Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Születésnapot ünnepelni...

Születésnapot ünnepelni milyen körülmények között?

Figyelt kérdés
Férjem májusban lesz 30 éves. Úgy gondolom, hogy kerek évszámhoz méltó ünneplés jár. Elsősorban a baráti körében kérdezősködtem, hova menjünk ünnepelni. Szerintem jó ötlet a kalandpark, többiek is egyetértenek. Kivéve a szülei... 52, 60 évesek, és nem akarják, hogy a fiúk kulonw,nélkülük ünnepeljen, mert ők ugyan nem jönnek kötelet mászni. Amit meg is értek, de ők attól még tudnának külön ünnepelni, egy másik napon, nem csakis kizárólag egyetlen egy napon lehet felköszönteni a szülinapost. Hogyan értessem meg velük, hogy nem ellenük szól a kalandpark, nyilván tudom, hogy ezen nem tudnak részt venni, de szerintem szuper jó ötlet.
2017. ápr. 20. 19:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
barátokkal kalandparkozzatok, a szülőkkel, családdal meg legyen külön ünneplés. De előbb legyen a kalandpark, nehogy lelőjék a poént...
2017. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Igazad van. A napján meg tudjátok ünnepleni csendesen a családdal, másnap, vagy néhány nappal később meg lehet egy nagy buli a haverokkal. Nem értem miért fáj ez nekik.
2017. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
40%

EGYRÉSZT:

Elégé furcsa ötlet 30 évest kalandparkba vinni. Az inkább 12 éveseknek való.

MÁSRÉSZT:

Teljesen érthető a szülőknek az az igénye, hogy Ők is a "rendes" ünnepén akarnak részt venni a fiúk születésnapjának, nem pedig külön szervezni valami "mellék-születésnapot".


Úgyhogy szerintem Neked kéne újragondolnod az egészet.

2017. ápr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem a gyerek kalandparkba mennénk, hanem van ám felnőtteknek való is. Egyébként nem a születése napján lesz a kalandpark, sőt, szülei sem tudják a napján felköszönteni, ugyanis külföldön dolgozunk....
2017. ápr. 20. 20:16
 5/23 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem. Egyrészt 52 évesen ki az, aki nem megy kalandparkba? 82 évesen még megérteném ...


Másrészt, a házastársi meglepetésbe hogyan férnek bele a szülők? Mi mindig együtt ünneplünk, mert mi vagyunk egy család, s mindenki más később.

2017. ápr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Amúgy nem is gondolnám újra, mert szülei egész évben le se sz@rják a fiúkat, ez csak képmutatás részükről, hogy ők igenis jó szülők... Van itt más is a háttérben, ami miatt ezt írom, de nem ez a lényeg. A lényeg az az, hogy direkt bosszantsanak mert ők nem tudnak vagy nem akarnak részt venni, így direkt "hisztit" vágnak le, hogy ők kimaradnak. Egyre inkább azt gondolom, hogy köszöntsék fel akkor, amikor nem szervezünk programot, otthon leszünk 10 teljes napot.. Ők meg pont azon a napon akarják felköszönteni, amikor lesz a kalandpark. Ez időpont - foglalós mert lesz velünk egy vezető, tehát nem fogok variálni, és a barátaink közül többen is már úgy intézték a szabadságaikat, mert ők sem gyerekek, sőt 30+ az átlag korosztály, mégis mindenki örül a kalandparknak. Az előttem válaszoló biztosan valami besavanyodott rusnyaság, akinek nincsenek barátai.
2017. ápr. 20. 20:22
 7/23 anonim ***** válasza:
86%

Nincs olyan, hogy a "rendes" meg a "nem rendes" ünnep. A családi kör és a baráti kör a legtöbb esetben jól elválik egymástól, így az ünneplések is "többfelvonásosak".


Pl.: a munkahelyi karácsonyi buli eléggé különbözni szokott a családitól, ugyanez igaz a névnapozásra és a többire is.


A szülőkkel meg kell beszélni, hogy "a fiatalok" szeretnének tombolni egyet a különleges alkalom miatt, de lesz családi ünneplés is tortával meg ajándékokkal.

2017. ápr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

A 4#-es válaszolónak szólt a savanyúság.

A férjem baráti kapcsolatai nagyon erősek, nem értem miért baj, ha a társaság együtt szórakozik? Kb 25 főről van szó, akik mindig mindent együtt ünnepelnek. Vagy csődítsem oda ezt a sok embert anyósék 50nm-es lakásába, a szülők elégedettek legyen?

2017. ápr. 20. 20:27
 9/23 anonim ***** válasza:
26%

"A 4#-es válaszolónak szólt a savanyúság."


Ha jól nézem a 4#-es számú a Te egyik kommented volt.

2017. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%
Én addig próbáltam anyósommal megértetni a dolgokat ameddig egyszer csak megjelent nálunk és elkezdett patáriázni,hogy én mi jogon tiltom meg a fiának,hogy meglátogassa ugyanis az elmúlt 2 hétbe egyszer se ment hozzá. Az eszébe se jutott,hogy lehet a drága 42 éves kisfiának éppen nem volt kedve meglátogatni őt vagy éppen más dolgunk is volt miután 3 gyerekünk van. Nah innentől én semmit nem akarok megértetni vele,magyarázkodni stb stb elmondom,hogy mi a helyzet és akkor téma lezárva,ha tetszik neki ha nem.
2017. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!