy tudja,hogy nem szeretem a virágokat,és bájosan mosolygott hozzá. Otthon kiültettem a kertbe,öntöztem is,gazoltam is körülötte,de hamarosan elszáradt.Tényleg rühellem a virágokat,lakásban is és a kertben is,nincs egy se.Ez még gyerekkoromból ered,amikor hetente le kellett törölgetnem minden benti virág leveleit,és a kintieket rendszeresen öntözni kellett.Na mindegy.Én próbáltam életben tartani a virágot,hisz mégiscsak ajándékba kaptam,pedig tudta,hogy utálom.Nem nekem való a virág,azóta nem is kaptam.

Azt javaslom neked is,hogy ültesd ki,öntözd,aztán vagy megmarad vagy nem.

2020. júl. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
Én cserépbe olyan helyre tenném pár hétre, ahol jól el van. Aztán tovább passzolnám valakinek, aki örül neki. Anyósnak meg megmondanám, hogy tönkrement. A hortenzia amúgy se szeret mindenféle talajt, nálunk mindig kipusztul, ha nem cserépben van.
2020. júl. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
Ne ültesd ki, tartsad bent a házban es majd egyszer kipusztul. Ez velem is így történt és 1 év alatt nem tűnt fel senkinek. Több növényt is kaptam anyósomtól, van amelyiket imádom, az a 2 a konyha közepén van jól látható helyen, a maradékot "eldugtam". Nagyon kenyes vagyok a növényeimre ezért megértem a kérdésed
2020. júl. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!