Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kérdezzem meg a leendő...

WyLToR kérdése:

Hogyan kérdezzem meg a leendő anyósomat?

Figyelt kérdés
Nemrég felvetődött az ötlet nálam hogy már baránőmmel 8 hónapja együtt vagyunk és még egyszer sem aludhatott itt nálam vagy én nála. Szeretnék jómodorú lenni és megkérdezni a barátnőm édesanyját hogy lehetne-e arról szó hogy nálam aludjon a lánya. Nem tudom hogy jómodorúként hogyan fogalmazzam ezt meg. Tudnátok segíteni?

2015. febr. 19. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Bocsi, de biztos, hogy ő lesz az anyósod?


Amúgy ha a jó viszony mikor beszélhettek kérdezz rá, hogy ekkor és ekkor ott aludhat e nálad a barátnőd.


Hány évesek vagytok?

2015. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

"Szeretném Bözsit áthívni hozzánk vacsorára, és utána megnéznénk egy dvd-t. Nagy baj lenne, ha este későn már nem kísérném haza, hanem csak reggel?"


Ha erre azt válaszolja, hogy vacsorázzatok 6-kor, és nézzetek meg egy 20 perces művészfilmet, akkor nincs az a jómodor, amivel meg tudnád puhítani.

2015. febr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Azért nem mindegy hogy a barátnőd 14 vagy 24?
2015. febr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Ezt miért nem a lánya beszéli meg vele? Mennyi idősek vagytok, mert az tényleg nem mindegy? Miből gondolod, hogy az anyósod lesz?
2015. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Valójában feltételezés. De ki tudja? 18 évesek vagyunk. Nálunk családban ez volt a szokás. Belém nevelték a jó modort. Viszont még esetlen vagyok ezen a szinten, nem akarom hogy haragudjon, nem akarom hogy rosszba legyek vele. Csak egy feltételezés mint "leendő".

Ötletet kértem

2015. febr. 19. 20:14
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
18 évesek, vagyis nagykorúak, felnőttek. Ez nem jó modor kérdése szerintem, és nem is a te dolgod szólni. Engedélyt meg max attól illik kérni, akinél alszatok, hogy nem zavarja e. Barátnőd szól az anyukájának, és ennyi. pl: Anya, elmegyünk a Pistáékhoz, csak holnap jövök.
2015. febr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónál a pont!

Engem is jómodorra neveltek, de ez nem a te dolgod, a lányt esküvő előtt az apától (ha nincs, akkor anyától) kérték el régen - te pedig nem a kezét akarod most megkérni. Amire te készülsz az nagyon hülyén jönne ki, mert akármennyire szépen fogalmazol a lényeget mindenki érteni fogja: "Anyuka, megdughatom a lányát a saját ágyamaban is?"


A barátnődnek kell ezt elintézni, neked semmi közöd ehhez.

2015. febr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

De most nem igaz 7.?

A jó modornak, és annak, hogy egy felnőtt ember a dolgairól milyen döntéseket hoz, semmi köze egymáshoz. Nincs szükség kéretőzésre, arra 18 év alatt volt. De ettől még lehet udvariasan, tisztelettudóan kezelni a helyzetet. Kb szerintem az elég nagyjából, amit leírtam, nincs szükség nagyobb körítésre. legalábbis nálunk nem volt, amikor először aludt a fiam barátnője nálunk. Tudtunk mindenről, (még amiről nem akartunk is:))mert olyan a kapcsolatunk, hogy megbeszélhetjük.

De jó, hogy nem azzal a kérdéssel fordul a fiatalember a mamához/papához, hogy megdughatja e a lányukat :)

Kicsit furi, hogy manapság ennek ekkora feneket kerítsen egy 18 éves. Bár, még mindig jobb, mint a gátlások nélküli ellentétek. De akkor sem kell túlragozni szerintem.


Amúgy aranyos vagy kérdező, tényleg intelligens fiatalember lehetsz :)

2015. febr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zoloticska ***** válasza:
12%

Manapság a 18 évesek még gimibe járnak. Én nem a 18. szülinapot tartom felnőtté válásnak, hanem az érettségit. Meg van az érettségi azután azt csinál és oda megy a gyerek ahová akar főleg, ha nem én tartom el.

Tehát amig én tartom el, addig igen is vannak bizonyos szabályok amit be kell tartani. Ha teljesen önellátó lesz a gyerek, de otthon lakik, akkor max elmondja, hogy hová megy és meddig marad. Mert ugye beszélgetni szoktak egy családban és megosztják az élményeket.

Amig a szülőtől függ egy gyerek életkortól függetlenül, addig igen is kéretckedjen el. Pl én tuti elengedném, de én laza vagyok.

2015. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!