Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is olyan bántó...

Szerintetek is olyan bántó ez? Baj hogy ezen egy kicsit fennakadtam?

Figyelt kérdés
Nem rég megszületett a második gyerekünk akinek nem akartuk előre tudni a nemét. Kisfiú lett. Férjem szülés után nem sokkal felhívta a szüleit és elújságolta nekik (ekkor még a kicsi súlyát se tudtuk, mert még nem mérték le). Erre apósom azonnal kiírta facebookra (amit csak később tudtam meg a barátnőmtől mivel nekem nincs fb-om). Az összes rokonom onnan értesült a kicsiről. A szüleim, a tesoim, és a barátaim is. Anyukámnak se volt lehetőségem nekem elmondani, mivel azonnal kirakták facebookra. Kilenc hónapot vártunk rá hogy megszülessen, anyum rengeteget segített nekünk, apósomék felénk se néztek, de mindenkinek muszáj volt eldicsekedni. Pedig annyira jó lett volna elmondani anyumnak is hogy kisfiam született. Ráadásul ez mindenkinek úgy nézett ki hogy férjem családjának szóltunk, az én családom meg le van tojva. A férjem is teljesen kiakadt, hogy mi a francért rakták ki. És egyszerűen haragszom basszus, ezt a pillanatot nem lehet megismételni, jogosan érzek így?

2020. aug. 3. 11:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%
Jogosan.
2020. aug. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
58%
Nem ismered az apósod? A férjed nem ismeri a saját apját? Ugy nem épp a gyerek születése előtt regisztrált a Facebookra? Természetes, hogy az örömteli eseményt megosztja másokkal. Ha ti akartatok értesíteni mindenkit, meg kellett volna kérnetek az apóst, hogy ne hozza nyilvánosságra a hírt.
2020. aug. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
98%

A helyedben Édesanyádékat hívtam volna fel először, nem azt, aki tényleg “felétek sem nézett” a terhességed alatt. :(

Gratulálok a picihez!💕

2020. aug. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%

Megértem, de mondtátok neki, hogy még kürtölje szét a hírt? Lehet simán nem tudta, hogy ez még diszkrét infó.


Sajnos én is jártam így, hogy másodkézből, teljesen nyilvános infó kapcsán egy közös beszélgetésben gratuláltam rokonoknak a leendő új jövevényhez, és kiderült, hogy a tesója így tőlem tudta meg... Vérciki volt, semmi rossz szándék nem volt bennem, még csak nem is a face-en írogattam ki, mégis balul sült el. (Mondjuk nem lett belőle cirkusz, csak én éreztem úgy, hogy ez illetlen volt akaratomon kívül, de hát fel sem merült bennem, hogy a tesó nem tudja, miközben az ötödik unokatesó igen...)

2020. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonymousreview60 ***** válasza:
69%

Jogosan haragszol az apósodra. Sajnálom, hogy ez történt. A férjed hibázott egy kicsit, mert nem szólt az apósodnak, hogy ne posztolja, de ez az érzelmi/logisztikai kavarodásban érthető. "A férjem is teljesen kiakadt, hogy mi a francért rakták ki." Az jó, hogy melletted áll a férjed. " Ráadásul ez mindenkinek úgy nézett ki hogy férjem családjának szóltunk, az én családom meg le van tojva." Ha anyukád is posztolt utána, akkor úgy néz ki, mintha apósodéknak szóltatok volna először, ... mert hogy nekik szóltatok (ti(!), a férjed által) először.

"Pedig annyira jó lett volna elmondani [alőbb] anyumnak is hogy kisfiam született." De akkor miért nem mondtad? Szoptatod a gyereket, a férjed odatartja a telefont, beszéltek 3 mondatot és kész? .. Értem, kavarodás volt (az volt).

2020. aug. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Amikor a kislányom született már akkor megkértünk mindenkit, hogy ne rakjanak kis semmit a gyerekkel kapcsolatban. Se fényképet, se vicces sztorit, semmit, mivel nincs facebookunk és amúgy sincs kedvem folyamatosan cenzúrázni, szívesen küldök képet a családnak, de azt más idegeneknek nem kell nézegetni.

Ráadásul az ő testvéreiknek, és a szüleiknek sincs facebookja, viszont nyilvános a profiljuk (mint kiderült) szóval kb a nagyvilággal osztották meg nem is a rokonaikkal.

2020. aug. 3. 11:31
 7/33 anonim ***** válasza:
92%

Ez így viszont nagyon szomorú akkor :( Szerintem most ez fájhat nektek teljesen jogosan, de engedd el, és vonjátok le belőle a tanulságokat, mert visszacsinálni már nem lehet.


4-es voltam

2020. aug. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Kedves 5!


Nem anyum nem posztolt, ők apummal együtt örültek az unokának, és meg se fordult a fejükbe. Anyum azt mondta, hogy még utolsó gondolatként se volt ott a fejébe, hogy posztoljon. 31 órát vajúdtam, így anyum is nagyon izgult, és csak örült hogy mindenki rendben van.

2020. aug. 3. 11:35
 9/33 anonim ***** válasza:
91%
Így kicsit részletesebben vizsgálva a körülményeket viszont megkérném az apóst, hogy szedje le a posztot. A Ti döntésetek, hogy kivel szeretnétek a jó hírt közölni. Örülne neki inkább, hogy a nagy semmire még ő lett felhívva először. Döbbenetes...
2020. aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
79%
Jogosan. Nem neked lett volna kötelességed szólni nekik, hogy ne rakják ki. Hanem nekik lett volna kötelességük megkérdezni, hogy lehet e. Én teljesen együtt tudok érezni, velem is hasonló történt szülés után. Nekem sem volt facebookom, de nállunk annyira elfajult, hogy mindent kiposztolgatnak a gyerekről és nem érdekelte őket hogy azt mondtuk ne, hogy csinálnunk kellett egy profilt hogy nyomon tudjuk követni ki mit csinál és azonnal jelenteni ha olyan. Ez se nagyon jött be és megkaptam anyósomtól, hogy neki JOGA van ezt megcsinálni meg telepakolni a facebookot az unokával. Úgy hogy nállunk is ez volt hogy le se tojták a gyereket meg minket amíg meg nem szültem, meg gyűlölködtek a hátunk mögött. Úgyhogy akkor úgy össze vesztem vele azóta se beszélünk és nem is láthatja a gyereket. Ez kb 2 hónapja volt.
2020. aug. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!