Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hátralevő kapcsolatunk során...

Hátralevő kapcsolatunk során tényleg csak hálával fordulhatok felé?

Figyelt kérdés

Elég nehéz helyzetben vagyok. Az anyósjelöltemmel sosem volt felhőtlen a kapcsolatunk, az elejétől kezdve érzem, hogy nem bír engem elfogadni (hozzátartozik, hogy a fiával kettesben éltek szinte mindig, és biztos nehéz volt feldolgoznia a tényt, hogy a fia életébe bekerült egy másik nő - mivel én vagyok az első barátnője). A nő az egészségügyben dolgozik asszisztensként. Tavaly nyáron kiderült, hogy nagyon súlyos betegségem van, és az elejét neki köszönhetően tudtuk elindítani, mivel az ismeretségei miatt előbb kerültem be vizsgálatokra (tehát egy jó pár hónapot megrövidített nekem a vizsgálatokkal). Valószínűleg ha akkor később kerülök kivizsgálásra, ahogy eredetileg történik, már nem élnék, vagy nagyon súlyos beteg lennék. Ezért hálás is vagyok/voltam neki. Azonban a kapcsolatunk ezekután sem javult, sőt egyreinkább elmérgesedett. A nő sokszor már levegőnek néz, nem képes úgy viselkedni, ahogy az korához méltó lenne, nem tud elfogadni rengeteg mindent, többször is hátbaszúrt már. Amikor ezt szóvá teszem, a páromtól állandóan csak azt kapom, hogy nekem örökké hálásnak kéne lennem azért, hogy bejuttatott előbb, különben már rég megdöglöttem volna. Ti is úgy gondoljátok, hogy egy olyan nőre, aki megkeseríti nemcsak a kapcsolatomat, hanem a jövőmet is, örök hálával kéne gondolnom rá, és mindez, hogy a helyi kórházba idő előtt bejuttatott, felülírja a többévnyi szorongást, görcsöt, önvádat és istentelen vitákat a párommal?

Mielőtt bárkiben is felmerülne, amióta együtt vagyok a barátommal, nem kerültem az anyjával olyan közeli kapcsolatba, hogy bármit is tehettem volna ellene. Ez a semmiből kezdődött, tényleg soha nem tettem keresztbe neki, nem voltak olyan megnyilvánulásaim, a saját véleményem ellenére mindigis végtelenül tisztelettudóan és udvariasan viszonyultam hozzá.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2020. júl. 29. 23:48
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Ez a hátbaszúrásos történet a következő: tavalyi évben kerestünk párommal albérletet, találtunk egyet, megkötöttük a szerződést, letettük a kauciót is, majd nyár végén kiderült, hogy a kedves mama a hátunk mögött leszervezett egy másik albérletet, mert neki nem tetszett az, amibe költöztünk volna. A párom nagyon akarta azt, amit utólag találtak, én pedig nem akartam nagy vitát, szóval belementem, így elbuktuk azt a nem kis összeget, amit az előzőnél letettünk kauciónak. Idén új albérletet kerestünk, találtunk is egyet, viszont a mamának szintén nem tetszett, a páromnak azonban igen, szóval itt is előszerződést kötöttünk, letettünk szintén nem kevés pénzt (mi a dupláját, mert a testvérem is jönne velünk). Még aznap mondtam neki és a férjének is, hogy nem szeretném, ha megint az történne, mint tavaly, hogy a hátunk mögött elkezdenek egy másik albérletet keresni. Külön megkértem rá őket. Erre tegnap küldött egy emailt, hogy megint keresett egy másik albérletet, és ő azt jobban szeretné (nyilván ő a felét bukná el annak, amit mi). Az emailt persze a szüleimnek küldte, hogy majd ők eldöntik, hogy ezt elmondják-e nekünk vagy nem, de elsősorban nekik szól.

Egyetemisták vagyunk még mindannyian, a szüleink finanszírozzák az albérleteinket, ezért van valamennyire beleszólásuk.


A másik pedig, hogy amikor a párom szóvá teszi, hogy milyen sok mindent köszönhetek az anyjának, nem azt mondja szó szerint, hogy "megdöglöttem volna", hanem előszeretettel részletezi, hogy most milyen állapotban lennék, illetve hogy megérdemelném, hogy most abban legyek.

2020. júl. 30. 11:23
 12/24 anonim ***** válasza:
88%
Mért jó neked, hogy olyan férfival vagy, aki megvet?
2020. júl. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
82%
Azért ez szíven ütött, hogy hálát várnak. Mégis ki segítsen az embernek, ha nem a családja? Nem, nem kell hálásnak lenni, légy tisztelettudó, aztán ennyi.
2020. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 acelsziv ***** válasza:
92%
De miért vagy egy ilyen nyomorulttal? Nem tisztel, nem áll ki érted sőt még beléd is rúg. És még egy csomó pénzed is bánja. Én maradnék a testvéremmel az albiban őeg takarodjon anyuci mellê
2020. júl. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%
Mi a f@xnak kínlódsz ilyenekkel? Fiatal vagy, ezekre akarod pazarolni az idődet? Megéri? Hagyd a fenebe keress alberletet sajat magadnak.
2020. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

"Amikor ezt szóvá teszem, a páromtól állandóan csak azt kapom, hogy nekem örökké hálásnak kéne lennem azért, hogy bejuttatott előbb, különben már rég megdöglöttem volna."


Ez nekem bőven elég lenne ahhoz, hogy ez a pasas többé ne legyen a párom.

2020. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
89%
Menekülj. A pasid defektes. Mamival együtt üldögélő pici fiú. Nem véletlen, hogy te vagy az első nője. Menekülj. Ahogy hozzádáll, az is gáz. ME-NE-KÜLJ! Nem lesz jobb, csak rosszabb lesz!
2020. júl. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%
Ha egyetemista vagy főleg menekülj! A legjobb éveid! Istentelen nagy merítés van normális pasikból! Menekülj!!!!! Mondd meg neki keressen másik lakást. Ha nem akar, akkor ti többen vagytok, el lehet azt érni, hogy ne érezze ott jól magát. Biztos, hogy mindent megtesz majd, hogy ne dobd ki, de ne dőlj be neki! Itt, aki ezt tanácsolja, nem hülye, sok ilyet láttunk akár tapasztaltunk már, hidd el, nagyon meg fogod bánni, ha nem szabadulsz meg tőlük!!!!!! Anyósod meg.. Privát orvoshoz is lehet menni, lehet belekerül mondjuk egy huszasba de az is megtolja a szekeret, hogy gyorsabban haladj (példa: öreg rokonom elmegy a privát rendelőbe, aztán legközelebb már a kórházba hívja, ha szabadidőpont nincs, akkor akkor mikor ügyeletes, ez nem szép dolog, ahogy működik az eu, de nem kell bele egy hárpia anyós nővér ahhoz, hogy gyorsabban menjen)
2020. júl. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, menekülj. Fiatal nő vagy, előtted az egész élet még!! Egészségileg nyilván sínen vagy, kontrollra hogy visszajárj, ahhoz már nem kell a kedves mama, megvan már a kapcsolat a kórházban.

Éld a saját életedet, vigyázz az egészségedre, tanulj. Alakítsad a saját életedet.Ez a két embert pedig írd ki az életedből.

2020. júl. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
91%

Akkor itt a remek alkalom, te a tesóddal maradsz az albérletetekben, a drága pasid pedig menjen az anyuci által találtba.

Ne engedd, hogy hülyére vegyenek.

2020. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!