Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen érzés az anyósékkal...

Milyen érzés az anyósékkal lakni? Nagyon félek de sajnos muszáj, annyi negatívumot olvastam,bár hátha mi lennénk a kivételek.

Figyelt kérdés
Úgy alakult ,hogy a COVID miatt párom elvesztette az állását, nemtudjuk fizetni a dolgainkat,az albérletet és visz lefelé a lejtő. Anyósék felajánlották költözzünk oda,anyagilag pénzben nemtudnak segíteni de ezzel igen. Sosem laktam másokkal nagyon félek,milyen lesz. Kedvesek a szülei vagyis inkább az anyós kedves após kicsit magának való, de együtt élni velük azért más mint ami eddig volt.

2020. aug. 19. 10:43
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
85%
Leültök velük és előre megbeszélitek a "játékszabályokat", ki mikor főz, kire főz, a fürdőszobahasználatot, tiszteletben tartjátok egymás életritmusát, nem kritizáljátok egymást semmiben, és nem lesz gond. Törekedjetek arra, hogy mihamarabb külön mehessetek. Ha te még tudsz dolgozni, és felszabadul az albérletre fordított összeg, azt természetesen rakjátok félre. Intelligensen meg lehet ezt oldani.
2020. aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
1 Én gyeden vagyok egyenlőre nemtudok dolgozni.Tudom ha odamegyünk nekem kell alkalmazkodni ,félek is ettől de inkább mint tartozzunk fünek fának.
2020. aug. 19. 10:52
 3/51 anonim ***** válasza:
89%
Itt nyilván inkább a rosszabb példákat olvassa az ember, mert aki jól elvan, az nem ír ki kérdést. Régebben normális volt, hogy több generáció élt együtt, és nem szedték szét egymást. Persze ma már más világ van, nem ez az ideális, de intelligensen meg lehet oldani, ha mindenki vevő a kompromisszumokra. Amit az első írt, az nagyon fontos, az elején le kell fektetni az együttélés alapelveit, hogy ki mit vár ettől az új helyzettől. Ha alapvetően normálisak a szülei, és csak átmenenti a helyzet, akkor nem lesz baj.
2020. aug. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
84%

Vannak pozitív példák, testvérem (és a felesége) anyámmal élnek egy fedél alatt 2 pici gyerekkel. Anyám szülőnek borzalmas volt de anyósnak egy álom (ez utóbbit nem én mondtam)

Nekem a saját anyósommal borzalmas a kapcsolatunk, viták is voltak, amit tanácsolni tudnék neked:

Beszéljétek meg, hogy meddig lesztek ott, nehány hónapot ki lehet bírni bárkinél de egy életet nem és nehogy "ottmaradjatok spórolás végett". Sok ilyet olvastam, hogy a fiús anyukánál veletlen ottmaradt a pár amibe szépen lassan belül belehalt a feleség a férje meg persze nem mert a saját anyjával nem volt gondja.

Beszéljétek meg ki hogy eszik!

Rengeteg kérdés van itt gyakorin a kötelező családi ebédek és vacsorák miatt, a feleségnek anyós megette a kajáját stb. Tisztázzatok le minden étkezéssel kapcsolatos kérdést mert ez nagy konfliktusforrás.

Anyós feljárkálhat-e a lakrészetekbe? Vagy lesz-e kulcsra zárható szobátok? Egy minimális privát szféra vitális!

2020. aug. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
64%
Attól függ, mennyire tudod teljesíteni az ő elképzeléseit, tehát amit vár tőled.
2020. aug. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
95%

30 évig laktunk anyósékkal és soha semmi gond nem volt.

A lényege, hogy ne feltételezz minden mögött hátsó szándékot és rosszindulatot, akkor nem lesz semmi gond.

Ember nincs hibátlan, még te sem, de ha alapban megvan az akarás egy jó viszonyra, akkor az sikerülni is fog.

Eleinte nehéz lesz a legjobb szándék mellett is, mert új környezet, együttlakás, stb., de a kezdeti nehézségekből ne vonj le konzekvenciát! Idővel megszokod, lehet el sem akarsz majd menni, mert egy jó szülő, jó anyós óriási segítség. Mi pl. mehettünk volna, de úgy megszoktunk, hogy maradtunk.

Igyekezz a bolhából nem elefántot csinálni és ha van valami problémád, akkor azt jobb azonnal megbeszélgetni, csak a hangnem nem mindegy.

2020. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

4 Nem spórolás végett,hanem már tartozás felé mentünk volna , és be kellett látni egyenlőre ez jobb megoldás. Az én munkahelyem eddig biztosnak tűnt és vártak vissza , de most a COVID miatt ott is átszervezések lesznek mert csökkentenek.

Valószínű a takarítás főzés az én dolgom lesz nagyrészt mert anyósom még dolgozik.

2020. aug. 19. 11:08
 8/51 anonim ***** válasza:
78%

Az biztos, hogy nem lesz olyan felszabadult, mint ha kettesben lennétek. Mindig máshoz kell igazodni, el kell viselnetek a másikat, és valjuk be, itt te leszel a rangsorban legalul, mert nem miattad ajánlották fel, hanem a fiuk miatt.

Sokszor le kell majd nyelni mindenkinek a békát. De ha kedvesek, akkor szerintem hamar összeszoktok erre a kisidőre, amíg rendeződik az életetek.

2020. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
8 Voltunk már rossz helyzetben akkor nem ajánlottak fel,most se miattunk hanem az unokájuk miatt akit imádnak.
2020. aug. 19. 11:47
 10/51 anonim ***** válasza:
74%
Meg kell húznod magad, ott nem lesznek jogaid, és ha odáig fajul, hogy menned muszáj, sajnos jó eséllyel a férjed nélkül fogsz menni... Gyakorlatilag nem lesznek jogaid, erre készülj fel, semmi sem fog neked "járni". Ha jó emberek, ez nem gond, de ha nem, az fájni fog.
2020. aug. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!